Студентски домови

Член од
29 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
за колку време дават семејно матриално од ујп ај ако сакте одговоретеми побрзо :(
 
Член од
22 јуни 2012
Мислења
116
Поени од реакции
60
за колку време дават семејно матриално од ујп ај ако сакте одговоретеми побрзо :(
ja го извадив за 15 минути, ако си се таму вработените и се расположени да работат (што може и да не е случај), нема задржување
 
Член од
29 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
dobro e ako e za eden den da ne e za poveke posto ako ne mi go izvadat utre ke zavrsi prijavuvajneto ako mi reca ponedelnik da si go zemam :(
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Дечки а кај просечен успех од диплома што треба да внесиме? Во дипломата немам некоја конкретна броја, некои ми велат да ги соберам сите 5 оценки и да делам со 5 така е ?

И на документите за упис на факултет ти бараа просечен успех и таму сигурно го напиша просечниот успех од оценките од четирите години. Епа тоа.
Другите ти се оценки од матура.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
И на документите за упис на факултет ти бараа просечен успех и таму сигурно го напиша просечниот успех од оценките од четирите години. Епа тоа.
Другите ти се оценки од матура.
Ама нагласено е дека се бара просечен успех ОД ДИПЛОМА. Тоа ги буни луѓето. А нормално е дека е пологично дека треба од 4те години.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ама нагласено е дека се бара просечен успех ОД ДИПЛОМА. Тоа ги буни луѓето. А нормално е дека е пологично дека треба од 4те години.

Се извинувам, моја грешка. Не од четирите години.
Во дипломата си има оценки по секој изучен предмет. Од тие оценки се пресметува просечен успех.
А оценките од матурата си се оценки од матура.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Се извинувам, моја грешка. Не од четирите години.
Во дипломата си има оценки по секој изучен предмет. Од тие оценки се пресметува просечен успех.
А оценките од матурата си се оценки од матура.
Во дипломата има вкупно 5-7 оценки. 2 од екстерно, 2-4 од интерно тестирање и една од проектна задача.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Во дипломата има вкупно 5-7 оценки. 2 од екстерно, 2-4 од интерно тестирање и една од проектна задача.


Во дипломата ги има оценките на сите изучени предмети во средно. Оценката во диплома од секој предмет се зема од последната година кога е изучуван.
На пример историја од трета, а македонски од четврта итн.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Аман не ме терај да сликам и да ти пратам :) Пред мене ја имам дипломата пошто аплицирам моментално електронски. Ги има само предметите од матура.

ЕДИТ: За сестра ми аплицирам, пред да реагираш дека не сум прва година :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Аман не ме терај да сликам и да ти пратам :) Пред мене ја имам дипломата пошто аплицирам моментално електронски. Ги има само предметите од матура.

ЕДИТ: За сестра ми аплицирам, пред да реагираш дека не сум прва година :)

Не знам што диплома и дале на сестрати.
Мојата е пред мене и во неа ги има оценките на сите изучени предмети од последната година на предметот, плус оценките од државната матура.

Просечниот успех се бара од тие оценки.
Аманте луѓе, и резултати од факултет имате прелиминарни и таму има успех од средно плус успех од матура.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не знам што диплома и дале на сестрати.
Мојата е пред мене и во неа ги има оценките на сите изучени предмети од последната година на предметот, плус оценките од државната матура.

Просечниот успех се бара од тие оценки.
Аманте луѓе, и резултати од факултет имате прелиминарни и таму има успех од средно плус успех од матура.
ти си од постарите генерации, во право е не сум џинџер, во новиве дипломи само оцена од матура има. Јас сум генерација 2006/2010 и имав само од матура оцени.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ти си од постарите генерации, во право е не сум џинџер, во новиве дипломи само оцена од матура има. Јас сум генерација 2006/2010 и имав само од матура оцени.

Да да, готово разјаснивме :)
Јас бев прва генерација со државната, ама ете другата година се променило :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Во право сум, во право сум, во право сум :vozbud:
Ете ти Алек, да не ми се праиш фаца. Не сум ти ја крива што си стар :icon_mrgr:

Значи, сега што заклучивме, само просекот од диплома го пишуваме?

Не сум толку стар :pos:

Ако се бара во пријавата од диплома, тогаш од диплома ќе си напишете. Ако извадат проблем, ќе се побуните дека сет се воделе спрема бараното во електронската пријава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom