Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Eve gi postenite Bayern sto ne sakale da ucestvuvaat :pos: :pos: :pos:
А баш сакав да му реплицирам на Чемпионс дека имам чувство дека Баерн се има протнато :pos:

То је то, коронава ги погоди, не се научени да имаат намалени приходи, повеќето од газдиве се страшни бизнисмени, секое евро плус им е добредојдено.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.190
Поени од реакции
84.916
Дали сте возбудени за 1/2 финалињата во натпреварување кое не им значи на екипите и ќе играат онака, ради реда, дур да почне она другото?

А дали можеби сте возбудени за тоа кој од Ливерпул/Челзи/Лестер/Вест Хем/Тотенхем ќе заврши во топ 4?

Секако дека не сте.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.127
Поени од реакции
37.185
Милан види го беее хахахахахахахаха:pos::pos::pos::pos: 15 години едвај интертото место боксуваше у лигата, сега ќе играл со големите деца фудбал.

Да сум шеф на УЕФА одма би го прекинал ЛШ сеа, и би му ја дал титулата на ПСЖ.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.541
Поени од реакции
5.580
Лајпицг

Тим формиран 2009та година
0 бундеслига
0 куп
0 ЛШ
0 ЛЕ

Еден од основачите на Супер Лигата.



АЛООО УШТЕ НЕ Е ПОЛНОЛЕТЕН КЛУБОВ БЕ
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.190
Поени од реакции
84.916
А чек, дали тоа ја не ги гледам ПСЖ на листасва? Сигурно и они би сакале да се дел од ова, малце изненадувачки ми е
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.616
Поени од реакции
43.282
Арсенал најголеми победници дефинитино. Кој знае кога ќе имаа шанса да играат пак со Баерн или Барса... Мада, како поминуваа последните 3-4 пати против нив, не знам ни зошто уопште сакаат да се сретнат пак. :D
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Аххх да големите, успешни, историски клубови Тотенхем и Лајпциг, без кои ваква супер-дупер лига не би можела да се замисли и без кои не би можел да се спаси фудбалот.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
А чек, дали тоа ја не ги гледам ПСЖ на листасва? Сигурно и они би сакале да се дел од ова, малце изненадувачки ми е
Gore tvitot ti kaza zoso,i eve use eden argument plus.
BeIN sports go drzat arapite,grdni pari imaat frleno za tv prava za LS.
A ovaa superligava izgleda DAZN ke ja pokriva i spremni se da frlat 3 bilioni evra za tv-prava.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Арсенал најголеми победници дефинитино. Кој знае кога ќе имаа шанса да играат пак со Баерн или Барса... Мада, како поминуваа последните 3-4 пати против нив, не знам ни зошто уопште сакаат да се сретнат пак. :D
Не е муабетот дали ќе јадат блам или не, види ги сумине во постот на @G@rfielD за тие пари среде корона и десетка да примаат секој меч, Кронке нема да губи сон. Истото важи и за сите тимови што ќе влезат во Кардашијанс лигава.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Се надевам дека третиот германски клуб е Дортмунд и Игорче од дијаспора да добие инстант мозочен удар + коронавирус + Зика вирус + атрофија на мускули.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.201
Поени од реакции
14.514
Страшна глупост, тотално уништување на фудбалот каков што го знаеме и на помалите тимови.

Топ 6 од ПЛ жими патлаков, според моменталнава табела само 2 екипи од овие 6 би играле ЛШ наредна година.
За која цел би играле сега екипи како Лестер, Евертон, Вест Хем, Наполи, Лацио, Рома, Севиља итн во домашните лиги ако нема ЛШ?

За која цел би играле "елитниве" клубови ако нема испаѓање а знаат дека нема да освојат ништо?

Ако се протне ова се надевам дека ќе ги исфрлат од домашните лиги и купови сите тимови, вклучувајќи и тотална забрана за настап на натпревари под УЕФА и ФИФА за сите играчи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.190
Поени од реакции
84.916
Не е муабетот дали ќе јадат блам или не, види ги сумине во постот на @G@rfielD за тие пари среде корона и десетка да примаат секој меч, Кронке нема да губи сон. Истото важи и за сите тимови што ќе влезат во Кардашијанс лигава.
Ама ова е уствари и најјакото, што може буквално 0 гледаност да има ова...пак тимовиве ќе си имаат загарантирана сума на пари веќе некое време.

Може Њукасл-ВБА да испадне дупло погледано од ова..и пак ќе си имат загарантиран профит.

Кур ги боли за било што, во пол позиција се да прават што сакаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom