Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Денеска ги испровоцирав на Фејсбук и еве го одговорот на Телеком во врска со торентите:

MaxTV
Да нема недоразбирања и погрешни муабети, за блокирање на торенти не станува збор, значи нема никакво блокирање. А на тема брзина и вклучен сообраќај сите новини ќе ги објавиме на овие страници.
пред околу еден час · Пријави
 

Cataclysm

Член од
2 февруари 2009
Мислења
223
Поени од реакции
647
Од месец Мај 2010 до Јануари немав ограничување на интернетов, т.е спуштав колку што сакав (инаку имам пакет 15 GB).
После тоа време, денес гледам интернетот ваков.

Па ова е стварно претеризам. На телефон EDGE интернетот побрз е него ова. Одвај чекам да заврши договорот да ги откажам лоповиве.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ќе да почнаа сите да ги успоруваат...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Од месец Мај 2010 до Јануари немав ограничување на интернетов, т.е спуштав колку што сакав (инаку имам пакет 15 GB).
После тоа време, денес гледам интернетот ваков.

Па ова е стварно претеризам. На телефон EDGE интернетот побрз е него ова. Одвај чекам да заврши договорот да ги откажам лоповиве.
Па фала богу дека ќе ве ограничат.
Не знам како тоа воопшто ве пуштале до сега со 15гб/30гб пакети или колкави и да се да симнувате колу сакате без успорување...

Па уште претеризам било ова... сте симнувале со месеци(години?) колку сакате за многу помалце пари и сеа претеризам било :DDDDDDDD
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.150
im se javuvam denes , im vikam da si gi zadrzite korisnicite imate li nekoj popust ili nema, taa sega za sega nema nisto, taka mi istekuva dogovorot na 22mart, ama dodeka trae promocijata idam na Cabletel..pa za 1000den sto go nudi Cabletel e daleku podobro kolku sto davam 3200 za Max comfort +
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Вака сега, имам еден проблем. Јас сум 3 Max Optic корисник, и нели разговорите кон други Call & Surf, 2 Max, 3 Max корисници ми се бесплатни и неограничени. Според именикот на T-home imenik.telekom.mk кон бројот кој што вртев разговорите ми се бесплатни. Си правев муабет што си правев и кога ќе видам, сите минути отишле во Разговори во мрежата на Македонски Телеком вклучени во претплатата, а треба да одат во Разговори со други Call & Surf, 2 Max и 3 Max корисници каде што имам 0 минути! Што да превземам, дали да им се јавам или ова е грешка на системот кој сам би се средил иако не верувам дека ќе биде така.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
DimitarMK Ако именикот е залку застарен, можеби веќе отишле на друг провајдер со истиот број.

Ти најарно ако си близок со особат што си правел многу моабет:wink:, прашај ја неа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
ако не си близок не ја прашувај незгодно е
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
DimitarMK Ако именикот е залку застарен, можеби веќе отишле на друг провајдер со истиот број.

Ти најарно ако си близок со особат што си правел многу моабет:wink:, прашај ја неа.
Да де на 3 max e и она така да стварно незнам шо е фркава.. ќе се јавам во поддршка :)
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Од месец Мај 2010 до Јануари немав ограничување на интернетов, т.е спуштав колку што сакав (инаку имам пакет 15 GB).
После тоа време, денес гледам интернетот ваков.

Па ова е стварно претеризам. На телефон EDGE интернетот побрз е него ова. Одвај чекам да заврши договорот да ги откажам лоповиве.
Исто и јас,симнував 7-8 месеци по 70-80 гига а имав 15 гига пакет
од пред 2-3 дена ми падна брзината :)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
значи до сега само 2-3 ца имаат трошено по 70-80 гб а имаат пакет од 15 гб
:raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom