Студентски домови

Џ

ЏинЏер

Гостин
Не сум толку стар :pos:

Ако се бара во пријавата од диплома, тогаш од диплома ќе си напишете. Ако извадат проблем, ќе се побуните дека сет се воделе спрема бараното во електронската пријава :)
Мене секако не ми праи разлика, ист е просекот и во диплома и во свидетелства. Чисто информативно да заклучиме шо треба, да не се нервираат децава :)
 
K

Kacar

Гостин
Здраво здраво,јас аплицирав за студентскиот дом Стив Наумов.Од УЈП извадив семејно матерјално,потврди од работата и на двајцата родители.Е сега,татко ми оти работи во приватна фирма,му дадоја декларација т.е годишен извештај мислам дека е,а мајка ми работи во суд,па и рекле дека на државни работни места не издаваат декларации.Некој запознаен со тоа ? Брат ми е малолетен,па некои ми велат дека треба да побарам потврда од основно дека е редовен ученик.Дали сето тоа треба?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Здраво здраво,јас аплицирав за студентскиот дом Стив Наумов.Од УЈП извадив семејно матерјално,потврди од работата и на двајцата родители.Е сега,татко ми оти работи во приватна фирма,му дадоја декларација т.е годишен извештај мислам дека е,а мајка ми работи во суд,па и рекле дека на државни работни места не издаваат декларации.Некој запознаен со тоа ? Брат ми е малолетен,па некои ми велат дека треба да побарам потврда од основно дека е редовен ученик.Дали сето тоа треба?
Не треба декларација од државни фирми. Од брат ти треба потврда.
 
S

StormRage

Гостин
Здраво здраво,јас аплицирав за студентскиот дом Стив Наумов.Од УЈП извадив семејно матерјално,потврди од работата и на двајцата родители.Е сега,татко ми оти работи во приватна фирма,му дадоја декларација т.е годишен извештај мислам дека е,а мајка ми работи во суд,па и рекле дека на државни работни места не издаваат декларации.Некој запознаен со тоа ? Брат ми е малолетен,па некои ми велат дека треба да побарам потврда од основно дека е редовен ученик.Дали сето тоа треба?
ти треба потврдата дека е ученик а за мајка ти ќе и кажеш да побара потврда за плата од таму, нема декларација во државните
--- надополнето: 23 август 2013 во 02:55 ---
Не треба декларација од државни фирми. Од брат ти треба потврда.
треба потврда за примена плата -_-
 
K

Kacar

Гостин
ти треба потврдата дека е ученик а за мајка ти ќе и кажеш да побара потврда за плата од таму, нема декларација во државните
--- надополнето: 23 август 2013 во 02:55 ---


треба потврда за примена плата -_-
Да,потврда за плата имам.Ти благодарам
 
Член од
29 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
daj stvarno nekoj ako znaj ona so e prosecen uspeh od diploma so treba tuka da napisam posto vo diplomata nema porsecen uspeh
 
Член од
25 ноември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
15
daj stvarno nekoj ako znaj ona so e prosecen uspeh od diploma so treba tuka da napisam posto vo diplomata nema porsecen uspeh
Се јавив на одговорните, односно на бројот наведен во контакт. Еве што ми рекоа.

Ќе пронајдеш просечен успех од сите 4 години и просечен успех од диплома. Овие 2 броја ќе си собереш и поделиш со 2. Бројот што ќе со добиеш ќе го внесеш таму.
 
Член од
29 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Се јавив на одговорните, односно на бројот наведен во контакт. Еве што ми рекоа.

Ќе пронајдеш просечен успех од сите 4 години и просечен успех од диплома. Овие 2 броја ќе си собереш и поделиш со 2. Бројот што ќе со добиеш ќе го внесеш таму.
fala mnogu ( a precentilite ne se bitni taka)
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
34
Се јавив на одговорните, односно на бројот наведен во контакт. Еве што ми рекоа.

Ќе пронајдеш просечен успех од сите 4 години и просечен успех од диплома. Овие 2 броја ќе си собереш и поделиш со 2. Бројот што ќе со добиеш ќе го внесеш таму.
а како да пронајдам просечен успех од диплома од тие 7 предмета на дипломата? зборам за поновите дипломи од државна матура
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Овој конкурс е за тие што се примени во прв уписен рок (за бруцоши) ? :(
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Сношти ко што праевме муабет со едни другари кои шо не се од Скопје и сакаат да се во студентски овде,ми велат дека директни квалификации се тие шо се сега за починат родител,инвалидитет итн ....ама индиректни квалификации се дали имаш книшка од ВМРО или дали твоите имаат книшка на Вмро,сето тоа го проверувале.... дали е тоа вистина дали навистина се случува во оваа чудесна Македонија ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom