Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
[quote="Игор Ј., post: 4906653, member: 54715"]Според АЕК таму шо знам јас, мора да има опција да се стави договорот на неопределено, т.е. не мора да се обврзуваш со Телеком. Сега од 1. мај ќе паѓаат и цените, редно беше :) Нема да е ваљда по 90 денари на пакет[/quote]

Да, имаат ставено таква опција, која што нормално е и поскапа. Разликата помеѓу договор на 1 година и договор на неопределено време е 300 денари (за било кој MaxAdsl пакет), кај Call&Surf пакетите разликата е 400 односно 500 денари (во зависност од пакетот) и кај Optic пакетите разликата е исто од 300 до 500 денари (зависи од тоа кој пакет се користи).
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
[quote="Игор Ј., post: 4906653, member: 54715"]Според АЕК таму шо знам јас, мора да има опција да се стави договорот на неопределено, т.е. не мора да се обврзуваш со Телеком. Сега од 1. мај ќе паѓаат и цените, редно беше :) Нема да е ваљда по 90 денари на пакет
Да, имаат ставено таква опција, која што нормално е и поскапа. Разликата помеѓу договор на 1 година и договор на неопределено време е 300 денари (за било кој MaxAdsl пакет), кај Call&Surf пакетите разликата е 400 односно 500 денари (во зависност од пакетот) и кај Optic пакетите разликата е исто од 300 до 500 денари (зависи од тоа кој пакет се користи).[/quote]
Не не, од кога ќе ги помини договорот од 1 година, ќе ја добиваш истата услуга, за истите пари се дури сакаш ти, не си должен да продолжуваш договори.
И ајде ако паднат малце цениве, можи да се земи поголем пакет за исите пари вака ништо не прајме.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Нешто како јас во моментов, веќе 4 месец го користам call&surf на неопределено време за 1200 ден. И кога сакам можам да го раскинам договоров.

Ако не излезат со нови пакети се селам!
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Не не, од кога ќе ги помини договорот од 1 година, ќе ја добиваш истата услуга, за истите пари се дури сакаш ти, не си должен да продолжуваш договори.И ајде ако паднат малце цениве, можи да се земи поголем пакет за исите пари вака ништо не прајме.
Грешка сме се разбрале :) Јас мислев дека пишуваш за тоа дали имаат понудите уште од старт да потпишеш договор на неопределено време,а за втората опција да, ја воведоа АЕК према сите оператори и точно е тоа, договорот се продолжува на неопределено време за истата цена која си плаќал пред да заврши договорот.
 
К

командо

Гостин
До кога со 2300денари за 60гб нет -.-
нема смисла...
а и мерачиве колку им се точни не знам -.-

Остварен сообраќај заклучно со 13.04.2012 15:30:
Сообраќај ( upload + download ): 32503,86 MB

Вкупен остварен сообраќај 32503,86 MB
 
Член од
20 март 2011
Мислења
29
Поени од реакции
1
Јас имам од т-хоум пакет со 15 гб сега сакам да занм што ако го надминам освен што ке се намали брзината дали се доплака нешто или можам да го цепам без да му ја мислам дали ке платам дупло повеке
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Јас имам од т-хоум пакет со 15 гб сега сакам да занм што ако го надминам освен што ке се намали брзината дали се доплака нешто или можам да го цепам без да му ја мислам дали ке платам дупло повеке
Не се наплаќа ништо немај гајле, само ќе ти го успорат на 256kbps. down/up.
 
Член од
20 март 2011
Мислења
29
Поени од реакции
1
Фала ти многу за информацијата поздрав
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Како беше оно адресата да си флезам у рутеро да видам пасворди дрн дрн?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Јас имам од т-хоум пакет со 15 гб сега сакам да занм што ако го надминам освен што ке се намали брзината дали се доплака нешто или можам да го цепам без да му ја мислам дали ке платам дупло повеке
Ќе го цепеш ќе го цепеш, по 25 kbps download на торент максимална брзина, плус ако симнуваш ќе ти падне интернетот на другите уреди, ако имаш поврзано повеќе на рутерот. Со останатата мизерна брзина покрај торентот можеш да уклучиш дури МСН па таму да пишеш, и секако МСН треба да ти е уклучен пред стартот на торентот затоа што нема да може да се уклучи од преоптовареност.....
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Си го заборавив пасвордот, ако напраам ресет ке смени нешо?
Пробај со admin admin, или username: admin полето за пасворд остави го празно. Иако мислам дека на тие рутери, на долната страна ги пишува овие информации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom