Телеком го почна тестирањето на 5G мрежа, последиците ќе бидат катастрофални

Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Телеком ја почна употребата на 5G што резултираше со помор на врапчиња и други птици. Познато е дека предизвикува тумори, нарушување на имунитетот и фунцијата на нервниот систем, само напаѓање на здравите клетки, дисбаланс на енергетскиот и меридијанскиот систем.
Најпогодените жаришта во светот од корона вирус се всушност оние со инсталирана 5G мрежа.

Под итно треба онлајн петиција за собирање потписи против 5G
5G всушност е условот за влез во Нато и ЕУ

https://objektivno24.mk/врапчиња-паѓаат-на-земјата-граѓаните/

https://objektivno24.mk/македонски-телеком-го-изведе-првото-5g-д/

https://republika.mk/vesti/makedonija/stoltenberg-makedonija-mora-da-ima-5g-mreza-za-vlez-vo-nato/
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.051
Поени од реакции
4.243
Телеком ја почна употребата на 5G што резултираше со помор на врапчиња и други птици. Познато е дека предизвикува тумори, нарушување на имунитетот и фунцијата на нервниот систем, само напаѓање на здравите клетки, дисбаланс на енергетскиот и меридијанскиот систем.
Најпогодените жаришта во светот од корона вирус се всушност оние со инсталирана 5G мрежа.

Под итно треба онлајн петиција за собирање потписи против 5G
5G всушност е условот за влез во Нато и ЕУ

https://objektivno24.mk/врапчиња-паѓаат-на-земјата-граѓаните/

https://objektivno24.mk/македонски-телеком-го-изведе-првото-5g-д/

https://republika.mk/vesti/makedonija/stoltenberg-makedonija-mora-da-ima-5g-mreza-za-vlez-vo-nato/
Кај што паѓале врапчињата едвај фаќа Boom TV... дај самоизбриши се додека е време да не ти смее народот.
 

Coca Cola

Covidiot SHOULD DIE
Член од
4 јануари 2009
Мислења
423
Поени од реакции
615
Ѓубриња. Сите експерименти тука ќе ги прават, морало 5г за у нато.. Тоа е :D Ние се надевавме дека ќе не заштитат, они не примаат само за да тестираат кај нас. Али тоа е, законот на поголемиот владее и ке ќутиме.
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
114
Поени од реакции
139
Може ли да споделиш издржани студии кои го покажуваат тоа што си го напишал? Каде е докажано дека 5G го предизвикува сето ова што си го пишал?
Дали всушност знаете што е 5G мрежата?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Има еден куп информации на интернет, можеби немам доказ дека е штетен, ама никој нема доказ и дека не е.
Поарно спречи него лечи
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.669
Поени од реакции
4.156
Ете човекот споделил од Република и Објективно. Следен пат ќе се надополни со Инфомакс и курир :pos:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
38
Поени од реакции
16
Исто со 4G кога се имплементираше истото и сега, ако гледаме така како се зрачи и дека е опасно тогаш воопштоне би требало да користиме ни телефон ни пак компјутер. Зошто ? Па нели ни штети на видот, губиме време и така натаму и пак си користиме како луди. Оставете технологијата да напредува.
 

Coca Cola

Covidiot SHOULD DIE
Член од
4 јануари 2009
Мислења
423
Поени од реакции
615 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.616
Поени од реакции
3.982
Како беше таа прост човек и силен ветер ништо не може да ги сопре :D така и овие што слушнале нешто 5г штета па сега гракаат по интернетов цело време, а малце да ја уклучат тоа тиквата ќе разберат дека врапците умираат од отров, од нивите на земјоделците што ги третираат во овој период против глувци
 
На врв Bottom