ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
8 октомври 2009
Мислења
620
Поени од реакции
252
Роберт Димитров- Роби најави дека ќе стане четврт мобилен оператор во земјава.


- "Припремите се во тек, веќе се спремаме за инвестиции и правната рамка, но за неколку месеци Телекабел покрај кабловски и интернет провајдер ќе стане и мобилен оператор!

Тоа јас го напишав и на мојот фб профил пред неколку денови.


http://infocentar.mk/telekabel-stanuva-chetvrt-mobilen-operator-
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.883
Ke vidime so ponuda ke izbacat. najvazno sto e bez pederski vrzuvanja.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.709
Поени од реакции
1.094
Ocekuvame 500min 500sms 5gb za 300-400den kako vo normalnite drzavi so imaat.
No bullshit flat rate месечни интернет пакети - ограничена брзина неограничен трансфер.

На пример:
64/64Kbps за 350MKD/месец
128/128Kbps за 550MKD/месец
256/256Kbps за 1000MKD/месец
etc.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.883
No bullshit flat rate месечни интернет пакети - ограничена брзина неограничен трансфер.

На пример:
64/64Kbps за 350MKD/месец
128/128Kbps за 550MKD/месец
256/256Kbps за 1000MKD/месец
etc.
So ke prais be so 64k, da ne koristis mirc uste :) Edna slika da otvori saat vreme ke treba.[DOUBLEPOST=1517141967][/DOUBLEPOST]
Virtuelen ili mrezhen?
najdobro bi bilo da udrat so svoja mreza, i ovie monopolskive goveda da dobijat eden direkt u faca.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.063
Поени од реакции
3.215
Ако имаат сличен квалитет како t-mobile, ако нудат повеќе или неограничен интернет за иста сума без обврзувачки договор, веднаш би прешол кај нив
 
Член од
19 март 2011
Мислења
56
Поени од реакции
19
Јас сум повеќе од сигурен дека ова нешто ќе биде супер одлично. Од проста причина што знам дека штом Телекабел се подготвува за нешто вакво, ќе одат на се` или ништо. Односно, нема шанси да се нафатат да станат мобилен оператор а да не бидат вистински конкурент на останатите, во однос на поевтини цени, пакети, брзини, можности и слично.
Треба само да причекаме уште малку.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.883
Nekade citav nekolkukratno se namaleni trosocite za postavuvanje mobilna mreza, od antenite, elektronikata, energijata so ja trosat i odrzuvanjeto.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.883
Sigurno ke stanat br1 bidejki ostanatite se sranje
koga imas monopol i duopol samo **** ima nisto drugo. ovie lyca samo za mackanje oci se tuka. koga bi imalo 5-6 operatori da vidis i ceni kako ke se prepolovat, i ke se podobri uslugata i kvalitetot. Realno na nas standard paket so 500-1000 min i sms plus 5-10gb internet ne treba da e poskap od 300den mesecno, pa duri i toa e mnogu.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Ако имаат сличен квалитет како t-mobile, ако нудат повеќе или неограничен интернет за иста сума без обврзувачки договор, веднаш би прешол кај нив
Kakov kvalitet be ima T-mobile, sekoja minuta mrezhata se prefrluva od 4G na Edge
 
Член од
18 април 2014
Мислења
346
Поени од реакции
604
Koa sme vekje kaj cenite, znaete deka imame najeftini ponudi vo cela evropa. Odnos, telefonski razgovori, sms, interenet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom