Сутоморе

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Планираме да одиме во Сутоморе, веќе резервиравме за во август.
Ме интересира дали на граница прават проблем ако внесуваме храна.
Нас на граница не не провери ама баш никој 90% бевме млади дојдоа косоварите нај културно прегледаа пасоши по еден печат и здраво, истото беше и на враќање нашиве се поголеми гоВнари од странциве
П.С. Озбилно ке носиш храна у сутоморе каде што храната е поефтина од скопје, ај да идеш у елас да те разберам ама у сутоморе бар е багатела
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Нас на граница не не провери ама баш никој 90% бевме млади дојдоа косоварите нај културно прегледаа пасоши по еден печат и здраво, истото беше и на враќање нашиве се поголеми гоВнари од странциве
П.С. Озбилно ке носиш храна у сутоморе каде што храната е поефтина од скопје, ај да идеш у елас да те разберам ама у сутоморе бар е багатела
Ефтина ?
Ние навикнати кај одиме багажникот да ни е полн...
Уште едно прашање - плажите биле чичка полни...има осамени плажи ? не сум љубител на гужва.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Ефтина ?
Ние навикнати кај одиме багажникот да ни е полн...
Уште едно прашање - плажите биле чичка полни...има осамени плажи ? не сум љубител на гужва.
Претпоставувам си фамилијарен човек па се грижиш малце повеќе, у маркетот VOLI кој се наоѓа одма карши автобуската станица на главниот пат (автопат) имаш се што е потребно за јадење и за деца и за возрасни, кашички сокови млеко месо салами алкохол овошје зеленчук вода буквално се и тие крајно не исплатливо натоварен од тука да тепаш толку километри за 10тина евра разлика у цената (мада што не е ни толку ама ајде) единствено само лебот беше некаде околу 1 евро до 1.40, ама па останатите производи у фурна се со мн слични цени ко кај нас пример, преубаво парче пица у фурната кај шо јадевме беше евро со две пици и сок/јогурт е буквално најаден чоек од 190 сантима со 90 кила, со што пак се враќа муабетот дека и не е баш исплатливо да купуваш производи па да готвиш коа скоро исто ке си поминеш да јадеш во ресторан или најфино лесковачка балканска за гурмани за 2 евра прсти да си излижеш.
Во врска со плажите на почетокот од шеталиштето е градската плажа и е дефинитивно калапурница веќе во 10-11 сабајле немаш кај да фрлиш игла а не па да постелиш чадор или пешкир плус е каменита со покрупни камења и не е баш пријатна за нога, најчесто таму идат фамилијарни да не речам цифуљи што не им се дава ЕДНО евро за целодневен престој 100тина метри подоле на песочните плажи со се земени под закуп на приватњаци и со ЕДНО до ДВЕ евра од чадор ти си седиш цел ден у први редови на песочна плажа.
Ако си со мали деца избегавај сместување на самото шеталиште затоа што до 1 саат по полноќ е лудница фршти турбо фолк на сите страни, после 1 саат е друга приказна се се гаси освен 2-3 дискотеки кој по дома кој по ебарник и така
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ефтина ?
Ние навикнати кај одиме багажникот да ни е полн...
Уште едно прашање - плажите биле чичка полни...има осамени плажи ? не сум љубител на гужва.
Избегнувај ја првата плажа кај хотел Никшич.
Ти препорачувам да си одиш на плажата Слама
P1000824.jpg

 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Екипче сме се двоумиме негде после 20ти да одиме дали Суто Море дали Бугарија парите се тие околу 300е ??!! ваше мислење ноќен живот, разлика во цени, плажи ?!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Екипче сме се двоумиме негде после 20ти да одиме дали Суто Море дали Бугарија парите се тие околу 300е ??!! ваше мислење ноќен живот, разлика во цени, плажи ?!
Подобар ноќен живот имаш Бугарија дефинитивно, во Сутоморе до 12 е гужва, после се само две затворени дискотеки. Плажите се подобри во Бугарија, но морето е подобро во Црна Гора.
Цените се горе-доле исти но има одредени работи кои се многу евтини во Бугарија така да мислам дека 300 евра во Суто море = 250 евра во Бугарија, онака од ракав...
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Тргаме на 30 ти за Сутоморе, не резервиравме ништо идеме на слепо, сакам да прашам со која туристичка агенција за превоз да патуваме ? Хисар слушам најдобри автобуси имале.
А и претежно да бидат млади луѓе, не ми се патува 11 саати со баба и дедовци :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
После 20август дали е добро да се иде наваму или да барам друга дестинација?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
После 20август дали е добро да се иде наваму или да барам друга дестинација?
Идеален период. Нема многу гужва, водата топла а сонцето не пржи (освен ако не сака да се покаже на дело глобалното затоплување :pipi: )
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.964
Поени од реакции
14.714
Кој ќе оди во Сутоморе обавезно да пиши како поминал.јас планирам после 20-ти Август да одам на море,а се двоумам помеѓу Албанија(сум докторирал на оваа тема) или помирно место како Сутоморе(фамилијарен сум-ј...га).

Патот го знам,сум бил во Игало пред 7-8 години уште кога русите не беа дојдени.

Многу ги фалат селцата после Котор,ама тие се како за душевна бања-мир и спокој,не е за помлади
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Тргаме на 30 ти за Сутоморе, не резервиравме ништо идеме на слепо, сакам да прашам со која туристичка агенција за превоз да патуваме ? Хисар слушам најдобри автобуси имале.
А и претежно да бидат млади луѓе, не ми се патува 11 саати со баба и дедовци :)
па немаш мн избор хисар,руле турс и галеб :)
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
69
Поени од реакции
29
Претпоставувам си фамилијарен човек па се грижиш малце повеќе, у маркетот VOLI кој се наоѓа одма карши автобуската станица на главниот пат (автопат) имаш се што е потребно за јадење и за деца и за возрасни, кашички сокови млеко месо салами алкохол овошје зеленчук вода буквално се и тие крајно не исплатливо натоварен од тука да тепаш толку километри за 10тина евра разлика у цената (мада што не е ни толку ама ајде) единствено само лебот беше некаде околу 1 евро до 1.40, ама па останатите производи у фурна се со мн слични цени ко кај нас пример, преубаво парче пица у фурната кај шо јадевме беше евро со две пици и сок/јогурт е буквално најаден чоек од 190 сантима со 90 кила, со што пак се враќа муабетот дека и не е баш исплатливо да купуваш производи па да готвиш коа скоро исто ке си поминеш да јадеш во ресторан или најфино лесковачка балканска за гурмани за 2 евра прсти да си излижеш.
Во врска со плажите на почетокот од шеталиштето е градската плажа и е дефинитивно калапурница веќе во 10-11 сабајле немаш кај да фрлиш игла а не па да постелиш чадор или пешкир плус е каменита со покрупни камења и не е баш пријатна за нога, најчесто таму идат фамилијарни да не речам цифуљи што не им се дава ЕДНО евро за целодневен престој 100тина метри подоле на песочните плажи со се земени под закуп на приватњаци и со ЕДНО до ДВЕ евра од чадор ти си седиш цел ден у први редови на песочна плажа.
Ако си со мали деца избегавај сместување на самото шеталиште затоа што до 1 саат по полноќ е лудница фршти турбо фолк на сите страни, после 1 саат е друга приказна се се гаси освен 2-3 дискотеки кој по дома кој по ебарник и така
Ќе можи да ми кажиш за ноќниот живот во Сутоморе, млади дали има, добри журки итн.. Планираме да одиме на почетокот на август 4-5 другари.:D
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Кој ќе оди во Сутоморе обавезно да пиши како поминал.јас планирам после 20-ти Август да одам на море,а се двоумам помеѓу Албанија(сум докторирал на оваа тема) или помирно место како Сутоморе(фамилијарен сум-ј...га).

Патот го знам,сум бил во Игало пред 7-8 години уште кога русите не беа дојдени.

Многу ги фалат селцата после Котор,ама тие се како за душевна бања-мир и спокој,не е за помлади
Јас имам одено во Суто море последните 3 години, и да ти кажам задоволен сум доста. Имаш наши луге, наша музика (српска) и се ти е ок. плажите не се песок, туку камења, ама тоа е. ефтино е не е многу скапо...
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Од албанија се премисливме за овде.
Одиме на 2 ри.
Ние сме 3+2 ца. Значи 5 мина.
Препорачајте ми место за смештај, бидеќи кога ќе стасаме таму треба да бараме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom