Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Мислам дека да, но сепак зависи од објект до објект. Најдобро јави се прашај да проверат за точната локација.
Им се јавив, ми кажаа дека за една недела ќе ме известеле, бог да чува.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Jas ne sum siguren deka telekabel ke stane 3ti MNO-za toa treba mnogu pari licenca frekfencii(bazni stanici) mnogu vraboteni ... i xxx drugi raboti spored mene Telekabel moze da stane Mvno i so toa da bide 4ti igrac so mobilnata pokraj ;Telekom,Vip i Lycamobile
Sega oni sigurno si znaat so mozat da stanat. Znaeme deka Robi ima golema para. A dali ima dovolno za 3-ti operator toa ke videme...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Им се јавив, ми кажаа дека за една недела ќе ме известеле, бог да чува.
Што е тоа толку чудно ? Сигурно треба да излезе екипа и да провери дали има можност за тоа јас не гледам тука проблем
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Kaко што е чудно?
Треба да имаат мапа на покривање и да знаат каде има можност, а не да ми вика за една недла ќе ми се јавеле.
Зачи ќе ги чекам една недела само за да ми кажат дали има покривање и веројатно уште плус 2 недели за ме приклучат.
Тебе вакви работи нормални ти изгледаат во 21 век? Мене не.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Kaко што е чудно?
Треба да имаат мапа на покривање и да знаат каде има можност, а не да ми вика за една недла ќе ми се јавеле.
Зачи ќе ги чекам една недела само за да ми кажат дали има покривање и веројатно уште плус 2 недели за ме приклучат.
Тебе вакви работи нормални ти изгледаат во 21 век? Мене не.
Сигурно имаат ама можеби се некаде блиску стигнати па да видат дали може да изведат и до кај тебе да донесат. Да ја покријат и твојата зграда/улица.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Tреба веднаш да знаат, сигурно дека нема да ги чекам една недела да проверуваат.
Еве, ВИП и Неотел одма знаеа да ми кажат.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Tреба веднаш да знаат, сигурно дека нема да ги чекам една недела да проверуваат.
Еве, ВИП и Неотел одма знаеа да ми кажат.
Moz rabotat lugeto, vlecat kabel pa zatoa ti odgovorile taka...
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
32
Поени од реакции
20
Kaко што е чудно?
Треба да имаат мапа на покривање и да знаат каде има можност, а не да ми вика за една недла ќе ми се јавеле.
Зачи ќе ги чекам една недела само за да ми кажат дали има покривање и веројатно уште плус 2 недели за ме приклучат.
Тебе вакви работи нормални ти изгледаат во 21 век? Мене не.
Толку и ќе те фати, дојдоа дури по 10-15 дена и дечки ми викаат на врата дека има можност за оптика и ќе ме контактирал некој. Проаѓаат 3-4 дена, никој не ми се јавува, им вртам и таа во контакт центарот се чуди како ми рекле дека има можност, кај нејзе такво нешто немало. Да провереле и ќе се јавеле. И така проаѓа цела недела за кога мислев да кренам раце се јават и кажат дека сепак има можност и ми закажа веднаш за два дена и екипа за монтажа. Прв во зградата ставав нивна оптика и си влечеа кабли по спратови.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
da ne e pokacena brzinata vo osnovniot paket ili taka mi se cini?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Јас капа им симнувам на Телекабел колку брзо местат оптика и колку се заангажирани. Тие што ме знаат од порано знаат колку бев критички настроен кон нив ама дефинитивно го имаат сменето пристапот. Јас имам само пофални зборови за оптиката. За кабловскиот незнам како е ама го мразев
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
За кабловскиот незнам како е ама го мразев
За Телекабел мислењата се или крајно позитивни или крајно негативни, средина нема.
Јас во годината дали еднаш ќе нема интернет и тоа цела населба, реон кога нема и тоа поради некоја временска непогода или кога работат нешто кога мењаваат нешто.
Зошто е тоа така не сум стручен, дали има врска веројатно е подобро ако некој само он има Телекабел од цела зграда или па е во близина.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
a na koja stranica go merese intenretot, deka mene ne mi pokazuva taka dole rating
 

Kajgana Shop

На врв Bottom