ТА Евролига 2014/15

Статус
Затворена за нови мислења.

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Навивачиве на Галата беа од ТУР дојдени или домашни? Колку што знам во ГЕР има голема турска дијаспора, поготово во Берлин.
Сигурен сум дека се домашни..Имаат ептен многу навивачи,лани кога играа со Баерн 40% салата беше полна со нивни навивачи.

Леле чутуков што коментира на Арена..:eek::pov:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
^Навивањето беше пута Барса,пута Барса цел натпревар.
Цел натпревар? Нема врска, максимум 10 минути. Ќе го прекинеа скандирањето порано, ама баш во тие моменти им тргна на кошаркарите и направија пресврт.


Марјановиќ изигра феноменален меч и се плашам дека веќе си го купи местото во Барса пошто одамна се заинтересирани за него.

Инаку се сложувам со стефан-кобе, ЦСКА е машина и иако и Реал делува моќно, мислам дека Русите ќе тепаат сезонава.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Цска делува моќно ама и пред три години исто беше а и Реал последниве две сезони па не освои.
Ја мислам Фенер.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.685
Затоа реков иако е неблагодарно, зашо на Ф4 ништо не се знае, може на другите да им тргне баш на таа утакмица и тоа да биде кобно. Али како стојат работите ЦСКА ми е најголем фаворит. Тоа пред три години стварно беше така што ко што рече, али сега за тренер го имаат Итудис, СТРАШЕН СТРАТЕГ!!!! Како ја има укомпонирано екипата алал нека му е. Многу ми се допаѓа неговиот систем на игра, многу.

Инаку Богдан Богдановиќ МВП на 11 коло во Евролигата.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Почна да меле машината на Обрадовиќ. Баш би сакал да освојат и да "истресат" некој од Реал и ЦСКА
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.685
Бертанс пак ги скинал лигаментите на коленото, а Рики Хикман ахиловата тетива. И за двајцата сезоната е завршена. :mad:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
:facepalm:[DOUBLEPOST=1427476682][/DOUBLEPOST]Овие Нижни многу бош екипа,ко играат дома ко нивните обрачи поголеми да се,и шпорет да фрлат ќе влезе:pos:.Инаку Рочести го ебе у здрав мозок Теодосиќ:cuc:
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Хезоња им ја дупна главата на Реал:cuc::cuc:,дете бегај си од таму,не си ти за да грееш клупа.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
У какво играчиште прерасна Хезоња не ми се верува...Алба ги тепаа Панатинаикос у Атина,секоја чест...навистина одлично играат.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
У какво играчиште прерасна Хезоња не ми се верува...Алба ги тепаа Панатинаикос у Атина,секоја чест...навистина одлично играат.
Глеј сеа наредна коа ќе им го начукаат на Макаби со све јајца у Берлин пред своја публика.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Сега зависат од Звезда значи? Ќе дадат се од себе плус поради братството со Олимпијакос не се сакаат плус Саша на челото на Алба
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Makabi cim ne ja dobi ovaa moze da se slika naredna ima da go lapne i toa lagano
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom