Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Јас од ОНЕ избега како ѓавол од крст :pos: бегај бе 24 месеци да си со нив аууу :confused: Сега со Телекабел кога сакам можам да прекинам ако ми ја намалат брзината.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Па сигурно му е добро пошто беше на телекабел таму брзината му беше 0.01 и за тоа се ова е му е добро :D
Беше што беше, сега ми е подобро од ОНЕ ги броев деновите на календар кога ми завршува договорот со нив. Еве ми го моменталниот резултат. Но не доѓајте повеќе гужва ќе направите и пак ќе биде сјебан интернетот. :D

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Беше што беше, сега ми е подобро од ОНЕ ги броев деновите на календар кога ми завршува договорот со нив. Еве ми го моменталниот резултат. Но не доѓајте повеќе гужва ќе направите и пак ќе биде сјебан интернетот. :D

Епа чекај сеа нели на ОНЕ си отишол а викаш сега ми е подобро од ОНЕ? o_O:D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Епа чекај сеа нели на ОНЕ си отишол а викаш сега ми е подобро од ОНЕ? o_O:D
Бев пред многу години на ОНЕ и никако не можев да го раскинам договорот. Ќе го утнам денот и слично (зборувам за минато време). Сега сум на Телекабел и подобро е и со брзина и нема некаков специфичен договор! (ова е сегашно време) :ти црта: :D
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.449
Беше што беше, сега ми е подобро од ОНЕ ги броев деновите на календар кога ми завршува договорот со нив. Еве ми го моменталниот резултат. Но не доѓајте повеќе гужва ќе направите и пак ќе биде сјебан интернетот. :D

Еј стварно, на нас тековните корисници ни одговара да не доаѓаат повеќе нови корисници на Телекабел, пошто наредна надградба на мрежна инфраструктура претпоставувам дека ќе биде за 5 до 10 години (*).
Вака како што е, е стабилно - но најверојатно тука некаде е границата, според она што го забележувам во време на гужва.

*Едино ако не спукаат DOCSIS3.0 набрзо насекаде, тогаш ќе биде интересно, али и тоа ќе потрае за да се видат на големо бенефициите од него пошто и на пример да е се подготвено во моментов, пак треба CPE-ата на најголем број од клиентите да се сменат со D3.0 компатибилни.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
значи или плачете дека вие споро или терате хардкор филозофии како знаете дека ќе бидат работите ... а вистината е далеку далеку ...

п.с:
мрежата веќе неколку месеци е доксис 3 компатибилна па кој сака прадности треба да се одлучи на тоа ...
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867

Секогаш си е вака...за 500 денари.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
значи или плачете дека вие споро или терате хардкор филозофии како знаете дека ќе бидат работите ... а вистината е далеку далеку ...

п.с:
мрежата веќе неколку месеци е доксис 3 компатибилна па кој сака прадности треба да се одлучи на тоа ...
Мене од септември до декември интернетот ми беше ужас. Кој не би се побунил 4 месеци да имаш најспор интернет? И никако ништо некој да ти каже. За тие 4 месеци упола цена требаше да ми даваат сметки. Немојте апгрејд случајно на доцис 4 или 5 да правите кој ќе чека со месеци да се оправи интернетот :D
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719

на шо личи овоа бе? не ми е јасно -.-
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
400
Велешани ве има ли на телекабел како сте задоволни?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Дај кажете дали вреди да се зема кабелска телевизија од операторов Телекабел? И која цена е само телевизија? Бев на сајтот вика 450 ден, ама гледам некои флаери со 350 ден аналогна+дигитална+хд канали. Која е точната цена?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom