ТИФОМАНИЈА!

Член од
26 март 2022
Мислења
509
Поени од реакции
4.577
Правила на форумот:

1. Темата нема одредена рамка и е посветена генерално на темата - навивачи. Мак-тифо сцената секако ќе биде во фокусот, но по можност, разговорите можат да бидат посветени и на странските навивачки тифо-сцени.

2. Секој кој навреди или на било кој начин се обиде темата да ја одвлече во правец на препукување без аргументи, со единствена тенденција да провоцира друг член на форумот, ќе добие БАН ВЕДНАШ!
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.389
Поени од реакции
8.346
Дел од навивачите на Аталанта кои патувале за Австрија застанале во Марибор за да се поздрават со нивниот поранешен играч Иличич, сите знаеме дека еден период Иличич патеше од депресија со што не играше фудбал воопшто и беше приморан да се врати во Словенија, со овој гест навивачите на Аталанта заслужуваат огромна почит.

 
Последно уредено:
Член од
26 март 2022
Мислења
509
Поени од реакции
4.577
Бројката најдобра досега. Е сега, мислам дека кореото многу подобро ќе се вклопеше на долниот дел, кој не знам зошто толку многу го избегнувате? Можеби не ви се гледаат натпреварите убаво од таму?

И така почнувате од долу со зелени најлони(одлично исечени, големи) таман ќе се вклопеше ликот на празниот дел каде што е детелинката трансот. Вака, горе изгледа како недовршена рамката на кореото. Можеби е ова на почетокот на кореото сликано, чекаме официјални слики. Инаку, пиро? Димнијада претпоставувам? Иако и стробови тука би легнале убаво.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.066
Поени од реакции
5.966
Ќе видиме од официјалните слики како испадна точно. Не знам кога е сликано ова. Со охрид 750 евра казна за користење пиротехника, и плус на останатите утакмици се палеше пиро, бевме под закана од суспендирање на домашен терен, барем според зборовите од управата. Ова утакмица прескокнавме, иначе да, првичниот план беше ова корео со стробови да биди.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.778
Поени од реакции
13.062
На последните утакмици се удри доста агресивно со казни за пиротехника. Ние (клубот) сезонава веќе имаме околу 10 000 евра наталожено од казни.

Инаку одличен напредок во бројката (y)
На што се должи тоа? Не видов голема мобилизација за утакмицава.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.066
Поени од реакции
5.966
На што се должи тоа? Не видов голема мобилизација за утакмицава.
Победата во Охрид, беса прва ние втори, си го напрај своето. Иако и групата си тераше внатрешно "мобилизација"....за денес пак да не разочарат фудбалерите, пораз 1-2.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.696
Поени од реакции
4.931
Ако некој не сака да одговори, значи дека не сака. Толку е. Да не шириме 100 страници. Коментирај кореа, давај замисли ако сакаш, пишувај став ама ако некој не ти одговара и не ти продужува дискусија, батали муабет.

А доколку сметаш дека не треба уште една страница слободно брат терај. Поздрав.
Zasto dupli temi koga moze istovo od tuka da se komentira i vo temata vo koja se pisuva veke 15 godini. Navivacki grupi vo Makedonija.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.506
Поени од реакции
7.168
Од старт да се тргни кано и таквите ко него, ако сакате нормална дискусија. Со провокатори ко него видовте до кај стигна другата тема.

Денес кореото беше супер, трибината полна со млади деца, то радва.

Туку мене друго ме боли и копка. Гледате шо ни прат ФФМ на сите? До кога ќе го дозволваме ова?
Мора да се превземи нешто, да се почни со притисок, сите групи.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
375
Поени од реакции
2.114
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.066
Поени од реакции
5.966
Многу подобро би изгледало кореото ако човечето било кренато на 2 стапа напред а најлоните во позадина, вака изгледа многу аматерски направено.
Се сложвам дека можи ако било вака или така ќе било подобро, но неспоредувајќи се со други, за нас како група на која кореографиите и не и се баш најсилна страна и вака е супер.
IMG_20231104_192929.jpg
 
Член од
26 март 2022
Мислења
509
Поени од реакции
4.577
Ќе видиме од официјалните слики како испадна точно. Не знам кога е сликано ова. Со охрид 750 евра казна за користење пиротехника, и плус на останатите утакмици се палеше пиро, бевме под закана од суспендирање на домашен терен, барем според зборовите од управата. Ова утакмица прескокнавме, иначе да, првичниот план беше ова корео со стробови да биди.

Какви дебили од Управи. Ја хранат секоја некадарна будала со 1000 евра, клубот наместо да ви се прошета на толкав буџет низ лигата, се мачи..ама "не палете бакљи зошто казни ни лупаат"... Приказни за мали деца продаваат цело време. Инаку пак ќе кажам, кореото драстично ќе изгледаше подобро долу. И мангупиве кои не креваат најлон треба да се треснат од земја. Шо? Под ниво им е демек..?
Канцер на секоја група.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.389
Поени од реакции
8.346
Се сложвам дека можи ако било вака или така ќе било подобро, но неспоредувајќи се со други, за нас како група на која кореографиите и не и се баш најсилна страна и вака е супер.
Прегледај го приврзокот 396681
Стави една без опсесивни - импулсивни, појако изгледа трибината со сите тие знамиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom