Сутоморе

З

Забавата е во Кругот

Гостин
извини ама од Црна Гора заминав во Грција и да те информирам дека во Суто Море единствено на плажата Слама беше поефтин чадорот и лежалка по 6 евра, секаде на друго место беше над таа цена, плус нема ништо во тие пари.
Второ во Грција е 6 евра, ама на песочна плажа и со пијачка во вредност од 6 евра, а не без оние патики за во вода да неможеш да влезеш, ноги ке искршиш.Бечиќи и Будва -секоја чест и да платиш да не ти е криво...
Сутоморе е за деца од 16 до 26 години.
Водата е солза чиста, ама е загадена.Недај Боже да осетиш.Тие што осетиле знаат.Познавам четворица што завршија со зарази.
Во врска со сладоледот и пиците на парче од 1 евро - жал ми е што децата се лажат и купуваат.Детенце повракаше како лудо на сред шеталиште од пицата, таткото сакаше да се тепа !!
Јас бев 15 дена и едвај издржав.Да бев без кола и да мораше секој ден да одам на плажите во Сутоморе, незнам како ке беше....
Јас искрено не го препорачувам.

Ние претежно идевме на плажата Чил Аут, таа е послем Слама и Куба Либре, со вештачки песок. Две лежалки со чадор беа 5 евра. За пиците и сладоледите јасно е. Цел ден се печат на сонце како нема да бидат расипани.
Зависи каде во Грција. Ако си бил во Паралија, Олимпик бич и надоле, цените се поевтини на лежалките со пијачка 6-8 евра. Ама водата послем 12 саат е ужас, матна неможеш носете да си ги видиш.
За разлика од Солун па накај Халкидики цената на лежалките ти е од 8 па до 12 евра. Е таму е веќе друга приказна, чисто и топло море.
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Ние претежно идевме на плажата Чил Аут, таа е послем Слама и Куба Либре, со вештачки песок. Две лежалки со чадор беа 5 евра. За пиците и сладоледите јасно е. Цел ден се печат на сонце како нема да бидат расипани.
Зависи каде во Грција. Ако си бил во Паралија, Олимпик бич и надоле, цените се поевтини на лежалките со пијачка 6-8 евра. Ама водата послем 12 саат е ужас, матна неможеш носете да си ги видиш.
За разлика од Солун па накај Халкидики цената на лежалките ти е од 8 па до 12 евра. Е таму е веќе друга приказна, чисто и топло море.
На чил аут бев едно попладне само.
Во Грција во Потидеа бев, на почеток на прв крак, па после во Полихроно па во Калитеа.Единствено Калитеа дели со скапотија, другото се е приступачно.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
На чил аут бев едно попладне само.
Во Грција во Потидеа бев, на почеток на прв крак, па после во Полихроно па во Калитеа.Единствено Калитеа дели со скапотија, другото се е приступачно.

И јас бев во Потидеа, полно е со Македонци. Тоа е класичен одмор, за фамилијарни луѓе. :D
 
C

cige

Гостин
Дали Сутоморе е поефтино од Будва и дали е топла водата?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Поефтино е, и за смештај и за излевање, а не е далеку и Будва, 30 км, за протешка и излевање неколку пати. Водата си е добра, многу пријатна клима, не прежешко денње, пријатно ноќе. Лани бевме у Сутоморе стационирани, ама стално бевме у движење, ги посетивме и Будва, Св.Стефан, околните плажи, Дубровник.

Бевме сместени во Вила Јадранка http://www.sutomore-info.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=20:vila-jadranka-2&Itemid=436, можда е малце над просекот во цените ама вреди, се ново, чисто, квалитетно, газдите беа екстра фини и љубезни, генерално некако во Ц.Гора ептен сме им симпатични ние Македонците, таков беше мојот впечаток.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Дечки некој да ми препорача апартмани/вили каде што сте биле.
Планираме да одиме со друштво годинава и бараме смештај каде што претежно одат млади. Резервиравме во апартмани Гутич преку букинг.ком али таму гледам ривјус оставаат претежно луѓе што биле со фамилии, а неќеме да се погодиме на такво место каде што после 9 некој ќе ми тропне на врата и ќе ни рече "тише мало, деца спавају". Имаме free cancellation уште некој ден па ако има некој да ни препорача друг смештај би му бил благодарен :D

Планираме да одиме од 6ти јули и друга работа што не мачи е да не ја утнеме сезоната, да нема живо пиле по улици, па ако некој бил овој период добро би било да сподели искуство :D

Фала ви однапред :)
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Колку е од прилика студио во Сутоморе за 2ца по вечер, некој искуства?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Дечки некој да ми препорача апартмани/вили каде што сте биле.
Планираме да одиме со друштво годинава и бараме смештај каде што претежно одат млади. Резервиравме во апартмани Гутич преку букинг.ком али таму гледам ривјус оставаат претежно луѓе што биле со фамилии, а неќеме да се погодиме на такво место каде што после 9 некој ќе ми тропне на врата и ќе ни рече "тише мало, деца спавају". Имаме free cancellation уште некој ден па ако има некој да ни препорача друг смештај би му бил благодарен :D

Планираме да одиме од 6ти јули и друга работа што не мачи е да не ја утнеме сезоната, да нема живо пиле по улици, па ако некој бил овој период добро би било да сподели искуство :D

Фала ви однапред :)
Луѓе за луѓе ќе има, ние бевме 2 год по ред малце покасно од 15ти, фул е со срби/србинки ке се погоди и некоја црногорка, кафичите сите до 1 саат по полноќ работат после тоа е штама, цените у маркет се буквално ко кај нас негде и поефтини, пијачка у диско беше пиво евро ипол, водка исто, имаше промоции 2 пива 2 евра, 2 вискози 3 евра и такви глупости, на плажа идевме на Q2 (questo quello) 6 евра беше чадор
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Ха Сутоморе , само што се вратив од таму , кој е југоносталгичар да си оди таму ! Одмаралиштето ги има сите катактеристики на српска паланка . Толпи луге кои галамат по улица со над 100 децибели иако одат еден до друг , на плажите бројот на пикавци и песочни зрнца е егал , немојте да го пропуштите познатото утринско пливање со парчиња од кеси , паломи и влошки ( впрочем баш на Квесто -Квело која ја спона членот над мене).
Ако случајно сте се зезнале и сте уплатиле однапред за таму , купувајте екскурзии ке си го спасите одморот , нас највеке ни се допадна еднодневната со брод до Будва , со попатни застанувања во Петровац , Хаваи и плажата на кралицата ( не таа у Милочер каде што Ѓоковиќ правел свадба).
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Дечки доколку некој има контакт од проверени места ако може нека ми пушти контакт, ние најдовме една понуда 8евра по лице од ноќ, што е супер за во сред сезона , но секако сакам и друго нешто да погледнеме може ке ни се засвиѓа повеќе.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Дечки доколку некој има контакт од проверени места ако може нека ми пушти контакт, ние најдовме една понуда 8евра по лице од ноќ, што е супер за во сред сезона , но секако сакам и друго нешто да погледнеме може ке ни се засвиѓа повеќе.
AJ I MENE PRATETEMI PO PP
 
Член од
23 јули 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Za kolku pari se naogja smestaj vo sutomore za vo avgust, nekoe iskustvo pozz
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Za kolku pari se naogja smestaj vo sutomore za vo avgust, nekoe iskustvo pozz
Јас би те советувала да не одиш таму...плажа на која нема место корка леб да фрлиш и кебапчиња што плутаат во вода...бљак.
Еднаш бев и никад више:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom