Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
R

Rigel Kent

Гостин
Bitmeter meri trafik po poodelen mrezen adapter a ti si verovatno na ruter a ova ne meri trafik niz ruterot. Toj trafik u Bitmeter ti e samo trafik ostvaren na toj kompjuter kaj sto ti e instaliran ili 127Mb ti e potrosen trafik samo na toj kompjuter...sve drugo ti e od drugi uredi preku Wifi ili kabel spoeni na ruterot koj sto BitM ne gi meri pod pretpostavka deka imas i drugi uredi, laptop, telefon itn. koj isto taka gi koristis.

Ne e tocno , kaj mene meri na ruter .I stvarno youtube mi trosi Mb neverojatno mnogu:eek:
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
АЕК ги намали големопродажните цени на Македонски телеком за фиксна телефонија и интернет
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
АЕК ги намали големопродажните цени на Македонски телеком за фиксна телефонија и интернет
Чудно, никаде немаат објавено T-Home за ова.
П.С. веќе помина 1-ви Април, немој да не зезаш случајно :icon_lol:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
3.279
Да и ја прочитав, ги намали големопродажните, ова значи дека се надеваат на влез на нови оператори кои ќе понудат услуги за поевтина цена, не дека Т-Хоум ќе ги намали своите.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
А да сега поубаво прочитав, големопродажни...
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
e dobro de ja od radosti ne svativ deka e za golemoprodazni
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
^ Ја чекам да зголемат пакети али доколку нема ништо до крај на договорот ќе идам гарант :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
ја сеа мислам да зеам max tv и интернето од 30г.
Немој не земај .. џабе ке се обврзиш на договор 2 години .. нетот е добар али лимитот е ..еве дома 2 компјутери работиме .. не спуштам филмови ни игри ..нешто ситници ако треба до 60мб најсила и лимитот не оди повеке од 14-17 во месецот ..значи малце е ..
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Немој не земај .. џабе ке се обврзиш на договор 2 години .. нетот е добар али лимитот е ..еве дома 2 компјутери работиме .. не спуштам филмови ни игри ..нешто ситници ако треба до 60мб најсила и лимитот не оди повеке од 14-17 во месецот ..значи малце е ..
Според АЕК таму шо знам јас, мора да има опција да се стави договорот на неопределено, т.е. не мора да се обврзуваш со Телеком. Сега од 1. мај ќе паѓаат и цените, редно беше :) Нема да е ваљда по 90 денари на пакет -.-

Затоа јас скроз прекинав користење YouTube :D
Претпоставувам дека го имаш пакетот од 30 гига, имаш и од 15 ако не си чул... земи си од 15 гига и воопшто не го уклучувај компјутерот, јас лично ти гарантирам дека нема да го надминеш лимитот ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom