Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
дали телеком има намера за промена на паќетиве? ( зголемени брзини и лимити )
Зголемени брзини?? Оптичките брзини за домашни корисници се и повеќе од доволни прашање е зголемување на лимит
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
така е

згоелмен лимит му е мајката т.е да нема лимит

а за брзините шо се вика доволно е и 10 мбит
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Се излажав дебело, мислев нов месец работите се сменија, ради празници,пренатрупани сервери, ги разбирав до негде и слепо верував дека ќе го поправат ова иако нејќеа да признаат и уште убедуваа дека се е у ред, па и сеа да им се јавиш па истото, ко ебани компјутерски ботови се маме им ебем, пљукни ги не вреди да им се јавуваме повеќе.
Им се заканив и им дадов рок до 10ти да си го поправат, во спротивно го раскинувам договорот.
само се надевам дека повеќе луѓе вака ќе постапат бидејќи очигледно ги заболе нив... еххх да имаше здрава конкуренција досеа 5 екипи во секој дом ќе пратеа а не да чекаш недела дена откако ќе пријавиш и по телефон ќе се обидуваа да те задржат.
каква држава таков телеком, нека не ебат шваби и австријци, за тоа сме само.
истиот проблем го имам и јас, пред недела дена им се јавив, дечкото беше искрен и рече дека се јавиле неколкумина со ист проблем и направи ресет на интернетот, но проблемот уште си постои се ми се замрзнува, еве пред малку им се јавив и ме убедуваат дека се е во ред, а нетот е крш.

незнам што игра играат, ми се смачи.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па очигледно не си добро запознаен. Голем дел од Скопје е покриен останатите реони што не се се работат забрзано. А и ако ти поддржува бакарната линија и ADSL оди до 10мбс што за домашни услови е сосема доволно.
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
ne, ne sum zapoznaen za toa kolku e porieno Sk so optika. Pokrien li e barem 70 % ?
A za brzinata 10 Mbps za 1700 - mi se cini skapo.
poveke bi prifatil 6Mbps so limit 30-40 Gb za nekoja porazumna cena
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
ne, ne sum zapoznaen za toa kolku e porieno Sk so optika. Pokrien li e barem 70 % ?
A za brzinata 10 Mbps za 1700 - mi se cini skapo.
poveke bi prifatil 6Mbps so limit 30-40 Gb za nekoja porazumna cena
Друже 70 ? извини ке те разочарам скопје со оптика не е ни со 7%...тоа е, конкуренција здрава немаат и нема за кај да се брзаат.
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Во врска со муабетов за оптиката.... братучед ми живее спроти соборен храм во црвените згради, значи апла спроти телеком (ги гледа од балкон)... го зезаат два месеци веќе чека оптика да му стават дома пошто немал технички услови ?!?! :nesum::uvo: што да се каже повеќе....
 
С

Спенсер

Гостин
Оне го дуплира пакетите т.е. лимитот мислам... овие педериве ако не се поправат,лошо им се пишува :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Ами арно му текна на ONE да дуплират оти после 20 GB на суво бричеа :D
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
нц нц убиство еј....сите качуваат пакети,сите нови понуди а овие педериве нигде ги нема .
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
нц нц убиство еј....сите качуваат пакети,сите нови понуди а овие педериве нигде ги нема .
Јас затоа 30 GB си стаив, врти сучи отепај се некако 15 не ми стигаа, се до 15-16 во месецот и толку. Ги убедив некако моиве да земиме следен пакет, а тој беше од 30 GB. Би требало да е доволно вака :)

Ќе качат и тие лимит наскоро ќе видиш, не од што сакат туку од конкурентни понуди и пакети :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
ne, ne sum zapoznaen za toa kolku e porieno Sk so optika. Pokrien li e barem 70 % ?
A za brzinata 10 Mbps za 1700 - mi se cini skapo.
poveke bi prifatil 6Mbps so limit 30-40 Gb za nekoja porazumna cena
Друже 70 ? извини ке те разочарам скопје со оптика не е ни со 7%...тоа е, конкуренција здрава немаат и нема за кај да се брзаат.
Па ако земеш целосно да го рачунај Скопје со сите околни населби ни 7% нема да искочат дека се покриени. Жалосно е што се пуваат со оптиката, а немаат никаква покриеност.

Пожалосно е што 2 пати до сега ми се јавија да ме прашаат дали сакам оптика, за после да ми се извинат дека не била стигната оптиката до моите згради.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
нц нц убиство еј....сите качуваат пакети,сите нови понуди а овие педериве нигде ги нема .
е стварно не можам да ги разберам тие педерите

тие на сите оператори (освен кејблтел) им продаваат интернет а тие (педерите) имаат најскап нет и со најмал сообраќај ама изгледа предноста им е во тоа што се најстабилни


или ова намерно го прават за да колку толку има конкуренција

се додека државата има акции тие вака ќе не еб овај стрижат

:zid:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Ова со фер политикава е што на крајот фураме 70-80 GB а помали лимити, да речиме тоа е нарушување на фер користење од наша страна. А пример нели е нарушување што им даваме 2000 денари за мизерни лимити и брзини ? Тоа што во минатите години и сега сеуште не бричат како овци ? Значи фер е они да ни крадат пари а кога ние ќе треба да се офајдиме тогаш е погрешно политиката не е веќе фер. Ќе видиме без торенти кој ќе ставе T-Home интернет :)

--- надополнето ---


Еве вака одговорија во една група на MaxTV профилот од Фејсбук. Што значи џабе тензија :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom