Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
ne im cini toa so za da imas internet si vrzan i kablovska da im plakas, vo vreme na iptv ne ide be ovaka. povtorno klasicna pljacka po makedonski terk. pa taka internetot faka 1000ce, ne e 500den.
Доста тропаш глупости, користам оптички интернет без кабелска телевизија. Плаќам 1000 денари месечно за 40/40, а за 600 денари имаш брзина од 20/20, сосем достапно и пристојно за секого.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
ne im cini toa so za da imas internet si vrzan i kablovska da im plakas, vo vreme na iptv ne ide be ovaka. povtorno klasicna pljacka po makedonski terk. pa taka internetot faka 1000ce, ne e 500den.
So optickio kabel interneto e veke nezavisen od TV.
Inace kazaa deka od esen nekade i televizijata ke ja pustat preku opticki kabel za da bide pokvalitetna.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Abe jebem ja TV kanali i iptv. Doma kaj mene na istio priklucok ima uste dva TV koi si gledaat televizija. Inace sto se tice mene i ne mi treba televizija nogu nogu. Uglavnom sio gleam toa si simnam i stavam na USB.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Дали брзината за пакетот Lightspeed е официјално зголемена
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
428
Поени од реакции
582
Отприлика колку време им треба да дојдат за оптички интернет? Пуштив барање пред 3 недели, уште ги нема. :(
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Отприлика колку време им треба да дојдат за оптички интернет? Пуштив барање пред 3 недели, уште ги нема. :(
Кај мене 5-6 дена од јавување до монтажа. Не е лошо да ги потсетиш и имај на ум дека секогаш е најдобро на почеток на месец, бидејќи ти наплаќаат за цел месец без оглед на тоа кој период во месецот ти е направена монтажата.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
И јас сега приметив дека е зголемена брзината на почетниот кабелски пакет на 30/1 на друга локација. Нема никакво известување, незнам дали е некаков тест или..А пред неколку месеци ставив 40 оптика, и не сум претерано задоволен. Прво не гледам голема разлика, второ доста е нестабилен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
И јас сега приметив дека е зголемена брзината на почетниот кабелски пакет на 30/1 на друга локација. Нема никакво известување, незнам дали е некаков тест или..А пред неколку месеци ставив 40 оптика, и не сум претерано задоволен. Прво не гледам голема разлика, второ доста е нестабилен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Treto, zemi uploadiraj nesto, pa posle kazi deka si nezadovolen.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Толку ли е од покачената брзина?Кај мене пак е во нормала 15/1.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Покачена е и јас тестирав 30/1 испадна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom