Студентски домови

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Точно, секогаш чуваат слободни места за ИТНИ случаи, или за пријатели :)
Местата се однапред планирани, само не стигнале навреме до управниците и тие кои ги прават списоците, батали итни ти :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Местата се однапред планирани, само не стигнале навреме до управниците и тие кои ги прават списоците, батали итни ти :)
Да, ама биди сигурен дека секогаш чуваат неколку места слободни, за Не дај Боже :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ништо не чуваат освен ако не го откаже некој местото.
Ќе се увериш во тоа сама.
Сигурен си? Епа не биди толку сигурен, верувај дека чуваат, за џабе не ти зборам
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Сигурен си? Епа не биди толку сигурен, верувај дека чуваат, за џабе не ти зборам
100% сум сигурен, не еден лани побара место од после, за многумина не се најде место, кога ќе ми текне ги втераа децата во остава(просторија позади лифт за чување на метли и слични работи потребни за чистачките)
Ако ги сметаш тие за нормални соби тогаш во право си.
Но знам како функционираат нештата по домовите и ова што го пишувам од искуство го кажувам и од лични примери кои лично сум ги видел и запознал.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
100% сум сигурен, не еден лани побара место од после, за многумина не се најде место, кога ќе ми текне ги втераа децата во остава(просторија позади лифт за чување на метли и слични работи потребни за чистачките)
Ако ги сметаш тие за нормални соби тогаш во право си.
Но знам како функционираат нештата по домовите и ова што го пишувам од искуство го кажувам и од лични примери кои лично сум ги видел и запознал.
Се разбира дека ќе ти кажат дека нема-на сите им викаат дека нема. Кај може да бара некој место после, нормално дека нема да му дадат(освен ако нема ДЕЕЕБЕЛИ врски, ама стварно дебели врски), е тогаш и на 15 октомври да се всели ќе има место за него.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Се разбира дека ќе ти кажат дека нема-на сите им викаат дека нема. Кај може да бара некој место после, нормално дека нема да му дадат(освен ако нема ДЕЕЕБЕЛИ врски, ама стварно дебели врски), е тогаш и на 15 октомври да се всели ќе има место за него.
Не ти помагаат ни тие дебели врски на 15 Октомври. До 1ви Октомври сите соби ќе бидат полни. Што треба поголема врска од директорот и управникот кога ни тие тој период неможат да ти најдат место затоа што едноставно нема. Ти викам се обидоа неколку преку нив, дури и нивни најблиски пријатели но ти кажав што добија.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Да не знае некој колкава ќе биде месечната чланарина во теретаната во Пелагонија?

Бај д веј, ако има некој бруцош што бара цимери за во пелагонија нека пише. Јас и Ice_Hendrix сме сега за сега. :)
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Едно прашање за поупатените, чисто од информативен карактер: колку е од студентски Пелагонија до Правен факултет километража? Значи приближна или точна бројка, по можност. И дали студентската менза во Пелагонија е резервирана исклучиво за студентите од домот или може да се хранат и други кои имаат/ќе купат бонови, а живеат во стан?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Mesecnata clanarina za vo Pelagonija mislam deka lani bese 800 denari ama ne me fakaj za zbor Jordan Rudess...
A studentskata menza vo Pelagonija kako sto znam ne e nameneta za oni koi sedat tamu,tuku moze i drugi da si kupat bonovi i da jadat vo nea :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
За километражата ако не ти одгвори некој пробај преку google earth види што ќе ти испадне.
Мензите во домовите се наменети за студентите што седат таму, но секој може да купи бонови од студенти што ги продаваат па така иститот може да си ја користи мензата затоа што таму не бараат домска легитимација.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Да не знае некој колкава ќе биде месечната чланарина во теретаната во Пелагонија?

Бај д веј, ако има некој бруцош што бара цимери за во пелагонија нека пише. Јас и Ice_Hendrix сме сега за сега. :)

Еее да, дај некој кајганџија за цимер нека се понуди со нас двајца. Арни сме ние:pipi:
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Еее да, дај некој кајганџија за цимер нека се понуди со нас двајца. Арни сме ние:pipi:
Ај врски да ме сместат и јас идам! :)) Не сум бруцош годинава фала богу, ама добар сум :)))
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Денс иде да се уселим, гужва немаше, некои нови дечки и девојки од сојузот беа на уселување кај управникот кој максимум да се втора година со исклучок на ланската комшика која ми е генерација, еден изнервиран постар господин кој улете додека се уселува и незнам како него затепа управникот кој од тој што го кажа едноставно студентскиот живот ми се врати у реалност како борба за опстанок кој секојпут се наоди некој кој ќе ти упропасти добар дел од нервите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom