ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Па сега плаќам 1380 ден оптички интернет 40/40 плус ги гледам сите можни пакети од кои и некои непотребни како Пинк пакетот и ХХЛ кои не можам да ги откажам, а овде ќе плаќам 1050 денари за оптички интернет 150/150 и ќе ги имам арените, без глупавите пакети Пинк и Ххл. Единствена замерка кај Телекабел е што ги нема сите национални канали во ХД.
Na koj si sega 1380?
Ako si na tk, ne mozes da menuvas ova samo za novi korisnici bilo... ili korisnici koi nemale optika do sega koi se na docsis
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Zemav nov telefon i nejkat da se aktiviraat iMessage i Face Time, ima nekoj drug slicen problem so Telekabel
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Dali lice od 16/17 godisna vozrast moze da skluci dogovor za mobilen paket, bidejki vo salon trazat licna karta, imav slucaj koga na moj blizok brojot bese registriran na negovoto dete i za prefrlanje na brojot poso bil na negovoto dete mu baraa licna karta na deteto.
Jas znam deka maloletno lice moze da izvadi licna karta so soglasnost od roditel, no dali moze da skluci dogovor naprimer.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Dali lice od 16/17 godisna vozrast moze da skluci dogovor za mobilen paket, bidejki vo salon trazat licna karta, imav slucaj koga na moj blizok brojot bese registriran na negovoto dete i za prefrlanje na brojot poso bil na negovoto dete mu baraa licna karta na deteto.
Jas znam deka maloletno lice moze da izvadi licna karta so soglasnost od roditel, no dali moze da skluci dogovor naprimer.
Зависи, ако бараат потврда од работа или сметка од струја платена не, а доколку бараат само лична карта би требало да може. Нека праша на фејзбук ќе му одговарат во приватна порака.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Зависи, ако бараат потврда од работа или сметка од струја платена не, а доколку бараат само лична карта би требало да може. Нека праша на фејзбук ќе му одговарат во приватна порака.
Ги прашав јас на мејл ќе одговорат најверојатно утре, јас кога правев договор ми бараа само лична карта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom