Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Последно време интернетот е ТАПА,ТАПА!!!
Страна не можам да отворам..
Одвај чекам да ми го дадат модемот од ONE и конечно да се откачам од ТЕЛЕКАБЕЛ....НЕМА ПОБРЗ ИНТЕРНЕТ :pos: my ass:tapp:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Те добар те лош... никаква стабилност.. Дај одлучете , ќе имаме добар стабилен нет со средни брзини или ќе имаме супернестабилен нет со повремени вртоглави брзини.... Јас сум за стабилност со средна брзина... Не за повремена супербзина .
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Те добар те лош... никаква стабилност.. Дај одлучете , ќе имаме добар стабилен нет со средни брзини или ќе имаме супернестабилен нет со повремени вртоглави брзини.... Јас сум за стабилност со средна брзина... Не за повремена супербзина .
Да не го урочам, али јас речиси секогаш сум имал стабилен интернет од Телекабел. А сега ми одговара и брзината и гигабајтите. :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
30.264
Моментално :tapp:

 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Кај мене се стабилизира одамна. Нас Аеродром

 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.933
Поени од реакции
1.477
Темава се стиши. Што значи тоа?
Значи дека Телекабел со надградбата спроведоа релативно прифатлива услуга за поголем дел од корисниците.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Темава се стиши. Што значи тоа?
Значи дека Телекабел со надградбата спроведоа релативно прифатлива услуга за поголем дел од корисниците.
или корисниците си го фатија пратот под нозе и си заминаа кај други оператори :) како мене... се одбројуват сатите дури да сум корисник кај овие! само почит за телефонот, навистина ефтин му е
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
или корисниците си го фатија пратот под нозе и си заминаа кај други оператори :) како мене... се одбројуват сатите дури да сум корисник кај овие! само почит за телефонот, навистина ефтин му е
...или корисниците се навикнаа дека викенд не треба да отвараат YouTube и слични страни.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Не знам за вас, но кај мене конекцијата е многу стабилна. Дури неочекувано стабилна.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Корисниците имаат добар интернет и нема потреба од коментари. Кај мене цел месец под 6мб не е, а вие останатите можете да си се жалете. :)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.933
Поени од реакции
1.477
или корисниците си го фатија пратот под нозе и си заминаа кај други оператори :) како мене... се одбројуват сатите дури да сум корисник кај овие! само почит за телефонот, навистина ефтин му е
Па да, и во тоа има вистина, како што гледам/слушам некои корисници се префрлија на други оператори.

Корисниците имаат добар интернет и нема потреба од коментари. Кај мене цел месец под 6мб не е, а вие останатите можете да си се жалете. :)
Зошто 6Mbps, нели 8?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
[quote="Јаневски, post: 4845961, member: 36778"
Зошто 6Mbps, нели 8?[/quote]
До 8Mbps е пакетот за 500 ден, а кај мене никогаш не е било под 6Mbps, некогаш стигнува и до 8.5Mbps чудна работа. :eek:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Па да, и во тоа има вистина, како што гледам/слушам некои корисници се префрлија на други оператори.


Зошто 6Mbps, нели 8?
од денес сум на ОНЕ , ете го и задоволувачкиот резултат од можни 6мб/с
 

Kajgana Shop

На врв Bottom