Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Ajde sege site da ojme da se utepame.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Бидејќи сите оператори во моментов се зафатени, а не знам кога не ви биле, да ја искористам приликава да ви се изнаплукам на Лелекабелска боранија од оператор. Два дена немаме интернет и телевизија во Гевгелија, а немаат своја екипа вработено во самиот град, туку чекаме сервисери од Струмица. Но бидејќи имало премногу дефекти во Струмица, не можеле да пратат екипа во Гевгелија, па ајде ние ќе зееме по зидови два дена и ќе играме пантомима. Пријавено во АЕК (не оти ќе има некакво фајде), но јас како единка ќе се залагам за секој еден што ќе сака да се вклучи на овој оператор да го одвратам од него.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Само iptv пријатели,од ќерамиди да го мочам Роби сељакот
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Што подразбираш ти под поимот топ интернет?
Pa clenot vika nema internet nema tv, drugiot mu vika iptv,mu e majkata....ama bez internet kako....?
Top internet e pred se optika,pa potoa drigite interneti koi odat po kabel,beziicni tehnologii nema da raboti iptv.....
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Pa clenot vika nema internet nema tv, drugiot mu vika iptv,mu e majkata....ama bez internet kako....?
Top internet e pred se optika,pa potoa drigite interneti koi odat po kabel,beziicni tehnologii nema da raboti iptv.....
Јас имам скапан вифи у хотел у странство и гледам iptv без никакви проблеми,затоа те прашав што значи топ интернет
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Јас имам скапан вифи у хотел у странство и гледам iptv без никакви проблеми,затоа те прашав што значи топ интернет
Што интернет е дај speedtest да видиме?

И јас со мојот интернет некогаш гледам IPTV без проблем и тоа интернетот ми е во соба а во дневната ми е телевизорот. Знае сигналот на Wi Fi да биде слаб и да го снема на телевизорот интернетот. Некогаш ужасно кочи.

Пред се зависи и од квалитетот на листата. Зависи и каде е рутерот поставен и интернетот колку е стабилен.

Ако каналите се со голем битрејт HD некогаш ќе прави проблеми и ќе сецка.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Некој со семеен пакет од Телекабел да сподели искуство со квалитетот на услугите?
Долго време сум на А1, освен што немаат веќе што да ми понудат подобро од стариот пакет, се поскапи и поскапи се.
Телевизијата им е 0.

Каков е оптичкиот нет на телекабел? Стабилен ли е?
Колку сте задоволни со моб. интернет и мрежен сигнал?
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Некој со семеен пакет од Телекабел да сподели искуство со квалитетот на услугите?
Долго време сум на А1, освен што немаат веќе што да ми понудат подобро од стариот пакет, се поскапи и поскапи се.
Телевизијата им е 0.

Каков е оптичкиот нет на телекабел? Стабилен ли е?
Колку сте задоволни со моб. интернет и мрежен сигнал?
Ne znam vo koj grad si, pisuvam za Ohrid, internetot ne e stabilen iako e opticki. Ima brzina da, no nema stabilnost, cesto pagja, ke snema net 2/3 min pa povtorno doagja, toa se slucuva na nekolku sati. Za brzinata na test e super.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Некој со семеен пакет од Телекабел да сподели искуство со квалитетот на услугите?
Долго време сум на А1, освен што немаат веќе што да ми понудат подобро од стариот пакет, се поскапи и поскапи се.
Телевизијата им е 0.

Каков е оптичкиот нет на телекабел? Стабилен ли е?
Колку сте задоволни со моб. интернет и мрежен сигнал?
Зависи каде живееш и дали си во зграда или во куќа.Во зграда е добар,во куќа е со прекини.
Автоматски споено мислење:

Зависи каде живееш и дали си во зграда или во куќа.Во зграда е добар,во куќа е со прекини.
Јас сум на Телеком и немам никакви проблеми со интернетот,телевизијата е врв.Телекабел имам во Охрид и час има,час нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom