ТВ Нова

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.171
Интересно е што во зградата на Сивус кај што држат едукација за компјутери се наоѓа и Макфакс... можда и тие имаат замешано прсти овде :)
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Игор Лештар односно сопственикот на Сивус е сопственик на Макфакс и Грид.. А и Саше Политико имаше пишано дека го помагал финансиски изминативе години.. Така да веројатно целосно ќе се смени уредувачката политика
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
A smoki ke proizveduvaat li???

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Дојде и тој ден пропагнидата ТВ НОВА да замине во историја. Телевизијата е продадена на компанијата Сивус од Скопје, која се занимава со развој на софтвер и консалтинг. Најгнасната медиумска појава во историјата на Македонија завршува јадно, на самото дно по гледаност и со искористени и испушени новинари. Да не се заборави - соучесници на медиумската тиранија се сите новинари кои таму отидоа за ,,парче леб,, :Анита Рајковиќ, Гоце Михајлоски, Љубиша Николовски, и се разбира глваната уредничка.
Информацијава од каде ти е ? Ќе беше добро да пишеше, се надевам не е од рекла казала трач моабети.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Информацијава од каде ти е ? Ќе беше добро да пишеше, се надевам не е од рекла казала трач моабети.
Pa ako go pratis podolgo, ke sogledas deka e ex vraboten tamu.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Pa ako go pratis podolgo, ke sogledas deka e ex vraboten tamu.
Да сега вратив малку поназад некоја страна. Ми и ма пишувано на мој пост. Ок можеби и бил вработен во ТВ Нова но сега од кај ја извади оваа информација ? Не ми се верува дека некој што работи во ТВ Нова да му ја каже лично.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Игор Лештар односно сопственикот на Сивус е сопственик на Макфакс и Грид.. А и Саше Политико имаше пишано дека го помагал финансиски изминативе години.. Така да веројатно целосно ќе се смени уредувачката политика
Фала за инфо ете не знаев за ова, што пак носи некој логичен заклучок дека сега би требало Макфакс всушност да прерасне во телевизија во вистинска смисла.[DOUBLEPOST=1512773846][/DOUBLEPOST]
Информацијава од каде ти е ? Ќе беше добро да пишеше, се надевам не е од рекла казала трач моабети.
Марчело како да се будиш од зимски сон? Многу пати сме ја коментирале темава со тебе а не еднаш. Не ти ја разбирам збунетоста? А што се однесува до извор да не сакаш линк од мојот фб инбокс?
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да сега вратив малку поназад некоја страна. Ми и ма пишувано на мој пост. Ок можеби и бил вработен во ТВ Нова но сега од кај ја извади оваа информација ? Не ми се верува дека некој што работи во ТВ Нова да му ја каже лично.
De, golema rabota, plus mala zemja e ova, sekoj images vtor bratuced nekade, kafe muabet i se znaes :)))
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Фала за инфо ете не знаев за ова, што пак носи некој логичен заклучок дека сега би требало Макфакс всушност да прерасне во телевизија во вистинска смисла.[DOUBLEPOST=1512773846][/DOUBLEPOST]

Марчело како да се будиш од зимски сон? Многу пати сме ја коментирале темава со тебе а не еднаш. Не ти ја разбирам збунетоста? А што се однесува до извор да не сакаш линк од мојот фб инбокс?
На повеќе форуми сум активен и веќе не знам точно со кој кога и колку пати сум имал коментирано на било какви теми.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
На повеќе форуми сум активен и веќе не знам точно со кој кога и колку пати сум имал коментирано на било какви теми.
Ок се прифаќа гледам дека си тука со години а и ти ја почна темата. Сме размениле доста на оваа тема затоа ме зачуди.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
На Алфа и ТВ Нова приметувам дека често во блокот реклами го рекламираат и порталов
http://ripostmk.com/

На другиве телевизии не се рекламира.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Исто да надополнам е дека Макфакс имаат веќе свое студио за дебати и вести.

А и често прават вклучувања во живо од пресови и други случувања со политикава во кој имаат и новинари и се. Така ништо чудно Макфакс да си ја земе Тв Нова.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.171
Колку е коефициентот дека Тања Бумбар ќе се сели во Алфа ТВ? :D
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Исто да надополнам е дека Макфакс имаат веќе свое студио за дебати и вести.

А и често прават вклучувања во живо од пресови и други случувања со политикава во кој имаат и новинари и се. Така ништо чудно Макфакс да си ја земе Тв Нова.
Така е, некоја импровизација прават, но со постот погоре на Д.Б се повлече и според мене логичниот момент на трансформација на макфах во тв нова, особено со тој линк дека се веќе макфах во простории на сивус. Новинари имаат но распад система е таму многу големи суети во мали карактери се збрале па едвај функционира макфах така да ова се надевам ќе создаде позрел медиум
 

Kajgana Shop

На врв Bottom