Сутоморе

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Од албанија се премисливме за овде.
Одиме на 2 ри.
Ние сме 3+2 ца. Значи 5 мина.
Препорачајте ми место за смештај, бидеќи кога ќе стасаме таму треба да бараме.
Еве ти добар смештај
http://minihotelmontenegro.com/cg_vila.php прашај си за цена. На супер локација е, вилата е нова и супер средена ;)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Само што се вратив, како и прошлата година препуно со млади, само зачуден сум од тоа што имаше пре пре премногу македонци оваа година дури се осетив ко да сме отишле негде на групна ескурзија, имаше и по некој пензионер, цените се малце поскапени од прошлата година (20-30 центи) кафичите стандард до 1 саат после еден штама, у диско е ужас како да си у деспина загушливо е и препуно со сељачишта, најчесто се продужува на плажа или по смештај со вечерниот улов, на плажа србите коа ке се присоберат друштва по 70-80 души ич несе чудете од коа ке пивнат и пафнат малце следува ој косово и разно разни патриотски песни, ако сака некој ке му даам број од таму кај што бев сместен јас (смештај најдов на автобуска) беше блиску на првата раскрсница пред школото на некои си 250 метра од море по 8евра од ден
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Само што се вратив, како и прошлата година препуно со млади, само зачуден сум од тоа што имаше пре пре премногу македонци оваа година дури се осетив ко да сме отишле негде на групна ескурзија, имаше и по некој пензионер, цените се малце поскапени од прошлата година (20-30 центи) кафичите стандард до 1 саат после еден штама, у диско е ужас како да си у деспина загушливо е и препуно со сељачишта, најчесто се продужува на плажа или по смештај со вечерниот улов, на плажа србите коа ке се присоберат друштва по 70-80 души ич несе чудете од коа ке пивнат и пафнат малце следува ој косово и разно разни патриотски песни, ако сака некој ке му даам број од таму кај што бев сместен јас (смештај најдов на автобуска) беше блиску на првата раскрсница пред школото на некои си 250 метра од море по 8евра од ден
дај малку инфо колку сати е одење со кола или автобус, дали е интересно и споредба со грција
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
120
Поени од реакции
66
Koj ima zelba da odi vo Suto more eve telefon +382 067867396 na koj sto mozete da se javite i rezervirate za smestaj, kukata e perfektna i ne e skapo
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
дај малку инфо колку сати е одење со кола или автобус, дали е интересно и споредба со грција
Со кола околу 8 саати, автобус на идење преку косово околу 12 не фати, а на враќање преку албанија далеку побрзо околу 8-9 саати, во споредба со грција ако праиме муабет за закинтос, кавос, ипсос нема ни 5% сутоморе тоа што има по островиве
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
И јас се вратив вчера, преполно е. Смештај најдов кај автобуската по 7е од човек. Кафичите работат до 1 покрај шеталиште и преполни се, сите таму идат.
Плажите Слама,Куба Либре и Чилл аут се најдобрите со вештачки песок, лежалките се во просек од 5 до 7 евра (2 лежалки и чадор)
Морето углавном е топло, знае да има и некои ладни струи и да е малце прљаво одозгора со некои тревки.
Завчера покрај тие 50-60 души што стандард си пеат национални српски песни, имаше и исто толку Макеоднци кои си пеаа наши песни и беше супер :)
Туристите 90% се Срби и Македонци, и исто толку е претежно млади лица од 20-27 год.
Ако барате смештај немојте тоа да го правите над железничката зошто има слаб притисок и снемува вода од 4 попладне до 10 вечер. Некои куќи си имаат хидрафори и немаат таков проблем.
Цените се скоро исти, за некои наши 10 денари е поскапо.
За превоз без во АС Транс и стигнавме за 7 ипол саати. Се идеше преку Косово-Албанија(новиот автопат) - Црна Гора. На граница немаше никаков проблем и мн брзо се поминуваше.
Прв пат бев во Црна Гора, Сутоморе и сум задоволен, наредна година се надевам пак ќе го посетам и ќе отидам и до Будва, таму цените се х3 од овие во Сутоморе :)
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Бев во Сутоморе и моја нога таму веќе нема да стапне.
Јас незнам дали оние што го фалат имаат некој критериум и некои норми што е убаво а што не или не биле никаде на друго место па и ова им е добро
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Бев во Сутоморе и моја нога таму веќе нема да стапне.
Јас незнам дали оние што го фалат имаат некој критериум и некои норми што е убаво а што не или не биле никаде на друго место па и ова им е добро

Сум бил во Грција скоро секаде, во Несбар и Златни песоци во Бугарија, во Албанија пред Драч се викаат местата Мали Робит и Големо, Во Турција во Кушадаси.
Незнам кој е твојот критериум, но според мене во Суто Море бев оваа година и планирам и наредната да одам. Одлично си пројдов. :)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Одлично е бе во Суто Море, и јас бев годинава, и можем да кажем екстра дека си пројдов :D Сеа има малу појќе сељаци, али јебеш гаа :D
И маме му ебам, колку не ебешее таа водата за бањање. Во просек се бањавме од човек се по 1 саат, и на крај пак искачаш со скама на тебе :tapp:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Јас бев таму годинава и лани, прекрасно место, плаќав 7 евра смештај лани, а на големо изненадување 6 евра годинава. Не беше луксузен смештај во никој поглед, ама не ни баравме луксуз. 8 ноќи , јадење, шетање и пат не чинеше по 200 евра. Храна и пиење преефтино, кафе 1 евро..... плус прекрасни спомени :)
годинава само патот беше ужас, одевме со Хисар, 11 сати патувавме + неудобен автобусот, тие седиштата тврди никакви, тесни и никаква амортизација . одевме преку Косово
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Луѓе !! Разговарав со мештани таму...кааа дека градската канализација се влева на почетокот на плажата во море.Морето е страшно нечисто , летаат разни гнасотии на површина (нема да ги спомнам поединечно кои гнасотии се,ама вие претпоставете си).Луѓе што беа на одмор со деца од 12 дена престој, 9 дена ги поминаа по болници со инфекции.Сметшајот е ефтин, точно е тоа, ама и за тие пари, толку музика...немало вода, ке нема.
Бечиќи,Рафајловиќи,Будва - немам збор,ама тоа што е убаво неормално дека чини.
Бев сведок на неколку труења со онаа уличната пица за 1 евро.
Плус тоа ај логички размислете каков е тој сладолед 11 топки за евро ?!??? Дома да го матиш со миксер нема да те чини толку ефтино !!
Црногорците мрзливи, невидено.
Градот им смрди...ѓубре на сите страни рљазнесено од кучиња и мачки.
Шеталиштето гужва невидена.Кафичите трештат, сите полудрогирани и пијани.
лежалките од 6 (најефтината) па нагоре...со нив не ти следи пијачка...ако ја дигнеш крпата, ојде лежалката пак си плаќаш.
Сакам да кажам, не е само да е ефтино..понекогаш и да платиш нешто, ама да е саглам.
Со грците сме во конфликт, ама еве кај нив нема немарност.Мајстори за туризам.Чисти и педантни.Плаќаш кај нив, ама добиваш.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Луѓе !! Разговарав со мештани таму...кааа дека градската канализација се влева на почетокот на плажата во море.Морето е страшно нечисто , летаат разни гнасотии на површина (нема да ги спомнам поединечно кои гнасотии се,ама вие претпоставете си).Луѓе што беа на одмор со деца од 12 дена престој, 9 дена ги поминаа по болници со инфекции.Сметшајот е ефтин, точно е тоа, ама и за тие пари, толку музика...немало вода, ке нема.
Бечиќи,Рафајловиќи,Будва - немам збор,ама тоа што е убаво неормално дека чини.
Бев сведок на неколку труења со онаа уличната пица за 1 евро.
Плус тоа ај логички размислете каков е тој сладолед 11 топки за евро ?!??? Дома да го матиш со миксер нема да те чини толку ефтино !!
Црногорците мрзливи, невидено.
Градот им смрди...ѓубре на сите страни рљазнесено од кучиња и мачки.
Шеталиштето гужва невидена.Кафичите трештат, сите полудрогирани и пијани.
лежалките од 6 (најефтината) па нагоре...со нив не ти следи пијачка...ако ја дигнеш крпата, ојде лежалката пак си плаќаш.
Сакам да кажам, не е само да е ефтино..понекогаш и да платиш нешто, ама да е саглам.
Со грците сме во конфликт, ама еве кај нив нема немарност.Мајстори за туризам.Чисти и педантни.Плаќаш кај нив, ама добиваш.

Епа пријателе и во скопје имаш на бит пазар 10 сока за 100 денари, па не ги купуваме. Така и сладоледот кога знаеш дека нечини не го купувај. Јас ниеднаш ни пица земав ни сладолед од шеталиште.
2 лежалки со чадор беа 5 евра. Во Грција 2 лежалки со 2 кафиња и чадор ти е од 8 па до 12 евра.
Вода во смештајот нема ако си сместен над пругата, нема притисок и снемува вода.
За морето кога бев јас од 10 дена 7 дена беше солза чисто. Од 28 ми до 7 ми Август.
Гужва и кафичи ни одговараа на нас помладите, тоа е тоа.
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Епа пријателе и во скопје имаш на бит пазар 10 сока за 100 денари, па не ги купуваме. Така и сладоледот кога знаеш дека нечини не го купувај. Јас ниеднаш ни пица земав ни сладолед од шеталиште.
2 лежалки со чадор беа 5 евра. Во Грција 2 лежалки со 2 кафиња и чадор ти е од 8 па до 12 евра.
Вода во смештајот нема ако си сместен над пругата, нема притисок и снемува вода.
За морето кога бев јас од 10 дена 7 дена беше солза чисто. Од 28 ми до 7 ми Август.
Гужва и кафичи ни одговараа на нас помладите, тоа е тоа.
извини ама од Црна Гора заминав во Грција и да те информирам дека во Суто Море единствено на плажата Слама беше поефтин чадорот и лежалка по 6 евра, секаде на друго место беше над таа цена, плус нема ништо во тие пари.
Второ во Грција е 6 евра, ама на песочна плажа и со пијачка во вредност од 6 евра, а не без оние патики за во вода да неможеш да влезеш, ноги ке искршиш.Бечиќи и Будва -секоја чест и да платиш да не ти е криво...
Сутоморе е за деца од 16 до 26 години.
Водата е солза чиста, ама е загадена.Недај Боже да осетиш.Тие што осетиле знаат.Познавам четворица што завршија со зарази.
Во врска со сладоледот и пиците на парче од 1 евро - жал ми е што децата се лажат и купуваат.Детенце повракаше како лудо на сред шеталиште од пицата, таткото сакаше да се тепа !!
Јас бев 15 дена и едвај издржав.Да бев без кола и да мораше секој ден да одам на плажите во Сутоморе, незнам како ке беше....
Јас искрено не го препорачувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom