Стрипови

Член од
13 јуни 2009
Мислења
813
Поени од реакции
429
Додека во америка с читаше суперман спајдерман ,кај нас у се читало за згодите и незгодите на другаро тито , каков концепт стрип со реални карактери сниман у кумровац шо ќе се мачат да цртат .ко можи уживо.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.139
Поени од реакции
51.827
Вакви фото-стрипови беа прилично популарни тоа време, не само во СФРЈ туку и пошироко.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
1.232
Поени од реакции
4.541
читате ли? праите ли размени? еве јас за некое време ќе одам да праам размена.[DOUBLEPOST=1562942859][/DOUBLEPOST]
Мислам може и на Српски ама повеќе би сакал на Македонски нормално.
Да не се у лоша состојба многу.
Исто така барам и Дилан Дог.
дали уште бараш дилан дог стрипови? ги имам сите, океј, со исклучок на првиот спец. број :D ако сакаш да напраиме договор пиши ми, поздрав.[DOUBLEPOST=1562942923][/DOUBLEPOST]
Не, нема такви колекционерски изданија од М Комикс. Само поединечни киоск изданија. Ама ти викам, престанаа да издаваат.
има бе нели по два почнаа да издаваат :D
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.384
Поени од реакции
21.261
дали уште бараш дилан дог стрипови? ги имам сите, океј, со исклучок на првиот спец. број :D ако сакаш да напраиме договор пиши ми, поздрав.
Од М Комикс? И јас ги имам сите освен првиот специјал. :D[DOUBLEPOST=1562943529][/DOUBLEPOST]
има бе нели по два почнаа да издаваат :D
Ама ОК, тоа се двоброј изданијата, вкупно 4, што ги издадоа минатата година како дел од редовната серија. Под колекционерски изданија јас подразбирам албуми од по 5-6... 10 епизоди.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
1.232
Поени од реакции
4.541
Од М Комикс? И јас ги имам сите освен првиот специјал. :D[DOUBLEPOST=1562943529][/DOUBLEPOST]
Ама ОК, тоа се двоброј изданијата, вкупно 4, што ги издадоа минатата година како дел од редовната серија. Под колекционерски изданија јас подразбирам албуми од по 5-6... 10 епизоди.
да, баш тој :D еднаш им пишав на фб и ми рекоа дека ќе одвојат од нивната колекција едно бројче и ништо... :/ :/ :/ е сега сакам да ги продадам, си го сакам дилан дог најмногу <3 али не сакам така да стојат дома, прочитани се по неколку пати секако.[DOUBLEPOST=1562943670][/DOUBLEPOST]
Од М Комикс? И јас ги имам сите освен првиот специјал. :D[DOUBLEPOST=1562943529][/DOUBLEPOST]
Ама ОК, тоа се двоброј изданијата, вкупно 4, што ги издадоа минатата година како дел од редовната серија. Под колекционерски изданија јас подразбирам албуми од по 5-6... 10 епизоди.
искрено, да постојат не би ги купувал, затоа што ги имам редовните нели... по едно бројче што се, мислам дека тоа се само фрлање на многу пари, за естетика да убаво е, ама сепак, исто како што либелус се прескапи, фак ем! само луденс :)
 
Член од
17 март 2015
Мислења
1.232
Поени од реакции
4.541
од јули нема никој пишано во темава, па еве, да го скршам мразот, читате ли? или слабо.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.779
Поени од реакции
6.870
Слабо. Освен Алан Форд еднаш месечно, ништо друго.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.840
Поени од реакции
3.387
Каде можам да најдам стрипови од DC и Marvel?
Во Минисо имаат 3 стрипа и тоа постари.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
1.232
Поени од реакции
4.541
Каде можам да најдам стрипови од DC и Marvel?
Во Минисо имаат 3 стрипа и тоа постари.
во академска книга и бункер, во академска книга се на англиски, а во бункер на српски и хрватски.
Автоматски споено мислење:

Слабо. Освен Алан Форд еднаш месечно, ништо друго.
имам само неколку, од тие во боја, другите ги дадов на другар.
Автоматски споено мислење:

Има некој искуство од старите продавачи на книги/стрипови близу Џамбо?
Ако имате сакам да купам некои стрипови и би ве замолил да ми пишете по која цена идат, каква состојба се итд. Ако имам слободно време деновиве ке ви сликам што земав на саемот на книга од стрипови.
Благодарам.
каснам неколку месеци, ама баш би сакал да видам што си земал од саемот.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
48
ја имам колекција стрипови сакам да ја продада и се решив да идам покрај кеј да ги видат и да дадат цена однесов некој си 20/25 стрипа од кој еден чинеше 6000 денари купен од бункер.
Кога ми кажа човекот што работеше таму ми вика овие 25 стрипа за 2000 денари хахахах јас се шокирав.
и не ми се веруваше.

или дали знаете кај може да се продадат за некоја по реална цена. :)
 
Член од
17 март 2015
Мислења
1.232
Поени од реакции
4.541
ја имам колекција стрипови сакам да ја продада и се решив да идам покрај кеј да ги видат и да дадат цена однесов некој си 20/25 стрипа од кој еден чинеше 6000 денари купен од бункер.
Кога ми кажа човекот што работеше таму ми вика овие 25 стрипа за 2000 денари хахахах јас се шокирав.
и не ми се веруваше.

или дали знаете кај може да се продадат за некоја по реална цена. :)
пиши ми во пп подетално, може ќе ми фати око нешто.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
1.232
Поени од реакции
4.541
третиот стрип издаден од страна на стрип книжарницата бункер, дали го има купено/прочитано некој? да каже по некој збор, инаку, тоа е единствениот кој го немам купено/прочитано, првите два ги имам.
1578769237934.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.543
Поени од реакции
82.228
третиот стрип издаден од страна на стрип книжарницата бункер, дали го има купено/прочитано некој? да каже по некој збор, инаку, тоа е единствениот кој го немам купено/прочитано, првите два ги имам.
Прегледај го приврзокот 228359
Не знам дали се изданија на бункер или само во соработка со нив се, ама само прочитав што е плотот на новелава, во случај да не знаеш (немам читано ништо од ова иначе :( )

Се работи за вистински настан во Италија каде што ги бркале хомосексуалците на посебен остров, бидејќи имало некој закон дека треба да се апсат хомосексуалци или што ти знам, ама италијанците се ваделе на тоа дека таму нема хомосексуалци бидејќи "во италија сите се мажи"
 
Член од
17 март 2015
Мислења
1.232
Поени од реакции
4.541
Не знам дали се изданија на бункер или само во соработка со нив се, ама само прочитав што е плотот на новелава, во случај да не знаеш (немам читано ништо од ова иначе :( )

Се работи за вистински настан во Италија каде што ги бркале хомосексуалците на посебен остров, бидејќи имало некој закон дека треба да се апсат хомосексуалци или што ти знам, ама италијанците се ваделе на тоа дека таму нема хомосексуалци бидејќи "во италија сите се мажи"
стриповите се всушност издадени во други држави, на други јазици, бункер само откупува дозвола за издавање на македонски јазик, а инаку, да, отприлика знам за што се работи, ама сакам да слушнам мислења и од други.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom