Телеком го почна тестирањето на 5G мрежа, последиците ќе бидат катастрофални

Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Никако да се воведе таа мрежа 5г
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Птиците се масовна жртва принесена за Сатаната од страна на светските фамилии кои го дрмаат светот. Во замена лукавиот им дава моќ да палат-гасат кај ќе стигнат. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ajde dave vidam objasnite go ova???! Do koga ke kutime??? Samo pravite Makedonci ke se soglasat!!!! 11111
Има две варијанти:
1) Мачка направила седело и квачи јајца;
2) Птица мутирала во мачка.

Во секој случај причина е 5Г мрежата. Како што гледате, последиците се катастрофални.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Tреба да се огласи Коне и за 5G во емисија на Супер Радио..

А антената да биде поставена на оџакот за парно...

gligor.jpg
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.419
Кај нас до пред три години имаше врапци не се живееше од нив! Насабајле по 50-60 комада по олуците беа, чур спиење! До годинава некако ги снема, сега гледам пролетва пак во големи јата ги има! Така да не е вистина тоа за врапците. Плус сеници и црвени зимски врапчиња(зимовки) пак почнаа да ми доаѓаат во двор, еве вакви https://mk.wikipedia.org/wiki/Зимовка .Прегледај го приврзокот 240988
Овие се кокошки, ама од помалите. :nesumjas:
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Можу сс гордост да кажу дека у нашу милу и драгу Македонију живи огроман процент на људи кој е глуп, прост, ограничен и зависан од политичари.
Овој не е заебанција сс овија шугави антене, зрачење, курци палци и ред ствари.. ми немамо асвалт саглам не па да биднемо напредни сс мрежу за телефон.
Што добивамо.. лик сс кога зборимо ке се појави пред нас и ке се дружимо визуелно а :D:pos:
Не е ни чудно што пред избори плави и црвени не командав како овце.
На глобално ниво овој се дешава да, правив га големци кои су недоступни за нас.. ама може да се обединимо и у едно нешто подобро јутре и живот да се размисли.
Л'сно може да се санкционирав антене или што год да е од нато и еу.Ми сг ке улегнемо како на афтер журку на крај.. кд сви се изело испило и нема ги пола људи.
Не е битно црвени или плави ако су на фотеље.. исти гомна су, пунив ги џебови њини и ке играв како диктира амер ама за некои ствари народ мора и може да се согласи.
Проблем е што смо ситни ми, мали у овој све али... 'бем му матер сви су некад биле мали.
Maze Runer и Divergent ке бидне у реалан живот :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom