ТВ Нова

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Така е, некоја импровизација прават, но со постот погоре на Д.Б се повлече и според мене логичниот момент на трансформација на макфах во тв нова, особено со тој линк дека се веќе макфах во простории на сивус. Новинари имаат но распад система е таму многу големи суети во мали карактери се збрале па едвај функционира макфах така да ова се надевам ќе создаде позрел медиум
Што и да се деси се надевам нема да си заминат сегашниве од ТВ Нова што се до крај останати како што беше случајот со 24 вести кога се отвори и после некоја година се сменија некој нови ликови а на стариве им дадоа отказ.
http://mkd-news.com/novinarite-vs-tv-gazdite-dobien-1-sluchaj-za-nelegalni-otkazi-vo-24-vesti-video/
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Што и да се деси се надевам нема да си заминат сегашниве од ТВ Нова што се до крај останати како што беше случајот со 24 вести кога се отвори и после некоја година се сменија некој нови ликови а на стариве им дадоа отказ.
http://mkd-news.com/novinarite-vs-tv-gazdite-dobien-1-sluchaj-za-nelegalni-otkazi-vo-24-vesti-video/
Ако се оствари ова што го шпекулираме тогаш најверојатно целата постава од а1 он, Либертас, Макфакс и останати ќе биде префрлена ваму, така да не верувам дека ќе има светла иднина за вработените. Сивус веќе има безмалку целосен тим, а и политички се сосема во друг филм па никако не ми иде да ги задржи досегашниве одработувачи. Мисам дека добар дел од нив сами тоа добро го знаат и веќе ќе фаќаат пат накај Алфа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ако се оствари ова што го шпекулираме тогаш најверојатно целата постава од а1 он, Либертас, Макфакс и останати ќе биде префрлена ваму, така да не верувам дека ќе има светла иднина за вработените. Сивус веќе има безмалку целосен тим, а и политички се сосема во друг филм па никако не ми иде да ги задржи досегашниве одработувачи. Мисам дека добар дел од нив сами тоа добро го знаат и веќе ќе фаќаат пат накај Алфа.
Чекај малку, А1 ОН и Либертас се исто дел од Севус ?
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Чекај малку, А1 ОН и Либертас се исто дел од Севус ?
Не знам искрено со сигурност, ги ставив во ист кош поради истата ако не и идентична уредувачка политика како прво, а како второ ист уредник се јавува и на а1 он и на Макфакс - предраг петровиќ од поранешна а1....така да сигурно ми ја разбираш категоризацијата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Не знам искрено со сигурност, ги ставив во ист кош поради истата ако не и идентична уредувачка политика како прво, а како второ ист уредник се јавува и на а1 он и на Макфакс - предраг петровиќ од поранешна а1....така да сигурно ми ја разбираш категоризацијата.
На Либертас пишува Раководител на проектот Ацо Кабранов.
Никаде на сајтот не го пишува Предраг Петровиќ.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Еве Marcelo, можеби овие дебили ( Миленко и Саше ) ти се поверодостоен извор. Дознале за ова после месец дена, *бати новинарство во Македонија http://maktel.mk/News.aspx?id=100285
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Фокус пишува дека во преговори се Канал 77 да ја купи телевизијата.
http://fokus.mk/vo-tv-nova-ostana-samo-chuvarot-gavrliov-od-kanal-77-pregovara-da-ja-kupi/
Пишуваат дека само чуварот останал од сите вработени.

Јас приметувам нема повеќе утринска програма, се се сведува на доста репризи на интервјуа и емисијата Досие реприза. Даваат сеуште Викинзи а за Вести и дебатни не знам не сум загледал дали има сеуште.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Има некоја новост за телевизијава? Ќе ја купи ли Канал 77 или ќе се гаси? Еве го крај месец репризи цело време а дури и серијана Викинзи ја укинаа. Зафаќа простор џабе.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Миленко на Фејсбук на 7ми март пишал дека Нова тв е продадена на Канал 77 Горан Гаврилов.
 
Ф

Флеш

Гостин
На Либертас пишува Раководител на проектот Ацо Кабранов.
Никаде на сајтот не го пишува Предраг Петровиќ.
Сеа Кабранов ќе биде главен со Гордана Дувњак на новата телевизија во сопственост на педерот Боки .... Гнаса си се држат :гомце:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Сеа Кабранов ќе биде главен со Гордана Дувњак на новата телевизија во сопственост на педерот Боки .... Гнаса си се држат :гомце:
Да не помеша ти нешто. Таа со Боки и Кабранов е друга телевизија. Оваа Нова ја купува газдата на радиото Канал 77.

И стар мој пост си цитирал кој беше за сосема нешто друго ама ајде нема врска.
 
Ф

Флеш

Гостин
Да не помеша ти нешто. Таа со Боки и Кабранов е друга телевизија. Оваа Нова ја купува газдата на радиото Канал 77.

И стар мој пост си цитирал кој беше за сосема нешто друго ама ајде нема врска.
Знам,знам ....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Вратени во програмата вестите но овојпат без презентер во студипто
http://www.tvpaket.com.mk/tv/6269-20-12-27-08-2018

Дали ова значи дека ќе има промени во телевизијава, дали е 100 % точно дека Канал 77 ја има купено останува да видиме.
 
Ф

Флеш

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom