Студентски домови

Член од
23 септември 2008
Мислења
43
Поени од реакции
1
Менувам место во Б, за апсолвентска соба во В или Г, секако со дополнително заблагодарување :cenzura: за услугата.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали има некој што продава место во некој од студентските домови (Кузман, Гоце, Пелагонија), или знае некој таков ? :unsure: ПП
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Да, се надевам дека ќе ми го прифатат приговорот.
Немам лична карта, имам само потврда дека е изгубена, а ќе треба да чекам уште две недели за да ми извадат нова.
Мислите да ми прават проблем при вселување ако им ја однесам потврдата и пасош наместо лична карта?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Да, се надевам дека ќе ми го прифатат приговорот.
Немам лична карта, имам само потврда дека е изгубена, а ќе треба да чекам уште две недели за да ми извадат нова.
Мислите да ми прават проблем при вселување ако им ја однесам потврдата и пасош наместо лична карта?

Не би требало да ти прават проблем.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Купувам место за во студентски дом Кузман (до 200 евра). Заинтересираните нека ми пишат во инбокс.
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
Што треба да направам за да ја сменам собата во кузман, т.е. да седам со "одбран" цимер? Дали треба да одам до управник и да пишам молби или пак ако се договориме меѓусебе нема потреба од тоа?
 
Член од
15 август 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
И мене ме интересира последното, ако знај некој ВЕ МОЛАМ објаснете до детал :D
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Примен сум во Пелагонија на конечни сега вселувањето од кога до кога е? Пошто со факултетите мислам покасно ќе почнеме (на 17-ти). :vozbud:
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Зарем излегоа конечните за бруцошите? Ако се излезени дајте линк да видам шо биднало со мене :icon_lol:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
ме нема во конечната листа,можам ли да сторам нешто сеа?
Зависи во кој студентски си аплицирал. Како и да е во Стив, медицинар и сл. можеш да се вселиш без многу труд. За другите ќе се помачиш малку.
--- надополнето: 7 септември 2012 во 23:10 ---
Да, се надевам дека ќе ми го прифатат приговорот.
Немам лична карта, имам само потврда дека е изгубена, а ќе треба да чекам уште две недели за да ми извадат нова.
Мислите да ми прават проблем при вселување ако им ја однесам потврдата и пасош наместо лична карта?
Нема да имаш никаков проблем, само во полињата кај што се бара лична карта напиши пасош, и направи копија од пасошот. Една другарка пред некој ден така се всели во Кузман, не и правеа проблеми.
--- надополнето: 7 септември 2012 во 23:16 ---
Што треба да направам за да ја сменам собата во кузман, т.е. да седам со "одбран" цимер? Дали треба да одам до управник и да пишам молби или пак ако се договориме меѓусебе нема потреба од тоа?
Друже малце си закаснил, тоа требало уште пред први да го кажеш, или евентуално на трети најдоцна требало да се јавиш на одговорните во Кузман, да не ги набројувам кои се. Таа процедура многу тешко оди во Кузман, не е како другите домови.
Сега не ти преостанува ништо друго освен да чекаш и понеделник (последниот ден) и после со другарчето што сакаш да седиш и со твојот и неговиот цимер да направите меѓусебен договор, нормално ако се согласат и другите страни и така да се смените, инаку прислино никој не може веќе да те избрка од соба кај што си се вселил. И нормално кога ќе падне договорот да појдете кај управникот т.е. сега управничка и да ве смени регуларно.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
^ на шо факултет беше ? и јас сум примен само немам уште ништо одлучено конечно во врска со цимери, погодно би ми било да е некој од Финки/Феит или може и друг факс, само доколку не планира секој втор ден да има журки. Забави ке има, многу јасно ама само кога можностите ке дозволуваат. Битно е да има разбирија (шо вике баба :D )

И патем, поделени се машките и женските во Пелагонија ?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
можно ли е да ме нема на конечната листа а да сум приман? доколку фанам врски 1 година сум
 

Kajgana Shop

На врв Bottom