Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Јас сум задоволен од нив, 2-3 месеци ни еднаш нема паднато нетот.
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Може ли некој да ми ги каже сите цени за интернет + телевизија?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.605
Поени од реакции
7.406
Може ли некој да ми ги каже сите цени за интернет + телевизија?
1. 850ден = ТV+Интернет (350ТV+500NET) , лимит 100Гб трафик, брзина 8Мбпс/0.5Мбпс
2. 450ден = само телевизија без интернет
3. само интернет без ТВ неможе
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Дај кажете дали вреди да се зема кабелска телевизија од операторов Телекабел? И која цена е само телевизија? Бев на сајтот вика 450 ден, ама гледам некои флаери со 350 ден аналогна+дигитална+хд канали. Која е точната цена?
Телевизијата многу вреди, а за нетот не знам. Иначе на кабелската каналите им се супер, за 450ден. е како да си извадил златна риба од море.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Телевизијата многу вреди, а за нетот не знам. Иначе на кабелската каналите им се супер, за 450ден. е како да си извадил златна риба од море.
Јас искрено би кажал дека телевизијата е најголемото срање на планетава. Нема ништо за гледање освен турките серии, и некоја емисија на National Geographic. И ептеен ретко некој филм од сите тие филмски канали што ги имаат.
А за интернетот немам забелешки, одличен си е.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Јас искрено би кажал дека телевизијата е најголемото срање на планетава. Нема ништо за гледање освен турките серии, и некоја емисија на National Geographic. И ептеен ретко некој филм од сите тие филмски канали што ги имаат.
А за интернетот немам забелешки, одличен си е.
Е види сеа, не е баш срање, си ги има барем Спорт Клуб каналите и тоа без претплата, додека бум тв и макс тв наплатуваат за нив. Дури каналите им се подобри од макс тв и близу.
 
Член од
26 ноември 2011
Мислења
54
Поени од реакции
6
Вака телевизијата на телекабел според мене е добра.Како прво ако имаш телевизор со дигитален тјунер (DVB-C) можеш да ги гледаш сите дигитални и HD канали за истата претпата па кај го има тоа ? во ниеден оператор а на дигиталната ги имаш sportklub,sportkub+,eurosport 1,eurosport2..... слика џамм.Ако немаш дигитален тв применик тогаш ќе треба да си земеш ресивер.Инаку и на аналогна ги имаш каналаите така да... според мене супер е
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
За кои HD канали зборите? Јас имам само Планета HD.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
не сум видел сеа дали уште ја има МТВ HD,мислам уживање е да го гледаше Бушава азбука во HD м,м,м:cautious:
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Вака телевизијата на телекабел според мене е добра.Како прво ако имаш телевизор со дигитален тјунер (DVB-C) можеш да ги гледаш сите дигитални и HD канали за истата претпата па кај го има тоа ? во ниеден оператор а на дигиталната ги имаш sportklub,sportkub+,eurosport 1,eurosport2..... слика џамм.Ако немаш дигитален тв применик тогаш ќе треба да си земеш ресивер.Инаку и на аналогна ги имаш каналаите така да... според мене супер е
Ма каналите им се супер, нигде го нема тоа. Штета што ги нема у моја населба.
 
Член од
26 ноември 2011
Мислења
54
Поени од реакции
6
Да сега е само планета а порано имаше и др сеа нешто ги исклучија не знам зошто морано беа ZDF HD ,1 HD ,Servus HD.... ама сеа ги нема за жал
не сум видел сеа дали уште ја има МТВ HD,мислам уживање е да го гледаше Бушава азбука во HD м,м,м:cautious:
Тоа што беше уклучена два три дена мтв HD нема врска не беше HD одам унфомации 576i 4:3 SD така да не знам дали мтв има пуштено HD канал у резолуција 720p ili 1080i 16:9 HD мислам дека се уште немат
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
na telekabel televizijata im e super ali internetot im e za vo gubre,,tapa nevidena
 
Член од
26 ноември 2011
Мислења
54
Поени од реакции
6
е тоа да интернетот е тапа затоа веќе не ни користам интернет од нив.Кога го приклучив 2008 беше супер ама нај супер се до 2010-2011 коа веќе се приклучија многу корисници и толку интернет брзина 1 мбпс паѓаше по 30 пати у дено епа треба да имаш воловски живци да го издржеш овоа хаха
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
е тоа да интернетот е тапа затоа веќе не ни користам интернет од нив.Кога го приклучив 2008 беше супер ама нај супер се до 2010-2011 коа веќе се приклучија многу корисници и толку интернет брзина 1 мбпс паѓаше по 30 пати у дено епа треба да имаш воловски живци да го издржеш овоа хаха
Не е лош интернетот, мене речиси и да не ми паднал а веќе четврта година користам од нив.
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Јас користев Телекабел интернет пред 1-2 година катастрофа беа тогаш редовно си паѓаше интернетот немаше обавезно по 2-3 саата на ден ако не и повеќе не дај Боже да задува ветер или да заврне ако загрми по 2 дена немав нет а некад и по недела дена исто ептен бавен беше за нигде најтапа нет у Скопје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom