ТВ Нова

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Еве и утринската сега е како попладневна програма. Истава водитекла Катерина Тодевска Спасиќ.

Дали ова е привремено додека не сменат ново со нов газда или ќе останат ТВ Нова ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Тв Нова нема да оди во стњчај нити засега ќе се продава. После репризите во програмата почнува со целосна програма и продуцирање на нова прграма.

Ги повикале сите вработени да се вратат на работа.
http://emagazin.mk/vesti/vest/48266?title=(фoto)-tv-nova-ne-odi-vo-stechaj-menadzmentot-so-naredba-vrabotenite-da-se-vratat-od-deneska-pochnuvaat-so-rabota
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
После репризирање на програма, и по најавата дека ќе се враќаат нема да идат стечај дури сега гледам нешто активно се враќаат. Покрај ИТН - Информација точна навремена и вести имаат нови емисии

Емисија со Слободан Томиќ

И уште една видов емисија со наслов Осило со Сотир Костов водител,

Двете емисии се дебатни.


Кој е сега точно газда ? Некаде прочитав а и тука се пишуваше на темава дека газда е оној од Seavus.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Врти, сучи толку од телевизијава и после оние мали обиди да се врати во живот сепак отиде во стечај а АААВМУ донесе одлука да покрене постапка да и се одземе дозволата.

На Македонски Телеком МаxTV не работи ТВ Нова веќе втор ден. Криво ми е ако не купи некоја друга телевизија нешто од опремата и друго што има таму да се купи или пак да ја купеше некој целосно телевизијата иако имаше такви шпекулации.

ТВ Нова каква таква беше доста технички многу добро средена од сам старт.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
601
Поени од реакции
487
Врти, сучи толку од телевизијава и после оние мали обиди да се врати во живот сепак отиде во стечај а АААВМУ донесе одлука да покрене постапка да и се одземе дозволата.

На Македонски Телеком МаxTV не работи ТВ Нова веќе втор ден. Криво ми е ако не купи некоја друга телевизија нешто од опремата и друго што има таму да се купи или пак да ја купеше некој целосно телевизијата иако имаше такви шпекулации.

ТВ Нова каква таква беше доста технички многу добро средена од сам старт.
Еве шанса да се врати А1.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Ах, одамна не сум бил на темава, ме фати носталгија за ТВНОВА и за релативизирањето на било каква нивна активност од страна на @MARCELLO . ШТЕТА што пропадна таа бљувотина, навистина ми е жал :) Го погодив епилогот речиси до детал, и тоа ми е некаква сатисфакција. Никогаш да не се повтори
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Moжеби сум пишал веќе ама ќе пишам пак. Телевизијата беше добра визуелно и си имаше некој емисии интересни, настрана тоа што газдата е на страната и соработувал со ВМРО ДПМНЕ. Јас би рекол штета што се затвори, барем некој (само не рекетар, газолижач на партиски предводник од власта или опозицијата) да ја купеше и да си се активираше наново.

Сега мислам време е да се стави и клуч на темава.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom