ТИФОМАНИЈА!

Член од
2 ноември 2022
Мислења
86
Поени од реакции
166
Член од
17 април 2024
Мислења
57
Поени од реакции
153
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.235
Поени од реакции
36.317
Да не избере Нефи да се игра во Охрид зад затворени врати. :icon_lol:

Уште тоа не сме го виделе во Македонскиов фудбал.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.133
Поени од реакции
18.448
ФК Тиквеш - ФК Шкупи 17.04.2024 (0:0)
Куп на Македонија - Полуфинале
- Лозари Исток Кавадарци

Прегледај го приврзокот 413517


Прегледај го приврзокот 413518
Добра бројка како за среда и без направена мобилизација, може требаше уште од нерешената во Чаир да направите некоја барем мала мобилизација, верувам дека бројката би била поголема ама како и да е сепак слатка победа против качаците, нека има уште една таква во финалето (y)
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
121
Поени од реакции
428
Добра бројка како за среда и без направена мобилизација, може требаше уште од нерешената во Чаир да направите некоја барем мала мобилизација, верувам дека бројката би била поголема ама како и да е сепак слатка победа против качаците, нека има уште една таква во финалето (y)
Среда + Без мобилизација + Дожд под отворена трибина (среќа ветрот ги носеше облаците па 10 минути дожд, 5 сонце беше, колку толку додржа). Вакви натпревари секогаш даваат добра бројка, проблемот кај нас е што Тиквеш е стабилен прволигаш (ни за титула, ни за опстанок) па горе-долу однапред се знае резултатот, стабилен финансиски, и нема еуфорија освен за дерби натпревари. Плус и трибината откриена е во најлоша позиција, кога е сонце пука очи не се отвараат, кога врне уште полошо. Пола Кавадарци на печалба или се политички ботови по наредба,.. сите услови против нас. Гостинската трибина ја реновираа цела, за 90% од натпреварите е празна, на нашата шајка немаат турено, до лани ни патека немаше по земја се одеше до неа, лом.
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
118
Поени од реакции
343
Среда + Без мобилизација + Дожд под отворена трибина (среќа ветрот ги носеше облаците па 10 минути дожд, 5 сонце беше, колку толку додржа). Вакви натпревари секогаш даваат добра бројка, проблемот кај нас е што Тиквеш е стабилен прволигаш (ни за титула, ни за опстанок) па горе-долу однапред се знае резултатот, стабилен финансиски, и нема еуфорија освен за дерби натпревари. Плус и трибината откриена е во најлоша позиција, кога е сонце пука очи не се отвараат, кога врне уште полошо. Пола Кавадарци на печалба или се политички ботови по наредба,.. сите услови против нас. Гостинската трибина ја реновираа цела, за 90% од натпреварите е празна, на нашата шајка немаат турено, до лани ни патека немаше по земја се одеше до неа, лом.
Да не ме сфатиш погрешно ама ова што си пишал ти се празни муабети.. "Тиквеш е стабилен прво лигаш, стабилен финанскиски" за клуб кој после незнам колку години се вратил во прва лига не би требало тоа што е стабилен да е минус него плус по мене. Чим сте се нафатиле на фудбал да сте редовни валјда знаеш какви се условите на стадионите, ако ти сметааат сонце и дожд јебига ич не иди на стадион оди на ракомет и тоа е тоа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.133
Поени од реакции
18.448
Среда + Без мобилизација + Дожд под отворена трибина (среќа ветрот ги носеше облаците па 10 минути дожд, 5 сонце беше, колку толку додржа). Вакви натпревари секогаш даваат добра бројка, проблемот кај нас е што Тиквеш е стабилен прволигаш (ни за титула, ни за опстанок) па горе-долу однапред се знае резултатот, стабилен финансиски, и нема еуфорија освен за дерби натпревари. Плус и трибината откриена е во најлоша позиција, кога е сонце пука очи не се отвараат, кога врне уште полошо. Пола Кавадарци на печалба или се политички ботови по наредба,.. сите услови против нас. Гостинската трибина ја реновираа цела, за 90% од натпреварите е празна, на нашата шајка немаат турено, до лани ни патека немаше по земја се одеше до неа, лом.
Па тоа викам и јас, на вакви утакмици секогаш е потребна мобилизација, што повеќе луѓе во копот, повеќе шанси да падне посилен противник како што беше Слога. Мобилизацијата секогаш кога е добро напревана си ја завршува работата. Како и да е ќе биде интересно финале со Вошка.
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
121
Поени од реакции
428
за клуб кој после незнам колку години се вратил во прва лига не би требало тоа што е стабилен да е минус него плус по мене.
Плус е за клубот, минус е за бројката на групата. Луѓето сакаат драми, ете ти прост пример Комити ги живеат најдобрите години кога двата клубови се во критична состојба, со безброј проблеми и во ФК и во РК, секоја игра е борба да се биде или не. Сети се какви катастрофа изданија имаа Комити до пред некоја сезона беа по 20 души на обичните утакмици а клубовите им цветаја. Исто ти е и со Рибари, толку години скоро невидливи, сега РК им е пред Европа, нормално е да има крената бројка дури и повеќе од тоа шо е сега. Дури и кај нас, претходен натпревар околу 20, сега полуфинале толкава бројка без никаква мобилизација, до шо мислиш дека е?

Чим сте се нафатиле на фудбал да сте редовни валјда знаеш какви се условите на стадионите, ако ти сметааат сонце и дожд јебига ич не иди на стадион оди на ракомет и тоа е тоа.
Муабетот е за тие шо ја прават бројката, дерби навивачите. Ние шо си навиваме секоја утакмица си навиваме, без врска дали врне или пече. Која од групите освен Лозари, Војводи, Ајдуци и Винари има трибина без кров директно на сонце и дожд? Прајме реален муабет, ете дури и Чкембари ќе ги спомнам на новата трибина навиваат на горниот дел од трибината под сенка, случајно дане е тоа? Нема врска, тоа е мое мислење како стојат работите, твое е да си креираш свое. Позз
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
824
Поени од реакции
1.267
Добра бројка како за среда и без направена мобилизација, може требаше уште од нерешената во Чаир да направите некоја барем мала мобилизација, верувам дека бројката би била поголема ама како и да е сепак слатка победа против качаците, нека има уште една таква во финалето (y)
А каде му се ударните трансови лозари? Зошто ги нема ?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.166
Поени од реакции
2.043
Најавата на Чкембари, кратко да искоментирам, добра е, тоа е најава. Мислам дека тоа е пред се за нивната група, не станува збор за провокација према Рибари или нешто слично, да сакале така, би направиле нешто друго. Ова е момент баш каде конечно треба да одат за себе не за противникот.
Од друга страна Рибари очекувам да имаат исто добро издание, да се потрудат, имаат солидна сезона, треба да довршат така.
Главно двете групи треба да се добри на овој натпревар, останува да видиме извештај по мечот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom