ТА Евролига 2014/15

Статус
Затворена за нови мислења.

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Пепероглу како шутира тројки ама кога е најбитно 5 ќе промаши отворен шут ...
Ја усра начисто Пепероглу дрво ејјј
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Јас тврдам дека Реал Мадрид нема да освои титулата сезонава иако пак се фаворизирани од страна на кладилниците а и од пошироката јавност. Пабло Ласо е типичен пример за деген од тренер, односно тренер што се губи во тесните завршници. Реал живее од транзицијата, а секоја екипа што може да им го умртви темпото може да ги нашљака како мали деца. Ефес денес изгуби добиен меч, и тоа ништо погрешно не одиграа освен последниот напад на Ертел. Тоа што Перпероглу не погоди тројка е чиста среќа за Реал со оглед на тоа дека дегенот Ласо играше зона. :facepalm: Губи 5 разлика, минута и пол до крај и овој на добра шутерска екипа поставува зона. :facepalm: Три чисти шута промаши Перпероглу, за мене ова е чудесија со оглед на тоа дека е многу добар шутер.
Јас мислам да играат со ЦСКА дека Русиве сигурно ќе тепаат.

Олимпијакос пак може да им ги помати сметките на таканаречените фаворити во Евролигава. Тимот вака кога ќе го погледне човек од страна не е ништо специјално, ама прво и основно имаат лидер во името на Спанулис, за мене најдобриот играч во Евролигата моментално, и друга работа им е одбраната. Данстон, Принтезис, и да не набројувам натака, сите се фантастични дефанзивци. Глејте што им прават на Барселона во првото полувреме, буквално играчите на Барса не може кошот да го видат.

Е кога сум кај Барса, со тоа створењето на клупата ништо не прават, а имаат одличен тим. Дегенот цела сезона го лимитира Хезоња со минутажа, го форсира крелено Томиќ кој за волја на вистината добро ја игра оваа сезона, а најбитно од се фура некои мртви ротации и затоа ги губи клучните мечеви.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Јас тврдам дека Реал Мадрид нема да освои титулата сезонава иако пак се фаворизирани од страна на кладилниците а и од пошироката јавност. Пабло Ласо е типичен пример за деген од тренер, односно тренер што се губи во тесните завршници. Реал живее од транзицијата, а секоја екипа што може да им го умртви темпото може да ги нашљака како мали деца. Ефес денес изгуби добиен меч, и тоа ништо погрешно не одиграа освен последниот напад на Ертел. Тоа што Перпероглу не погоди тројка е чиста среќа за Реал со оглед на тоа дека дегенот Ласо играше зона. :facepalm: Губи 5 разлика, минута и пол до крај и овој на добра шутерска екипа поставува зона. :facepalm: Три чисти шута промаши Перпероглу, за мене ова е чудесија со оглед на тоа дека е многу добар шутер.
Јас мислам да играат со ЦСКА дека Русиве сигурно ќе тепаат.

Олимпијакос пак може да им ги помати сметките на таканаречените фаворити во Евролигава. Тимот вака кога ќе го погледне човек од страна не е ништо специјално, ама прво и основно имаат лидер во името на Спанулис, за мене најдобриот играч во Евролигата моментално, и друга работа им е одбраната. Данстон, Принтезис, и да не набројувам натака, сите се фантастични дефанзивци. Глејте што им прават на Барселона во првото полувреме, буквално играчите на Барса не може кошот да го видат.

Е кога сум кај Барса, со тоа створењето на клупата ништо не прават, а имаат одличен тим. Дегенот цела сезона го лимитира Хезоња со минутажа, го форсира крелено Томиќ кој за волја на вистината добро ја игра оваа сезона, а најбитно од се фура некои мртви ротации и затоа ги губи клучните мечеви.
Ја не знам зашто Реал би бил толку фаворит па ЦСКА треба да се пред сите плус и Кириленко им се врати сите коцки им се на број.
Ако некој може да им "помрси конци" тоа е Фенер со оглед на тоа што го имаат Жељко на клупа кој знае како да одигра на Фајнл 4 едноставно не греши таму :)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Јас тврдам дека Реал Мадрид нема да освои титулата сезонава иако пак се фаворизирани од страна на кладилниците а и од пошироката јавност. Пабло Ласо е типичен пример за деген од тренер, односно тренер што се губи во тесните завршници. Реал живее од транзицијата, а секоја екипа што може да им го умртви темпото може да ги нашљака како мали деца. Ефес денес изгуби добиен меч, и тоа ништо погрешно не одиграа освен последниот напад на Ертел. Тоа што Перпероглу не погоди тројка е чиста среќа за Реал со оглед на тоа дека дегенот Ласо играше зона. :facepalm: Губи 5 разлика, минута и пол до крај и овој на добра шутерска екипа поставува зона. :facepalm: Три чисти шута промаши Перпероглу, за мене ова е чудесија со оглед на тоа дека е многу добар шутер.
Јас мислам да играат со ЦСКА дека Русиве сигурно ќе тепаат.

Олимпијакос пак може да им ги помати сметките на таканаречените фаворити во Евролигава. Тимот вака кога ќе го погледне човек од страна не е ништо специјално, ама прво и основно имаат лидер во името на Спанулис, за мене најдобриот играч во Евролигата моментално, и друга работа им е одбраната. Данстон, Принтезис, и да не набројувам натака, сите се фантастични дефанзивци. Глејте што им прават на Барселона во првото полувреме, буквално играчите на Барса не може кошот да го видат.

Е кога сум кај Барса, со тоа створењето на клупата ништо не прават, а имаат одличен тим. Дегенот цела сезона го лимитира Хезоња со минутажа, го форсира крелено Томиќ кој за волја на вистината добро ја игра оваа сезона, а најбитно од се фура некои мртви ротации и затоа ги губи клучните мечеви.
Не сум те прочитал до сега да го критикуваш Ласо.А реално цело мислење ти е на место,според мене единствена слаба точка на Реал,не годинава,туку и година две уназад.Па според мене со овој ростер Реал со кој било друг тренер би освоил лагано,ја стварно не знам до кога мислат да го толелираат,ко оној што е на Барса ракомет,тотални дегени еј.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Не сум те прочитал до сега да го критикуваш Ласо.А реално цело мислење ти е на место,според мене единствена слаба точка на Реал,не годинава,туку и година две уназад.Па според мене со овој ростер Реал со кој било друг тренер би освоил лагано,ја стварно не знам до кога мислат да го толелираат,ко оној што е на Барса ракомет,тотални дегени еј.
Па лани виде ли како успеа да изгуби од Макаби? Тоа е за во аналите на кошарката како да изгубиш добиена утакмица. :D
Реал против екипи што не бранат добро транзиција поминува одлично, али кога ќе дојде против оние што знаат максимално да го умртват темпото тогаш настануваат проблемите. ЦСКА и Олимпијакос се измислени екипи за да му го направат тоа на Реал, иако ЦСКА годинава игра кошарка со многу дадени кошеви, нешто што не беше случај претходните години. Али Итудис е Обрадовиќ школа, може да се прилагодува на разни противници. Со доаѓањето на Кириленко мене ЦСКА ми е прв фаворит за титулата, иако никако не смеат да се отпишат Фенер и Олимпијакос. (Овие последниве сметам дека сигурно ќе ја пројдат Барселона)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Многу беше Барселона блиску до победа денес, ни самите не знаат што им се деси на крајот, после тројката на Манцарис се изгубија. Секоја чест за Олимпијакос, Спанулис каков лидер е само, па па страшен играч е. Принтезис после сите промашувања кои ги имаше, со каква ладнокрвност го погоди само шутот за победа.

Страшен Ф4 ќе биде годинава, очекувам добри утакмици. Мој тип за финале ЦСКА - Реал.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Ухх, вечерва беше решавачката борба меѓу Давид и Голиат...секоја чест за грциве, последниве неколку години се потценети и благодарение на тоа си ги шлапаат противнициве :aplauz:

Јас би типувал Фенер- ЦСКА финале. Фенер поради Жељко, едноставно типов има рецепт за успех, али сепак ќе има многу тешка задача со Реал на домашен терен. ЦСКА ради тоа што досега демонстрираа „нуклеарна моќ“, стварно се моќни. Ама од друга страна пак, го имаат „Давид“ кој среди еден гигант, па сигурно нема да се помоча од страв и против русиве.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ја ништо не би типувал,еден меч момент на инспирација,многу квалитетни играчи што може да решат утакмица,лудило ќе биде,ништо чудо грциве пак да направат пиздарии.Искрено двете години ко освоиа,имав верба у нив,ама ова дека Барса ќе го сркне ни на сон.Тоа се тие чудни тренери на Барса и у ракомет и у кошарка,идиоти.Доста бе со тој Наваро јебал те Наваро,ок играчиште е,ама годинава е тиња,имаш златно дете на клупа,дај му шанса вол еден.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Реков, Барса испаѓа во Чави куронот Пасквал на клупата. Е мамето да ти го ебам, пак држи во Хезоња по 100 години на клупа. Језда несреќно ја изгуби утакмицава, ама ипак, деген си е деген. Олимпијакос е неверојатна екипа со многу шампиони во тимот, од кои најголеми се Принтезис и Спанулис. Не знам стварно, веројатно шо вика Син Универзумот му е наклонет на Принтезис, али ликов е створен за да решава утакмици.

Ја истипував дека Реал нема да ја освои титулата сезонава, али скроз заборавив дека играат на домашен терен... Тоа може да биде од круцијално значење. Али играат против докторот Обрадовиќ кој ги скина и ЦСКА и Олимпијакос и Макаби на гостински терен сезонава, така да може он и лингуриве да ги скроти.

ЦСКА не гледам како ќе изгуби од Олимпијакос, едноставно појаки се од нив во секој сегмент, едино да имаат ептен лош ден и скроз да се погубат во текот на мечот што за мене е тешко остварливо. Подобар тим, подобар тренер, подолга клупа, се е на страната на ЦСКА, освен Спанулис. :icon_mrgr:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Ја типувам на Фенер - ЦСКА финале .
Цела сезона тоа дробам се надевам ќе ми се исполни да гледам
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Принтезис е преодреден за решавање на вакви утакмици. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom