Студентски домови

B

BooBojan

Гостин
Документот за жиранти,копии од нивните лични карти,копија од мојата лична карта,сликички за домската и пари друго не требаше ??
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
ме нема во конечната листа,можам ли да сторам нешто сеа?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
ме нема во конечната листа,можам ли да сторам нешто сеа?
Можиш да дајш приговор до утре мислам . Ако одиш приговорот се дава во Кузман таму ќе си земиш ливче со приговор на кое што ја наведуваш причината зошто треба да си примен и го даваш стандарт со сите други документи што се за пријавување.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Сега можеш само со добри врски негде Стив да фатиш место, ама чим те нема на конечниот не си имал добри врски, па правец за Медицинар.:)
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
чекај ова за од втора година нагоре нели, за прва нема уште конечна
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Нема конечни за прва. Најверојатно на 8ми ќе излезат за нас.
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
32
Поени од реакции
23

za opsta steta -250 denari

za КЗЖ -250 denari
za dokumenti -200 denari
^ ова цитираново важи за во Пелагонија ама не знам дали и во другите домови се плаќа.
ова на некоја жиро сметка се уплаќа или таму за пелагонија прашам и зошто нема на нивниот сајт ставено документи за сместување само таа изјавата од жирантите ја има
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
ова на некоја жиро сметка се уплаќа или таму за пелагонија прашам и зошто нема на нивниот сајт ставено документи за сместување само таа изјавата од жирантите ја има
Ziro smetki :
transakciska smetka :
100000000063095

smetka na budzetski korisnik edinka korisnik :
1600115784 788 16

Prihodna sifra i programa :
723114 60

banka na primac:
NB na RM

naziv na sedishte i primach:
Drzaven studenski dom Pelagonija - Skopje

cel na oznakata :
za mesec septemvri -3695 denari
za opsta steta -250 denari
za КЗЖ -250 denari
za dokumenti -200 denari
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
20
Овај лист важи за сите студентски или само за во Пелагонија? Исто кој треба да го пополни, од претпријатието каде се вработени или лично од нас или од жирантите?

А во врска со уплатниците, дали има некаде податоци за сметките на кои треба да се уплаќа или треба на лице место во студентскиот да се види сметката?
Би требало да важи за сите домови, ќе си го пополнат жирантите бидејќи нивни податоци се потребни а од претпријатието само печат и потпис треба.

А за уплатниците, минатата година нас во Пелагонија пополнети ни дадоа , со жиро сметка само ние сумата ја пишувавме и за која намена се.
 
Член од
3 септември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
4
Ако има некој што продава место во Кузман нека ми пише порака.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
56
Поени од реакции
5
Колку се плаќа за апсолвентска соба во Гоце?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
утре одам за ск ама прочитав дека приговор можело да се поднесе до понеделник? а знам дека документи можат да се поднесат до 6 септември? има ли некој да ми каже до кога е крајниот рок и до кога можам да поднесам приговор?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
И слики треба при вселувањето? Колку, колкави димензии?

http://forum.kajgana.com/threads/Студентски-домови.11471/page-97#post-5263377

http://forum.kajgana.com/threads/Студентски-домови.11471/page-98#post-5265538


утре одам за ск ама прочитав дека приговор можело да се поднесе до понеделник? а знам дека документи можат да се поднесат до 6 септември? има ли некој да ми каже до кога е крајниот рок и до кога можам да поднесам приговор?

Кога си отворил за да видиш прелиминарна листа ти го пишувало одговорот на прашањево

Поднесувањето на документите за домовите во Скопје ќе биде во периодот од 31ви Август (Петок) до 6ти Септември (Четврток) во просториите во Студентскиот Дом „Кузман Јосифовски - Питу“ (менза), во периодот од 9:30 до 15 часот. За домовите кои не се во Скопје документите се носат во локалниот дом за кој аплицирал студентот.
Во истиот период ќе се поднесуваат и приговорите за студентите кои ги нема на прелиминарната листа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom