ТВ Нова

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.868
Поени од реакции
7.554
Заев решен е да ја затвори телевизијава за да може 24 вести раат да дише :icon_lol:

Телевизијава сум пишувал тука визуелно (иако можеле и подобро) и технички ми е нешто најдобро, програмски нема што да се коментира бидејќи е скоро цела со вести од политика и слични такви теми. Да беше забавна програма нешто што јас повеќе сакам да гледам би искоментирал вака немам некое големо мислење.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Заев решен е да ја затвори телевизијава за да може 24 вести раат да дише :icon_lol:

Телевизијава сум пишувал тука визуелно (иако можеле и подобро) и технички ми е нешто најдобро, програмски нема што да се коментира бидејќи е скоро цела со вести од политика и слични такви теми. Да беше забавна програма нешто што јас повеќе сакам да гледам би искоментирал вака немам некое големо мислење.
Marcelo, цело време додека дебатираме на темава ти се држиш цврсто за визуелниот ефект и само за визуелниот ефект?? Навистина се прашувам зборуваме ли за само за тој аспект или критика и пофалба на една тв подразбира анализа и на други многу позначајни елементи? Визуелниот би бил пресуден само ако зборуваме на пример за Фешн ТВ? Во овој буљон од тв ти покрај сета пропаганда и бљувотини го најде изгледот небаре нешто невидено направија? 24 вести па има и за таму што да се збори за таа ,,i wanna be a1,, тв но сепак тука сме за ТВ Кочанка која еве сведочиме дека сосема заслужено се распаѓа.[DOUBLEPOST=1504348676][/DOUBLEPOST]
Штета нема да видиме Ебр како влегуваат со пендраци и штитови во телевизијава и тепаат се што мрда, милиони би платил за да ја видам курвата Билјана со крвава глава.
За 3000 еур плата тепањето е пресметан ризик...а образ и етика тоа е за сељанки, она е практична и достапна на повик...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.868
Поени од реакции
7.554
Marcelo, цело време додека дебатираме на темава ти се држиш цврсто за визуелниот ефект и само за визуелниот ефект?? Навистина се прашувам зборуваме ли за само за тој аспект или критика и пофалба на една тв подразбира анализа и на други многу позначајни елементи? Визуелниот би бил пресуден само ако зборуваме на пример за Фешн ТВ? Во овој буљон од тв ти покрај сета пропаганда и бљувотини го најде изгледот небаре нешто невидено направија? 24 вести па има и за таму што да се збори за таа ,,i wanna be a1,, тв но сепак тука сме за ТВ
Кочанкакоја еве сведочиме дека сосема заслужено се распаѓа.
Не можам да коментирам нешто што многу и не го пратам. Политички емисии и вести не многу пратам. Политика пратам доста малку ради што морам а не зошто сакам. Сум коментирал тука и за програмата. Информативна програма не се само политика и вести туку и друг тип на емисии пример емисија за туризам, автомобили, технологија, за филмови. Тоа кога би имала телевизијата покрај вестите и политичките емисии би ми била поинтересна за гледање али за се тоа ќе им треба плус втор тв канал.
 
Последно уредено:
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Не можам да коментирам нешто што многу и не го пратам. Политички емисии и вести не многу пратам. Политика пратам доста малку ради што морам а не зошто сакам. Сум коментирал тука и за програмата. Информативна програма не се само политика и вести туку и друг тип на емисии пример емисија за туризам, автомобили, технологија, за филмови. Тоа кога би имала телевизијата би ми била поинтересна за гледање.
сега, телевизијата нема ништо интересно за тебе за гледање, ама ја сепак ја гледаш затоа што мораш? кој тоа те тера да ја гледаш? или се восхитуваш на визуелните ефекти?
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Бегај и ти дури има време, не биди на губитничката страна
Јас колку што знам ВМРО победи на изборите .... значи дотичниот новинар бега од победничката страна ...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.868
Поени од реакции
7.554
сега, телевизијата нема ништо интересно за тебе за гледање, ама ја сепак ја гледаш затоа што мораш? кој тоа те тера да ја гледаш? или се восхитуваш на визуелните ефекти?
Не ја ни гледам многу телевизијата. Гледам само кога има некој дебатни емисии во кој нема политика, интервјуа ако има без политика и се што нема политика премногу.

Политика мразам.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Не можам да коментирам нешто што многу и не го пратам. Политички емисии и вести не многу пратам. Политика пратам доста малку ради што морам а не зошто сакам. Сум коментирал тука и за програмата. Информативна програма не се само политика и вести туку и друг тип на емисии пример емисија за туризам, автомобили, технологија, за филмови. Тоа кога би имала телевизијата покрај вестите и политичките емисии би ми била поинтересна за гледање али за се тоа ќе им треба плус втор тв канал.
Јас навистина се обидувам да се фатам за нешто макар минорно во твојов пост за да реплицирам и да ја тераме дебатата, но верувај тоа е многу тешко?? Коментираме за тв која пласира програма која всушност ти и не ја следиш...[DOUBLEPOST=1504355682][/DOUBLEPOST]
Не ја ни гледам многу телевизијата. Гледам само кога има некој дебатни емисии во кој нема политика, интервјуа ако има без политика и се што нема политика премногу.

Политика мразам.
Мразиш политика? Извини дали се ова твои зборови погоре напишани: ,, Заев решен е да ја затвори телевизијава за да може 24 вести раат да дише :icon_lol: ,,[DOUBLEPOST=1504356089][/DOUBLEPOST]
Јас колку што знам ВМРО победи на изборите .... значи дотичниот новинар бега од победничката страна ...
Победи тој што ја формираше коалицијата и кој сега ја предводи владата. Инаку статистички да, победи Вмро. Но, Гоце не е статистичар, гоце е опортунист, чир на новинарството, поткуплив и без принципи.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.868
Поени од реакции
7.554
Јас навистина се обидувам да се фатам за нешто макар минорно во твојов пост за да реплицирам и да ја тераме дебатата, но верувај тоа е многу тешко?? Коментираме за тв која пласира програма која всушност ти и не ја следиш...[DOUBLEPOST=1504355682][/DOUBLEPOST]

Мразиш политика? Извини дали се ова твои зборови погоре напишани: ,, Заев решен е да ја затвори телевизијава за да може 24 вести раат да дише :icon_lol:
Абе пратам политика само затоа што сум опкружен со луѓе кој пратат и живеам во град кај што сакаш нејќеш се збори за политикава.
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Jas ja obozavam tv nova eve dokaz site gledaat fudbal a jas gledam observer na tv nova

4097_0_1_75_0_0_0_0_0_0.jpg
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Jas ja obozavam tv nova eve dokaz site gledaat fudbal a jas gledam observer na tv nova

Прегледај го приврзокот 176654

Сигурно со пуканки? Од еден КОЧАН пченка сосема доволно има за една целa вечер задоволство со емисијата. ПС: пази наслов на емисија на македоноска национална телевизија: ,, обсервер,, - wtf ?????
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Сигурно со пуканки? Од еден КОЧАН пченка сосема доволно има за една целa вечер задоволство со емисијата. ПС: пази наслов на емисија на македоноска национална телевизија: ,, обсервер,, - wtf ?????
Abe oti ne si gledas 24 ili telma so se fakas za tv nova, abe tebe komunizmot u mozok ti vlegol ej te rasturil pod hitno begaj na lecenje dur imas vreme taravari ke te sredi.

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Abe oti ne si gledas 24 ili telma so se fakas za tv nova, abe tebe komunizmot u mozok ti vlegol ej te rasturil pod hitno begaj na lecenje dur imas vreme taravari ke te sredi.

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
Се прашувам што ќе гледаш за некој ден, бидејќи од таа тв секој ден заминуваат по тројца луѓе во просек? Таравари е министер во оставка, и иден градоначалник на Гостивар, не си во тек
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Се прашувам што ќе гледаш за некој ден, бидејќи од таа тв секој ден заминуваат по тројца луѓе во просек? Таравари е министер во оставка, и иден градоначалник на Гостивар, не си во тек
Pa toa e rabotata ja ne gledam televizija zatoa mene site nasi tv mi se ok.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
607
Поени од реакции
491
Pa toa e rabotata ja ne gledam televizija zatoa mene site nasi tv mi se ok.
Јас па никогаш не гледам фудбал и никогаш на овој форум не сум читал некоја тема за фудбал, а не пак да коментирам. Ти не гледаш телевизија, а овде во тема за телевизија коментираш!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom