Студентски домови

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Добро, што е финтава со конкурсот за студентски за бруцоши, не ми го отвара, пишувам таму нешто ,,тест'', а некои велат дека веќе аплицирала......
Не е пуштен уште конкурсот, барем и за мене е така.
Има мејл за технички проблеми, таму кај помош. Испратив што е работата и добив одговор дека конкурсот е активен, дека може да се аплицира, а до вечер ќе биде исправена грешката со насловот и со датумот
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
34
пак јас со прашања, ме фаќа паника многу работи ми се нејасни. :sick:значи ете вчера дознав дека мајка ми усвари била осигурана на работа :facepalm: шо значи ќе ја немам привилегијата за невработени родители.
1.што е тоа семејно-материјално и каде се вади? и дали некој од тие шо го направиле за социјална установа имаше проблеми кога ги даваше документите?
2. дали можам да пројдам само со потврда од плата на мајка ми пошто декларација не ми се верува да може да земе?
3. дали да го наведам татко ми како невработен затоа што него му истече тој зелен картон шо се пријавува на 2-3 месеци во завод како потврда за невработен?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.966
Поени од реакции
12.497
пак јас со прашања, ме фаќа паника многу работи ми се нејасни. :sick:значи ете вчера дознав дека мајка ми усвари била осигурана на работа :facepalm: шо значи ќе ја немам привилегијата за невработени родители.
1.што е тоа семејно-материјално и каде се вади? и дали некој од тие шо го направиле за социјална установа имаше проблеми кога ги даваше документите?
2. дали можам да пројдам само со потврда од плата на мајка ми пошто декларација не ми се верува да може да земе?
3. дали да го наведам татко ми како невработен затоа што него му истече тој зелен картон шо се пријавува на 2-3 месеци во завод како потврда за невработен?

1.Семејно материјално се вади од УЈП, ги покажува годишните приходи од сите дејности. Извади си по едно за секој член.
2.Декларацијата мора да ја имаш, не знам зошо толку запнале за оваа декларација годинава, минатата година немаше ваков документ.
3.Ако не е пријавен ваљда е невработен, ама мислам дека мораш да однесеш и потврда за невработен...нека го обнови картонот, не знам.
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
34
ок фала на одговорите, дур ја читав темава видов све пишале дека нема да има преелиминарни резултaти значи мора после пополнувањево на електронскава апликација да одам со документите, а сеа се видов со едни другари ми рекоа дека првин мора да чекам потврда електронска као сум примен или исполнувам услови па потоа да одам со документи, да не ми биде џабе одење до скопје, и сега како е годинава? иначе ја сум бруцош.
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
32
Поени од реакции
23
мислам дека се за секој студентски различни редни броеви. До Сабота имало 300 деца однесено документи само за Гоце.
Од каде ти е информацијата, да не знаеш случајно за Пелагонија колку однеле?:)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Дали документите се поднесуваат во оној студентски дом кај што сте конкурирале,или само во Кузман за сите студентски па од таму распределуваат ? Ваква информација има
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
10
А знај некој кога треба резултати да извадат за тие сега шо ги носевме документите?
 

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Дали документите се поднесуваат во оној студентски дом кај што сте конкурирале,или само во Кузман за сите студентски па од таму распределуваат ? Ваква информација има
Без разлика во кој студентски дом сте конкурирале, документите се поднесуваат во Кузман.
 

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
А знај некој кога треба резултати да извадат за тие сега шо ги носевме документите?
Најверојатно некаде на 29 август ќе бидат објавени резултатите.
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Не е битно во која зграда ќе алпицираш за Стив Наумов? На конкурсов се дадени две опции:

- Прва и втора
-Трета зграда

:unsure:
 

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Не е битно во која зграда ќе алпицираш за Стив Наумов? На конкурсов се дадени две опции:

- Прва и втора
-Трета зграда

:unsure:
Прва и втора се така наречените нови згради/машки згради. Третата е женската зграда. Но во последно време не игра улога тоа машка/женска зграда. :) Кој каде најде место !
 
Член од
25 ноември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
15
Дечки а кај просечен успех од диплома што треба да внесиме? Во дипломата немам некоја конкретна броја, некои ми велат да ги соберам сите 5 оценки и да делам со 5 така е ?
 
Член од
29 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
навистина како е она успех од диплома незнам шо да наведам шо да напишам дај кажете
 
Член од
22 јуни 2012
Мислења
116
Поени од реакции
60
Дечки а кај просечен успех од диплома што треба да внесиме? Во дипломата немам некоја конкретна броја, некои ми велат да ги соберам сите 5 оценки и да делам со 5 така е ?

Ако се земат само тие, значи не се битни оценките од 4те години. Нелогично.. :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom