Тасос - островот на сирените

Член од
5 март 2018
Мислења
15.370
Поени од реакции
16.983
Искуство некој со одмор на Тасос во септември. Планирам да одам од 10 Септември, а со оглед на тоа дека сум со дете ме интересира дали има некој одено тој период па некој да сподели искуство. Лани бев на втор крак тој период и морето беше одлично за бањање.
Еве погоре имаш од мене краток опис за Тасос во септември. Ама рачунај јас бев пред неколку години, гарант изменети се сега и цени и се.
Околу островот, Лименас е многу убаво градче, во близина имаш добри плажи.
Исто и градската плажа е убава.
Ако си за помирно место барај накај селата смештај, Скала Потамиа мислам се викаше местото, преубави плажи има натаму, Голден бич, широка долга песочна плажа ама брановито, мада плитко ептен на почеток.
Времето беше измислено за на плажа, Септември мене ми е најубаво, нема многу гужви, водата топла, времето за мерак, не многу жешко.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
748
Поени од реакции
506
Еве погоре имаш од мене краток опис за Тасос во септември. Ама рачунај јас бев пред неколку години, гарант изменети се сега и цени и се.
Околу островот, Лименас е многу убаво градче, во близина имаш добри плажи.
Исто и градската плажа е убава.
Ако си за помирно место барај накај селата смештај, Скала Потамиа мислам се викаше местото, преубави плажи има натаму, Голден бич, широка долга песочна плажа ама брановито, мада плитко ептен на почеток.
Времето беше измислено за на плажа, Септември мене ми е најубаво, нема многу гужви, водата топла, времето за мерак, не многу жешко.
Ова ми беше најбитно. Во однос на смештај и местоположба најверојатно би било Потос, па потоа и би ги шетале околните плажи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom