Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.262
Поени од реакции
634
Само вчера изгледа беше проблем и тоа краток период
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.738
Поени од реакции
1.491
Само што добив повик од непознат број лице (жена) се преставува како вработена во телеком и бара лични податоци заради тоа што биле украдени истите. Не наседнувајте се мислам дури да пријавам во полиција.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
909
Поени од реакции
559
Само што добив повик од непознат број лице (жена) се преставува како вработена во телеком и бара лични податоци заради тоа што биле украдени истите. Не наседнувајте се мислам дури да пријавам во полиција.
pisi im na Insta, odma ke reagiraat
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.262
Поени од реакции
634
Пред 30-40 мин снема интернет на неколку минути (ВДСЛ Струга)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
Мене пред некоја вечер многу ме зезаше интернетот и нa Јутјуб не можеше некој стримови да се гледаат а некој можеа само на низок квалитет. Користам на Wi fi интернет на телефон.

Утредента се среди.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.262
Поени од реакции
634
Па вака е падни стани скоро 5-6 дена (не е секој ден ама сепак нервира) и за среќа еднаш во денот.
А за јутуб ми се има случено и мене да врти видеото ама да не почнува, тоа со мозила а со друг броусер НЕ...Чудна и глупава работа
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.262
Поени од реакции
634
До телеком е нешто..А1 мобилен отвора исто и телекабел охрид. Не е страшно само ме интересираше дали е кај мене или општ проблем
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Некој има пробано да ''извлечи'' стримови од телеком што ги пуштаат multicast до рутерот?
 
Член од
26 април 2012
Мислења
205
Поени од реакции
123
Некој ако може да даде инфо за поврзување на свој рутер дополнително на телеком. Ја дава како мрежа да се поврзеш ама нема интернет. Пробав од нет некои решенија подесувања неколку пати не сака. Освен обичните подесувања за кој било рутер да не треба нешто плус да се направи? Проверено е дали е во Wan порта, сменето е во DHCP, Automatic IP, пробано е DHCP frequency од aggressive во normal, незнам друго што би можело да е проблемот. Асус AX57 е рутерот
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
Денес приметив рутерот ми дава две Wi Fi конекции едниот го пишува како 5GHz
Имам рутер Speedport plus.

Што е разликава?

Приметив тој со 5GHz па не дава на сајтови како Speed test да влезеш.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
757
Поени од реакции
794
Денес приметив рутерот ми дава две Wi Fi конекции едниот го пишува како 5GHz
Имам рутер Speedport plus.

Што е разликава?

Приметив тој со 5GHz па не дава на сајтови како Speed test да влезеш.
На 5ГХц ја дава максималнатс брзина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom