Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Покачена е на 30/1Mbps.
Не верувам ни дека DOCSIS 2.0 може нешто многу повеќе од 30 со мојава стара коакс инсталација, добро и волку што вади.

 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
S

staycalm

Гостин
А ја мислев само кај мене е некоја грешка ова со брзинава пошо немаат соопштение :icon_lol:
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Покачено е некои две недели е вака кај мене, вади 25 мб без проблем


Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Е па има оптика, да нема ај да речете заглавени сте со мал аплоад. Ама бар сега има избор.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Инаку, сметките за аналогна кабелска + DOCSIS интернет се покачени од 850 на 950МКД/месец, да си знаете.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Pred 3-4 dena se javuvam u 4 i pol sabajle na tehnickata podrska na telekabel i veke u 2 i pol popladne me budat i mi stavija opticki kabel. Ja i vikam deka konecno mi treba dobar upload i drugarceto mi vika ke se jave da kaze da mi pustat 10 mbita poveke upload :D
Taka da ovie 3-4 dena stabilnosta si e super.
Za 600 den od vakov internet sum nogu zadovolen.
Inace deckite mi kazaa deka na esen ke pustat optika i na televizijata, a dali pred ili posle nova godina i mobilen operator ke stanuvaat. Aj konecno da dobieme tret mobilen opetator...
Прегледај го приврзокот 192794
Требаше до сега да станат трет мобилен оператор, во најавата од почетокот на годината така кажаа, меѓутоа ништо нема до сега. Ај ќе почекаме до крајот на годината. Не одраа Вип и Т-мобиле, ваљда ќе пуштат некои атрактивни пакетчиња Телекабел....

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Требаше до сега да станат трет мобилен оператор, во најавата од почетокот на годината така кажаа, меѓутоа ништо нема до сега. Ај ќе почекаме до крајот на годината. Не одраа Вип и Т-мобиле, ваљда ќе пуштат некои атрактивни пакетчиња Телекабел....

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Jas ne sum siguren deka telekabel ke stane 3ti MNO-za toa treba mnogu pari licenca frekfencii(bazni stanici) mnogu vraboteni ... i xxx drugi raboti spored mene Telekabel moze da stane Mvno i so toa da bide 4ti igrac so mobilnata pokraj ;Telekom,Vip i Lycamobile
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Знае некој дали Телекабел имаат покриеност со оптички интернет во Капиштец?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.753
Знае некој дали Телекабел имаат покриеност со оптички интернет во Капиштец?
Мислам дека да, но сепак зависи од објект до објект. Најдобро јави се прашај да проверат за точната локација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom