Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
што чудо е ова ? Да не имаат вакво нешто Телекабел ? просто да не веруваш o_O
наскоро ке има нов дигитален ресивер од телекабел
не ваков но сли4ен , и брзините на интернетот ке се зголемат
;) , како шо зошто ке видиме наскоро.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Од вечерта на 25.09.2012 се исклучени К-15 Music и БОМ...немаа право за реемитување и се исклучени по налог на СРД...
Лошо е што се единствени тв со 100% МК музика, забавна и народна...сега немаме ништо.
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
Ќе има ќе има .... трпение, дигитална револуција хехехе ;)
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Знае ли некој зашто на телекабел мтв и телма на дигиталната се катсрофа како вехаес, канал 5 и алфа се така-така а сител и 24 вести се џам, на други оператори мислам дека не е така (посевно на макс тв) сум приметил сите им се џам, јас се сомневам дека намерно се форсира макс тв, истоа така мислам дека затоа и нема на мтв лига на шампиони во вторник а макс тв дава за поголем број претплатници да имаат... дали сум во право незнам ама се сомневам дека така се игра
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Знае ли некој зашто на телекабел мтв и телма на дигиталната се катсрофа како вехаес, канал 5 и алфа се така-така а сител и 24 вести се џам, на други оператори мислам дека не е така (посевно на макс тв) сум приметил сите им се џам, јас се сомневам дека намерно се форсира макс тв, истоа така мислам дека затоа и нема на мтв лига на шампиони во вторник а макс тв дава за поголем број претплатници да имаат... дали сум во право незнам ама се сомневам дека така се игра
MTV e stvarno losa ....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
наскоро ке има нов дигитален ресивер од телекабел
не ваков но сли4ен , и брзините на интернетот ке се зголемат
;) , како шо зошто ке видиме наскоро.
ej da? a jas sto imam tv so vgraden resiver? a kolku ke se zgolemat brzinite (jas smetam posebno na uploadot treba)imas tocna informacija ili samo spekulacija rekla kazala?
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
дали на ТК ја има СК Прајм? да не барам џабе оти гледам едно мало локално операторче ја има на понуда а ТК е кока кола за тоа операторче


Sent from my Ericsson 2618 using Tapatalk 3
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
ФАК (само Ф1 ме интересира а гледам некогаш има само на Прајм емисија за Ф1 т.е Инсајд Гран При)

фала за експресниот одговор
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
И редно време е нешто ново да се пушти... ако не на аналогната, бар на дигиталната, ептен е сиромашно таму. Само MBC програмите ги гледам :/
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Од пред 2 недели 24Kitchen е со македонски титл. :)
А имаат минус за SK Prime што ја нема, на конкурентската кабелска во бт ја имаат.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Од пред 2 недели 24Kitchen е со македонски титл. :)
А имаат минус за SK Prime што ја нема, на конкурентската кабелска во бт ја имаат.
Според мои претпоставки очекувајте наскоро и FOX да ви ја стават, бидејќи е со превод.
Иначе SK Prime во Македонија засега има право само TotalTV, друг оператор нема, значи таа кабелска од Битола нелегално ја пренесува оваа програма
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Според мои претпоставки очекувајте наскоро и FOX да ви ја стават, бидејќи е со превод.
Иначе SK Prime во Македонија засега има право само TotalTV, друг оператор нема, значи таа кабелска од Битола нелегално ја пренесува оваа програма
Можно е, не ме чуди, ама како само имаат излепено плакати дека кај нив ја има SK Prime... :)
Бај д веј, ја имаат и Fox Movies со српски превод, најверојатно и таа нелегално ама изгледа имаат некоја јака врска шо не им прават проблем од СРД.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Можно е, не ме чуди, ама како само имаат излепено плакати дека кај нив ја има SK Prime... :)
Бај д веј, ја имаат и Fox Movies со српски превод, најверојатно и таа нелегално ама изгледа имаат некоја јака врска шо не им прават проблем од СРД.
Македонија, земја на чудата. И се' е можно :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Според мои претпоставки очекувајте наскоро и FOX да ви ја стават, бидејќи е со превод.
Иначе SK Prime во Македонија засега има право само TotalTV, друг оператор нема, значи таа кабелска од Битола нелегално ја пренесува оваа програма
Сигурен си за кабелската дека е нелегално?
чудно ми падна зошто на секаде се рекламираат ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom