Студентски домови

Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
Интернет има во студентскиве? Брзина колку? Стабилен е?
Фала на одвоеното време :D

Лани у Гоце беше океј колку за основни потреби (можеш да си плаќаш и да имаш подобар). Некогаш се случуваше и по неколку дена да го нема, ама главно имаше.

Автобуски линии од Железничка или Центар до Карпош од сабајле кога има знае ли некој ? И потоа од Карпош или Центар до Пелагонија студентскиот..
Од автобуска/железничка натаму можеш со 22ка (мислам дека на 10 мин го има). Од Карпош до Пелагонија со 24ка.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Рокот за сместување на поголемиве и конечниот за бруцошите ако може да ми го кажете?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Рокот за сместување на поголемиве и конечниот за бруцошите ако може да ми го кажете?
Тебе ако те мрзе вака да си најдеш се што ти е потребно, не будува свирка не па студент.
V. РОКОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ


Студентите од повисоките години се вселуваат во студентските домови од 01.09.2012-10.09.2012 година.
Студентите од I година (бруцоши) се вселуваат во студентските домови од 10.09.2012-15.09.2012 година.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Некој да ги има документите шо требат за вселување, тие обврска за жиранти, молба.... зошто никаде не пишува ни кој се потребни документи ни па ги има ставено за да се превземат.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
20
Некој да ги има документите шо требат за вселување, тие обврска за жиранти, молба.... зошто никаде не пишува ни кој се потребни документи ни па ги има ставено за да се превземат.
Ова е листот со обврска за жирантите и ти требаат фотокопии од нивните лични карти и не сум сигурна дали требаше и фотокопија од твојата лична карта, исто така ти требаат и 3 сликички :)
http://dsdpelagonija.mk/dokumenti/Ziranti_Smestuvanje.pdf
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Сместувањето во домовите почнува од утре (за тие што прашуваа дали е утре или понеделник). Поздрав
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
За оние (бруцоши) кои не се во прелиминарниот список , треба само приговор да достават или треба и други документи ?
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
За оние (бруцоши) кои не се во прелиминарниот список , треба само приговор да достават или треба и други документи ?
Истите документи како да те има на список, само плус ќе ти дадат уште еден лист за приговор.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
3
Дали има некој што е примен во КУЗМАН и е студент на ФИНКИ и сака цимер? :)
 
Член од
31 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
да не знае некој која зграда е подобра во стив првата или втората?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Во Пелагонија ми рекоа дека од понеделник ќе сместуваат, така да да не се излажите утре да појдете.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom