Стрипови

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.554
Поени од реакции
82.280
Maus е преведен на македонски, имало промоција пред некое време.

Ако некој го најде во некоја книжара нека си пише :D
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
https://www.youtube.com/watch?v=9NSFBCJS8wg
Нов Македонски Стрип по цена од 300 денари. Ке се продава у петок.
Ај сеа едно прашање. Сакам Загор стрипови ама ги сакам по број. Не ги сакам собраните дела. Кај ги има така и по која цена се?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.386
Поени од реакции
21.282
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
На македонски ли?
Мислам може и на Српски ама повеќе би сакал на Македонски нормално.
Да не се у лоша состојба многу.
Исто така барам и Дилан Дог.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.386
Поени од реакции
21.282
Мислам може и на Српски ама повеќе би сакал на Македонски нормално.
Да не се у лоша состојба многу.
Исто така барам и Дилан Дог.
Дилан Дог и Загор на македонски ги издаваа М Комикс, има по околу 25-6 броја Дилан Дог и 20-тина Загор. Ама еве скоро цела година нема излезено нов број. Тие ги има на речиси секоја трафика. Сите броеви можеш да ги најдеш во Бункер стрип книжарницата, или во Југотон во ГТЦ. Во Бункер сега има саемски попуст, по 60-70 ден. се.

На српски ги издава Весели Четвртак. Ги има во неколку различни едиции, речиси на секои две недели излегува нов број од некоја едиција од споменатите 2 стрипа. Тие можеш само во Бункер или преку купикнига да ги порачаш.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
Благодарам :)[DOUBLEPOST=1557493838][/DOUBLEPOST]Значи од 1 до 26 има за стриповите и после се се у книги?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.386
Поени од реакции
21.282
Погрешно се изразив.
Мислев прво ги има по број а после се собрани дела т.е повеќе броеви у едно.
Не, нема такви колекционерски изданија од М Комикс. Само поединечни киоск изданија. Ама ти викам, престанаа да издаваат.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
Тууу. Баш се надевав да ги соберам стриповите :(:(:(
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
Беше некој на саемот на книги? Сликајте кој што земал :D
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
Има некој искуство од старите продавачи на книги/стрипови близу Џамбо?
Ако имате сакам да купам некои стрипови и би ве замолил да ми пишете по која цена идат, каква состојба се итд. Ако имам слободно време деновиве ке ви сликам што земав на саемот на книга од стрипови.
Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom