ТВ Нова

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Сајтот не им работи исто приметувам и во андроид апликацијата не ги отвора вестите. Анета Петровска Рајковиќ одамна ја немам видено на телевизијава а нејзината емисија Досие последно ставена е на Јутјуб на 09.06.2017.
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Сајтот не им работи исто приметувам и во андроид апликацијата не ги отвора вестите. Анета Петровска Рајковиќ одамна ја немам видено на телевизијава а нејзината емисија Досие последно ставена е на Јутјуб на 09.06.2017.
Pa i za niv dojde zivot.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Сајтот не им работи исто приметувам и во андроид апликацијата не ги отвора вестите. Анета Петровска Рајковиќ одамна ја немам видено на телевизијава а нејзината емисија Досие последно ставена е на Јутјуб на 09.06.2017.
Наскоро ќе им снема и хартија, исто како на А1.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
ВМРО-ДПМНЕ не одвојува за рекламирање на ТВ Нова, телевизијата пред затворање?


Во прилог на ова одат тврдењата дека ВМРО-ДПМНЕ се пренасочува кон ТВ Алфа, телевизија која до пред извесно време едвај опстојуваше. Се поприсутни се шпекулациите дека во следниот период се повеќе ќе се вложува во ТВ Алфа, на сметката на ТВ Нова на која и се заканува затворање.

Телевизијата на бизнисменот Сеад Кочан деновиве се наоѓа во лоша финансиска состојба. Вработените три месеци не добиле плата, постојано им доцнеше и претходно, а голем дел веќе си заминале од редакцијата. Пред неколку години почна амбициозно и со голема помпа, но сега веќе едвај опстојува во етерот. Како што кажуваат вработени од таму, доведена е во прашање програмата затоа што поголемиот број ја бојкотираат работата поради неисплатени плати.

извор: http://fokus.mk/vmro-dpmne-ne-odvojuva-za-reklamirane-na-tv-nova-televizija-pred-zatvorane/
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.628
Дали ова значи дека Бумбарот ќе се префрли на Алфа ТВ? :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Нека ја купи Велија и онака он сака да ја врати на тв екраните А1 :icon_lol:
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Сајтот не им работи исто приметувам и во андроид апликацијата не ги отвора вестите. Анета Петровска Рајковиќ одамна ја немам видено на телевизијава а нејзината емисија Досие последно ставена е на Јутјуб на 09.06.2017.
И таа и останати четири, пет новинари кои највредно одработуваа кога станаа свесни дека ќе останат неисплатени отидоа на боледување, отворено боледување.[DOUBLEPOST=1509746603][/DOUBLEPOST]
ВМРО-ДПМНЕ не одвојува за рекламирање на ТВ Нова, телевизијата пред затворање?


Во прилог на ова одат тврдењата дека ВМРО-ДПМНЕ се пренасочува кон ТВ Алфа, телевизија која до пред извесно време едвај опстојуваше. Се поприсутни се шпекулациите дека во следниот период се повеќе ќе се вложува во ТВ Алфа, на сметката на ТВ Нова на која и се заканува затворање.

Телевизијата на бизнисменот Сеад Кочан деновиве се наоѓа во лоша финансиска состојба. Вработените три месеци не добиле плата, постојано им доцнеше и претходно, а голем дел веќе си заминале од редакцијата. Пред неколку години почна амбициозно и со голема помпа, но сега веќе едвај опстојува во етерот. Како што кажуваат вработени од таму, доведена е во прашање програмата затоа што поголемиот број ја бојкотираат работата поради неисплатени плати.

извор: http://fokus.mk/vmro-dpmne-ne-odvojuva-za-reklamirane-na-tv-nova-televizija-pred-zatvorane/
Завчера ја укинаа програмата на албански јазик. Има околу еден час информативен појас на албански околу 18 часот. Децата чекале ги лажеле, и на крај извини сепак мора да ве укинеме.[DOUBLEPOST=1509746792][/DOUBLEPOST]
Нека ја купи Велија и онака он сака да ја врати на тв екраните А1 :icon_lol:
Марцело си станал поконструктивен во оваа дебата, го поздравувам тоа :) Инаку и јас тоа го слушнав, како опција за Велија колку толку разработен медиум да земе да не оди од нула. Од друга страна слушнав дека нема ништо од таа верзија, но дека ќе се рестартира тоа е веројатно, ако сељакот поживее уште некоја годинка
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Стварно визуелно беше добра, со можност за правење графики, големи екрани во студиото, HD камери, Дрон. Бар ако се затвори нека го купи сето тоа некој кој што ќе го искористи. Шала на страна се и ова што го пишав за Велија јас повеќе сум да дојде некој странски газда да отвори тука телевизија што ќе има програма со помалку политички емисии, вести и се такво останато а повеќе ќе има филмови, серии, документарци, емисии некој пристојни убави. Смачено ми е од вести и политикава, раат не може да се гледа телевизија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Стварно визуелно беше добра, со можност за правење графики, големи екрани во студиото, HD камери, Дрон. Бар ако се затвори нека го купи сето тоа некој кој што ќе го искористи. Шала на страна се и ова што го пишав за Велија јас повеќе сум да дојде некој странски газда да отвори тука телевизија што ќе има програма со помалку политички емисии, вести и се такво останато а повеќе ќе има филмови, серии, документарци, емисии некој пристојни убави. Смачено ми е од вести и политикава, раат не може да се гледа телевизија.
Нормално дека со прилив на тие финансии ќе има можности да изгледа светски. Дај ми ги и мене парите кои ги спомнуваше Саше во бомбите ќе направам телевизија Sky News UK гомна да јаде :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Знае некој што е она Семејни вредности што го најавуваат ? Серија или нешто друго ?

Најавата што ја видов имаше некој сцени дали се работи за серија, филм, документарец или емисија не знам. Денес видов имаат и најава десно горе пред вести се појави со слика од цело едно семејство.
 
Последно уредено:
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Дојде и тој ден пропагнидата ТВ НОВА да замине во историја. Телевизијата е продадена на компанијата Сивус од Скопје, која се занимава со развој на софтвер и консалтинг. Најгнасната медиумска појава во историјата на Македонија завршува јадно, на самото дно по гледаност и со искористени и испушени новинари. Да не се заборави - соучесници на медиумската тиранија се сите новинари кои таму отидоа за ,,парче леб,, :Анита Рајковиќ, Гоце Михајлоски, Љубиша Николовски, и се разбира глваната уредничка.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Дојде и тој ден пропагнидата ТВ НОВА да замине во историја. Телевизијата е продадена на компанијата Сивус од Скопје, која се занимава со развој на софтвер и консалтинг. Најгнасната медиумска појава во историјата на Македонија завршува јадно, на самото дно по гледаност и со искористени и испушени новинари. Да не се заборави - соучесници на медиумската тиранија се сите новинари кои таму отидоа за ,,парче леб,, :Анита Рајковиќ, Гоце Михајлоски, Љубиша Николовски, и се разбира глваната уредничка.
За новинарите баш ми е драго, но може сега овие ќе го сменат концептот на телевизијата!
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
За новинарите баш ми е драго, но може сега овие ќе го сменат концептот на телевизијата!
Па најверојатно ќе сменат, нема шанси сивус да се занимава со тематика како што беше оваа. Всушност мала е веројатноста да купиш ваква тв и да не смениш програма, тогаш би бил само соиграч на кој му е префрлена топката од одредени причини што не ми се верува за Сивус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom