Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
С

Спенсер

Гостин
Мене месечно ми одат 20-30 гига на youtube, ама 50% од клиповите што ги гледам се HD.....

Втора работа, дели ги мегабајтите со 1024, а не со 1000.
какво ХД, на обично глеам и тоа ретко... добро,и ова 1024/1000 не прај голема разлика на малку мегабајти...:vozbud:
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
Што мислите за бројачов на т-хоме... ја мислам дека поткраднува малце... кај вас како е??? не е можно 6гб до сега... вируси и спајвери нема, симнување-никако... јутуб може само... и форум и мсн:vozbud:
4 април, веќе 3.8 gb потошено, а многу ретко сум седел на компјутер. како е можно не знам
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
И мене ми летаат гигабајтите ке пробам деновиве да не уклучувам youtube па ке видам мада не верувам дека е од тоа :toe:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
За полесно регулирање на потрошен сообраќај инсталирајте си ја програмава http://www.hageltech.com/dumeter/

Ви покажува во секој момент колку трошите со секое отварање на страна,торенти и сл.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Ма тоа е првоаприлска шега од страна на телеком.
имаат смисла за хумор.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Не знам дали сум на вистинското место но имам едно прашање.Дома имаме од тие школските лап топи со еду-бунту и интернет од Т-home со рутер од оние пакети Call and surf vaerles sme pokrieni и до пред некој ден интернетот нормално ми функционираше на лап топчето мрежно поврзан но овие неколку дена додека сум на инт. во ред штом ќе го оставам на 5 мин. се дисконектира ,пак на ново го вклучувам и се е нормално или рестартирам и се така по сто пати дневно ми се смачи Дали јас нешто исклучив или отиде лап топот Ве молам за некој совет
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Не знам дали сум на вистинското место но имам едно прашање.Дома имаме од тие школските лап топи со еду-бунту и интернет од Т-home со рутер од оние пакети Call and surf vaerles sme pokrieni и до пред некој ден интернетот нормално ми функционираше на лап топчето мрежно поврзан но овие неколку дена додека сум на инт. во ред штом ќе го оставам на 5 мин. се дисконектира ,пак на ново го вклучувам и се е нормално или рестартирам и се така по сто пати дневно ми се смачи Дали јас нешто исклучив или отиде лап топот Ве молам за некој совет
Пробај рутерот извади го од струја, и пак вклучи го после 30 секунди.
 
H

HITCH

Гостин
Не знам дали сум на вистинското место но имам едно прашање.Дома имаме од тие школските лап топи со еду-бунту и интернет од Т-home со рутер од оние пакети Call and surf vaerles sme pokrieni и до пред некој ден интернетот нормално ми функционираше на лап топчето мрежно поврзан но овие неколку дена додека сум на инт. во ред штом ќе го оставам на 5 мин. се дисконектира ,пак на ново го вклучувам и се е нормално или рестартирам и се така по сто пати дневно ми се смачи Дали јас нешто исклучив или отиде лап топот Ве молам за некој совет
И кај мене интернетот е катастрофа, не е до лап топот до телеком е! не може сите рутери да се расипат во исто време :toe: јас нон стоп им се јавувам ама џабе. Денес пак е за никаде! Јави им се (080012345 бесплатен број) и барај да ти ја ресетираат линијата!
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
87
Поени од реакции
44
kako ke imaat profit i kako ke nadgradbat lugeto na podobri paketi ako ne potkraduvat ? :vozbud:
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
kako ke imaat profit i kako ke nadgradbat lugeto na podobri paketi ako ne potkraduvat ? :vozbud:
Неосновани тврдења... Се дури не прикаже доказ некој што мисли дека го крадат, никој нема да ги сфати овие работи сериозно.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
се префрлив на call&surf пакет и ми дадоја speedport рутер, арно ама на некое време рутеров сам се рестартират (од 10 минути до пола сат), се јавив на 0800 ми рекоја да го рестартирам рутерот, ама то не го реши проблемов, дали е од кај нив или рутеров е нешто зезнат? и дали имат некое чаре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom