ТВ Нова

Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Јас па никогаш не гледам фудбал и никогаш на овој форум не сум читал некоја тема за фудбал, а не пак да коментирам. Ти не гледаш телевизија, а овде во тема за телевизија коментираш![/QUOTE
Pa toa e rabotata ja ne gledam televizija zatoa mene site nasi tv mi se ok.
Ти во слободно време влагаш по форуми и глумиш space bar. Бре тв нова како те средила ...
[DOUBLEPOST=1504551368][/DOUBLEPOST]https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10213920456465466&id=1230857287

Eve i ludacava ima nesto da kaze za Goce mrsniot :))
 
Последно уредено:

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Некој навремето рекол глуп народ силна држава.

Значи се што е македонско не е добро нели, бог да не чува од продадени души.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Некој навремето рекол глуп народ силна држава.

Значи се што е македонско не е добро нели, бог да не чува од продадени души.
Ќе те замолам убаво, ако немаш нешто повеќе да кажеш за телевизијата, а за тоа сме тука, тогаш да се повлечеш од дискусија, па здравје на некоја друга тема можеби пак ќе комуницираме, но таму се надевам нема да бидеш случајно. Вака стигаат нотификации, а немам што да ти реплицирам. Поздрав
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Ќе те замолам убаво, ако немаш нешто повеќе да кажеш за телевизијата, а за тоа сме тука, тогаш да се повлечеш од дискусија, па здравје на некоја друга тема можеби пак ќе комуницираме, но таму се надевам нема да бидеш случајно. Вака стигаат нотификации, а немам што да ти реплицирам. Поздрав
Pa ja za televizijata zboram celo vreme samo sto ti i tie kako tebe toa ne go svakaat.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.901
Поени од реакции
7.570
Од понеделник (02.10.2017) почнува Утринска на ТВ Нова.

„Информација точна навремена“ во 180 минути, секој работен ден.

Мини вести на Тв Нова во 18:45 Проект на Хит Медиа на Ненад Ѓорѓиевски.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Од понеделник (02.10.2017) почнува Утринска на ТВ Нова.

„Информација точна навремена“ во 180 минути, секој работен ден.

Мини вести на Тв Нова во 18:45 Проект на Хит Медиа на Ненад Ѓорѓиевски.
Marcelo, не знам само дали знаеш дека добар дел од луѓето се препратени на одработување во тв алфа? АВММУ веќе предупреди за уреднички паралелизам на овие два радиодифузери што значи дека ги управува една иста канцеларија. Овие нови формати кои ги спомнуваш се мачкање очи и искористување нова наивна работна сила која пак како и останатите нема да зема плата, пустите ќе работат од мерак само за да ги има на тв. Сигурно знаеш дека во двата проекта никој не се нафатил од старите.
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Marcelo, не знам само дали знаеш дека добар дел од луѓето се препратени на одработување во тв алфа? АВММУ веќе предупреди за уреднички паралелизам на овие два радиодифузери што значи дека ги управува една иста канцеларија. Овие нови формати кои ги спомнуваш се мачкање очи и искористување нова наивна работна сила која пак како и останатите нема да зема плата, пустите ќе работат од мерак само за да ги има на тв. Сигурно знаеш дека во двата проекта никој не се нафатил од старите.
Ti batka si verojatno bivs vraboten vo tv nova ama najverojatno ti udrile kloca.
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Јас со факти, ти со клоци тоа е таа разлика меѓу нас :) Ако, барем да се види вистинскиот капацитет на просечен Кочанофил
Ke ti odgovoram so citat od eden film,
Vika vaka e ilko ilko ti si teska budala, ke svatis neli.??????

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Истото тоа и јас го забележав пред неколку недели ;)
Ах Балтазар, секогаш забавен но за прогноза тотален дилетант, не може се во едно :)[DOUBLEPOST=1507289917][/DOUBLEPOST]
Ke ti odgovoram so citat od eden film,
Vika vaka e ilko ilko ti si teska budala, ke svatis neli.??????

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
Каков одговор, каква острина на мислата која ме сосече и при самата помисла да ти возвратам ти грамадо интелектуална! Паѓам на колена пред твојата апсолутна доминација во овој дуел со цитатот над цитатите! :D
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Ах Балтазар, секогаш забавен но за прогноза тотален дилетант, не може се во едно :)[DOUBLEPOST=1507289917][/DOUBLEPOST]

Каков одговор, каква острина на мислата која ме сосече и при самата помисла да ти возвратам ти грамадо интелектуална! Паѓам на колена пред твојата апсолутна доминација во овој дуел со цитатот над цитатите! :D
Воопшто не ми беше намерата да бидам забавен или саркастичен, но кога ќе видам дека од 58 коментари, 57 се однесуваат за Нова ТВ, до таков заклучок може да се дојде.
Инаку и на мене и на тебе оваа телевизија не ни се допаѓа, со тоа што мене уште самиот старт.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Опортунизам и безрбетништво. Пак се повторува човекот во циклус со неговите постапки. Сега во Канал 5 исто година дена најмногу. Пошто 5ка гледам мења позиција он сега и таму ќе биде нели морална вертикала - ќе влече накај десно за да не забегаат ептен накај Сдсм :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom