Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ај зборете за сегашноста доста живеете во минатото ...

Работава лани изгорела - годинава засмрдела ...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.605
Поени од реакции
7.406
Ај зборете за сегашноста доста живеете во минатото ...

Работава лани изгорела - годинава засмрдела ...
Они су на Близуу па су као "задовољни"...у оние рандом моменти коа не им е у прекин нетот :)
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
32
Поени од реакции
20
Скоро еден месец сум на телекабел, користам нет од 16ч па натаму, до сега само два пати беше успорен са да тешко отвара страни, вториот пат знам имаше невреме а тогаш знам дека сите оператори имаат проблеми. Инаку сем тие случки брзината му е стандард околу 8 Mbps, од торент симнувам со иста брзина као што ми беше од Дуо екстрем од Оне, а цената меѓу нив е каде-каде разлика. Во секој случај за сега сум пријатно изненаден, очекував многу полошо. Барем кога сакам може да се пребацам на друго мес.
А за HD канали, мислам дека има уште два германски, ако добро видов, едниот за подароци и накит, другиот дава документарци, природа и слично, знам дека е супер сликата на нив. Едино им замерувам што на неколку дигитални имаат сецкање на сликата а некои се толку замрзнати што не ни може да се гледаат. Мислев прво дека тоа е последица на временски прилики пошто имам сателитска антена и знае некогаш да е така, додуше доста ретко, ама не е до тоа,константно им е.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
абе само мене ме јебе интернетот овие неколку дена ? паѓа на 5 минути и поеќе немам од што имам интернет
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Дури и Т-Хоме од 1 мај ќе има неограничен интернет само Телекабел си остана на 100гб.Ах стварно немало побрз интернет јас па што зборам :)

Се што не е Телекабел
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Дури и Т-Хоме од 1 мај ќе има неограничен интернет само Телекабел си остана на 100гб.Ах стварно немало побрз интернет јас па што зборам :)

Се што не е Телекабел
Не ограничен со политика за фер користење и не е баш неограничен ...

Телекабел секој пакет освен тој со фиксни 500 е неограничен, а тој за 500 има 100гб што е повеќе од солидно ... плус кој вика дека на 100ГБ ќе остане ...
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
32
Поени од реакции
20
Прееска постирано на темата за Т-хоме:

Pocituvani,
Neograniceniot internet ne e predviden za site paketi, no vo 3MAxStart paketot ce ima neogranicen internet.
Така да телекомци и неограничен интернет тешко идат у иста реченица, сепак овие 100ГБ нема да бидат најмала понуда. А се надевам и во телекабел ќе има некое размрдување.​
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.933
Поени од реакции
1.477
Еве помина некое подолго време по сегментацијата, океј е, воглавно добар е Телекабел кај мене.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Дефинитивно најдобар во поглед на тоа што го нуди и цената :)
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Kakva im e analognata televizija, moze li da mi kaze nekoj. Za Skopje prasuvam. Onie kanali sto gi ima, okolu 67 se mislam, imaat li prevod dokumentarcite, TV1000 i Univerzal na primer. E da ima li stvarno HRT1?
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
Ponuda na digitalni i hd kanali od telekabel ..... lista na kanali ??? kako dobro ja imate napisano ponudata na analogni kanali ,napisete gi i digitalnite i hd kanali sto gi nudite pokraj frekfenciite .krc prc frc :)
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
t-home nudat resiver"mediaprieamnik" so hdmi izlez,sega telekabel vo ponudata na digitalni resiveri nema opcija na hdmi izlez na digitalnite resiveri samo scart-koj vadi rezolucija Video resolution PAL 720 X 576, 576p,
za lcd led plasma tv nedovolno.
http://www.maxtv.mk/mk/212/Paketi/3_Max/3_Max_Start.html
izgleda najdobrata alternativa,slika vo
720p, 1080i and 1080p hdtv

vo idnina ocekuvam od telekabel ponuda na digitalen resiver so podrska na hdmi izlez i signal
720p, 1080i and 1080p hdtv


http://www.youtube.com/watch?v=vI_ZTrZ4bbU
 

Kajgana Shop

На врв Bottom