ТИФОМАНИЈА!

Член од
7 ноември 2022
Мислења
118
Поени од реакции
343
Плус е за клубот, минус е за бројката на групата. Луѓето сакаат драми, ете ти прост пример Комити ги живеат најдобрите години кога двата клубови се во критична состојба, со безброј проблеми и во ФК и во РК, секоја игра е борба да се биде или не. Сети се какви катастрофа изданија имаа Комити до пред некоја сезона беа по 20 души на обичните утакмици а клубовите им цветаја. Исто ти е и со Рибари, толку години скоро невидливи, сега РК им е пред Европа, нормално е да има крената бројка дури и повеќе од тоа шо е сега. Дури и кај нас, претходен натпревар околу 20, сега полуфинале толкава бројка без никаква мобилизација, до шо мислиш дека е?
Нормално е битен дека натпревар си носи поише луге ама ова што викаш минатата утакмица 20 тоа треба да ти биде показател дека нешто не штима. Дербито со Вардар сезонава колку имаше 300 400 луге? У средата со Слога имаше 120 130? Епа неможеш од 130 луге у среда да паднеш на 20 у сабота, поиште треба да се сконцентрирате на анимирање на лугето неможеш да стаиш една најава постер и да очекуваш дека ќе имаш некоја бројка. Ја глеав у неделата Работнички Вадар на тв, па после прво полувреме ме болеше глава од фудбалон, мислиш ли дека некој таму што отишол, отишол да глеа квалитетен фудбал? Не би рекол. Рибари глеам дека се трудат работат и они ама некако за ракометов од кога се скараа со Блу Форс не е тоа тоа, пред 3 4 години цела сала пуна сега гледам едвај првиот ред наапунет, малку ми се глупи текстовите на официјален што ги ставааат ама тоа е мое мислење. Сигурно сега ќе биде јако со Пелистер у сабота..


пс. Нема по срање коа ќе прочиташ у најава "најавено е присуство на гостински навивачи", секако е мотив плус да се соберат плус луге ама испага ко тие луге да доагааат само ради навивачката група и глупо изглеа..
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
106
Поени од реакции
496
Да фрлиме некоја фора малку и ние
НСЖ Екипа има многу графити,само сме во фазон да живееме за интернет, нешто од нешто сликаме повремено.
1713537888691.png
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2021
Мислења
351
Поени од реакции
3.497
Најавата на Чкембари, кратко да искоментирам, добра е, тоа е најава. Мислам дека тоа е пред се за нивната група, не станува збор за провокација према Рибари или нешто слично, да сакале така, би направиле нешто друго. Ова е момент баш каде конечно треба да одат за себе не за противникот.
Од друга страна Рибари очекувам да имаат исто добро издание, да се потрудат, имаат солидна сезона, треба да довршат така.
Главно двете групи треба да се добри на овој натпревар, останува да видиме извештај по мечот.
Само да се надоврзам...
Дефинитивно прераснавме во група која работит, и не се експонират многу да се фалит, да кажвит басни. Ние си знајме сами колку вредиме, то е најбитно.

Само би додал дека во последниве два месеци од средина на Фебруари до сега средина на Април точно 2 месеци имаме поминато:

1. Гостување со во Бутел во Скопје
2. Гостување со Пролет во Скопје
3. Гостување со Тиквеш во Кавадарци
4. Гостување со Караорман во Струга
5. Гостување со РК Струга во Струга

Домашни одлични изданија и бројки против:

1. РК Вардар во лига
2. Алкалоид во лига
3. Пелистер во Куп
4. Бутел во бош ден (Четврток)

Плус активни и на фудбал колку шо мојме во помал број.

Изработени и неколку кореографии, сега имавме и нов графит, супер пиро, многу дружби и се на се Рибари дефинитивно имаат зад себе одлична сезона.

Врвот на сезонава ни е во Недела против Битолски Пелистер!
Нека бидит добро дерби!

#Живели
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.389
Поени од реакции
8.346
Екс Ултрас Мостар - Људи од пута, што мислите за оваа постапка? Дали значи дека неофицијално се распуштени и почнуваат со нова приказна?

FB_IMG_1713539366441.jpg
 
Член од
29 август 2022
Мислења
102
Поени од реакции
326
Екс Ултрас Мостар - Људи од пута, што мислите за оваа постапка? Дали значи дека неофицијално се распуштени и почнуваат со нова приказна?

Прегледај го приврзокот 413625
Не верувам , дур е сега тазе од следна сезона мислам ке си се вратат со ударниот ултрас
 
Член од
13 февруари 2024
Мислења
9
Поени од реакции
85

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
2.476
Сите навивачки групи активни прес избори
 
Член од
22 мај 2023
Мислења
53
Поени од реакции
98
Само да се надоврзам...
Дефинитивно прераснавме во група која работит, и не се експонират многу да се фалит, да кажвит басни. Ние си знајме сами колку вредиме, то е најбитно.

Само би додал дека во последниве два месеци од средина на Фебруари до сега средина на Април точно 2 месеци имаме поминато:

1. Гостување со во Бутел во Скопје
2. Гостување со Пролет во Скопје
3. Гостување со Тиквеш во Кавадарци
4. Гостување со Караорман во Струга
5. Гостување со РК Струга во Струга

Домашни одлични изданија и бројки против:

1. РК Вардар во лига
2. Алкалоид во лига
3. Пелистер во Куп
4. Бутел во бош ден (Четврток)

Плус активни и на фудбал колку шо мојме во помал број.

Изработени и неколку кореографии, сега имавме и нов графит, супер пиро, многу дружби и се на се Рибари дефинитивно имаат зад себе одлична сезона.

Врвот на сезонава ни е во Недела против Битолски Пелистер!
Нека бидит добро дерби!

#Живели
Ako vie ne se falite i eksponirate, ne znam koj se fali i eksponira :D
Inache iskreno me interesira kako ke pomine utreshnoto izdanie na Ribari, vo smisla dali ke ima nekoj incident makar so obicna bitolska publika ili nekoja koreografija anti-Ckembari/BT, lani koga Komiti dojdoa so Voska i se shetaa slobodno niz kej ne mu falese vlakno, dali i so Ckembari ke bide ista situacija, posebno ako se znae deka vie imavte zakacki so Lozari, a Ckembari i Lozari zbratimeni..

Pozdrav
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.696
Поени од реакции
4.931

Kajgana Shop

На врв Bottom