Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Преку ден е срање од 4 до 11,али после тоа е среден.ЌЕ го опраат кај и да е.
 

theli2007

lost in the jungle
Член од
20 јануари 2009
Мислења
66
Поени од реакции
93
Па и немора да значи дека секогаш проблемот е до телекабел. Кај мене на пример во зимно време поготово преку ден има големи варијации на напонот и интернетот е преспор а и модемот често се рестартира.
Купив AVR (Automatic Voltage Regulator) и проблемите ги снема. Без разлика ден/ноќ интернетот е стабилен, можам да играм онлајн и преку ден за разлика од порано.
Како и да е, за тие 500ден што ги давам можам да кажам дека сум презадоволен од телекабел.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Ај тишина ... не ми кревајте галама по сабајле ... чудни е што стално само едни исти се жалат и стално мистериозно им се зезнува и поправа ... дури досасни сте!



Мене ми личи многу нормално ...
па не е битно дали се истите или не си имат проблеми јас знам како им е пошо и јас го имав порано истиот проблем но сега се одлични си го средија и ноќе дење 8MB/s е нетот, а може и до виндоусот да им е пошо чудно е шо кај мене веќе 2 месеци не се има дешено проблем ни down time ни да е спор

--- надополнето ---

Па нормално дека ти е добро у 3 и 20 вечер, ај пробај пак поручек или вечер накај 8-9 види дали е исто.
еве ја мерев у 1 сат попладне
http://pic.mk/images/222221295612195.jpg
 

Shity User Name

Is Shitty
Член од
24 декември 2010
Мислења
83
Поени од реакции
8
London_boy.;4039152 [/COLOR напиша:
еве ја мерев у 1 сат попладне
http://pic.mk/images/222221295612195.jpg
Незнам друже кај тебе аке е ОК кај мене не е, ме дупи вака интернетот уште од кога е ставен, највероватно ќе го откажам.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Незнам друже кај тебе аке е ОК кај мене не е, ме дупи вака интернетот уште од кога е ставен, највероватно ќе го откажам.
Обично кога нешто не чини се јавуваш во техничка а се провери: сигнали, линкови, корисничкото пц и сл....
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Обично кога нешто не чини се јавуваш во техничка а се провери: сигнали, линкови, корисничкото пц и сл....
:pos: ако добиеш врска,побрзо лото ќе добиеш...

инаку пу пу кај мене немам проблеми подолго време (под проблеми мислев да нема интернет со минути,часови,денови,недели...) значи јас имам нет 24/7 е сега не е 8 Мбит 24/7 ама :toe:

 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Јас имав проблем со интернетот и телефонот на Телекабел од нова година наваму, интернет и телефон преку ден немав воопшто, а доаѓаше со слаб сигнал само навечер, после неколку јавувања дојдоа од Телекабел и увидоа дека комшиите се приклучиле на диво и ставиле некоја шкарт скретница која не може да спроведе доволен сигнал за интернет и телефонија, бидејки комшиите кај идае за неколку дена пак ке се приклучат на диво и повторно ке настанат истите проблеми прашањето ми е:
Дали Телекабел има право да превземе некакви законски мерки против дивопреклучените, бидејки неможе поради нивен кејф да имаат последици оние кои плакаат
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
На Zamunda со 3 сидери оде со максимум брзина, зависи од кој тракер го најде торентот
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Јас имав проблем со интернетот и телефонот на Телекабел од нова година наваму, интернет и телефон преку ден немав воопшто, а доаѓаше со слаб сигнал само навечер, после неколку јавувања дојдоа од Телекабел и увидоа дека комшиите се приклучиле на диво и ставиле некоја шкарт скретница која не може да спроведе доволен сигнал за интернет и телефонија, бидејки комшиите кај идае за неколку дена пак ке се приклучат на диво и повторно ке настанат истите проблеми прашањето ми е:
Дали Телекабел има право да превземе некакви законски мерки против дивопреклучените, бидејки неможе поради нивен кејф да имаат последици оние кои плакаат
Можеш да поднесеш приговор во Агенција за електронски комуникации и ќе напишеш дека не го почитуваат договорот и ќе го наведеш ова тука што го кажа во тој приговор.Повеќе информации за ова ќе најдеш на www.aek.mk
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.918
Поени од реакции
1.426




Нешто како да заглави.

--- надополнето ---

Јас имав проблем со интернетот и телефонот на Телекабел од нова година наваму, интернет и телефон преку ден немав воопшто, а доаѓаше со слаб сигнал само навечер, после неколку јавувања дојдоа од Телекабел и увидоа дека комшиите се приклучиле на диво и ставиле некоја шкарт скретница која не може да спроведе доволен сигнал за интернет и телефонија, бидејки комшиите кај идае за неколку дена пак ке се приклучат на диво и повторно ке настанат истите проблеми прашањето ми е:
Дали Телекабел има право да превземе некакви законски мерки против дивопреклучените, бидејки неможе поради нивен кејф да имаат последици оние кои плакаат
Јавниот дел на мрежата е во сопственост на Телекабел, според тоа сметам дека за секое нејзино оштетување/злоупотреба и слично Телекабел би можел да ги контактира безбедносните органи за да интервенираат и додатно соодветно да се покренат и пријави за кривично дело.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.918
Поени од реакции
1.426
PS: 14:32h


Јас се плашев дека за недела дена ќе се врати се по старо но не бев во право, се врати за 4 дена. Едвај кајгана ја отвара.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513


се глеа дека децава легнале рано утре се у школо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom