Стразбур пресече, „Радко“ победи...Ќе пресуди ли народот?!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Јас би рекол да ги помножиме со 0... И ке заштедиме по 5.000 евра, бидејки ке нема на кого да ги платиме.
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
2
Радвајте се бе :) ОМО-Радко: 16000-5000. Значи каузата на ОМО е 3.2 п'ти по-справедлива.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
87
Поени од реакции
7
Никогаш Радко!
Никогаш негатори на мојата самобитност!
Никогаш сепаратисти!

Во Грција, на пример, да се чујат само гласини за ваква организација, Голи Оток ќе им изгледа ко Хилтон на тие шо ќе дадат ваква изјава.
Ех, момко,
изглеждаше ми интелигентен и толерантен...
Но и ти не видиш по-далеко от носа си.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ех, момко,
изглеждаше ми интелигентен и толерантен...
Но и ти не видиш по-далеко от носа си.
Tи па отсекогаш ми изгледаше класичен пропагандист :smir:

„Јас зборам за историски факти. Македонски етнос историски никогаш не постоел. После 45-та година започна еден процес на дебугаризација или македонизација на славјанското населениe и се има некакво сознание создадено после 1945 година“, вели Панков.
Толерантен? :))))
А ние не можеме во Бугарија мочана организација да регистрираме?!?!?!


Не се брукај со дополнителни коментари.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ако треба да бидеме искрени и реални- един и ист суд осуди и Република Бугариja и Република Македониja.
Ова са фактите.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ако треба да бидеме искрени и реални- един и ист суд осуди и Република Бугариja и Република Македониja.
Ова са фактите.
Не знаеш колку ми е убаво, што говеда што не ме признаваат, се легализирани...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Судот во Стразбур пресуди во полза на здружението на хомосексуалци „Радко“, и сега Македонија треба да им плати 5000 евра.

Здружението на хомосексуалците во Македонија „РАДКО“ го доби судскиот спор против Македонија пред Судот за човекови права во Стразбур.

Осум години откако здружението беше забрането, а негови членови покренаа тужба против Македонија, шест судии во Стразбур гласале дека земјава со забраната за „РАДКО“ ја прекршила Европската конвенција за човекови права и правото на здружување.

Само еден судија претставник од Македонија, Мирјана Лазарова Трајковска, гласала против.

Со одлуката на судот Македонија се обврзува да исплати околу 5.000 евра за претрпената штета на членовите на „РАДКО“.

Претседателот на здружението Владимир Панков вели дека очекувале позитивна одлука.


Владимир Панков: Ние педерите, сакаме кур во уста!

Првично барањето за оштетата од 10 милиони евра било само игра за да се испрати порака дека нема простор за договор освен за исплата на надомест.

Панков се надева дека со одлуката на Стразбур ќе се отвори можност за целосно остварување на правата на хомосексуалците во Македонија.

Меѓу нив се впишување на хомосексуалците во преамбулата на Уставот, признавање на нивните културните права и прогласување за службен на педерското литературно прдење.

Според Панков, хомосексуалците не можат да бидат никакво малцинство во Македонија. Македонската нација никогаш не видела педери во нивна близина, сите ебат жени, и малку им е чудно кога ќе не видат нас топли браќа како се оргијаме све само стапови, вели Панков.

„Јас зборам за историски факти. Ние винаги сме си биле педери, и како такви имаме право слободно да се декларираме. Зошто ние да не можеме да се ебеме во чмар кога и да посакаме? Па и тоа е човечки. Јас му го пушам на Канзур, после тој на мене...и така.“, вели Панков.
pa normalno da dobijat, pedersko sudstvo vo strazbur EU:drk:EU:pusk:takvi rakovodat so sudstvoto. I takvi odluki nosat ,pa bi dal predlog da im naplatime osteta vo natura, dagi iseksame za tie 5000 eura sigurno bi bile po zadovolni:vozbud::pos2:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
за овие факти ли зборуваш
Ех, момко,
изглеждаше ми интелигентен и толерантен...
Но и ти не видиш по-далеко от носа си.




:)) Немој, ќе го навредиш бгпирин :))
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Ех, момко,
изглеждаше ми интелигентен и толерантен...
Но и ти не видиш по-далеко от носа си.




:)) Немој, ќе го навредиш бгпирин :))
за малку си бех помислил дека ти е пробиен акаунто да си ебеш веко :pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
гнаса неблагодарна. Ем сака права, ем не навредува дека сме бугари и Гоце бил етнички бугарин:tv:. А аманет оставил моштите да му бидат пренесени во "главниот град на независна Македонија".Кретени се, јеби га.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Која е логиката да им се досудува во корист на некој под аргумент дека му се нарушени човековите права додека тој истоврамно ги крши човековите права на другите?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Ако треба да бидеме искрени и реални- един и ист суд осуди и Република Бугариja и Република Македониja.
Ова са фактите.
Стојко Стојков никогаш нема изјавено нешто вакво нешто што го изјави В.Сранков...


После 45-та година започна еден процес на дебугаризација или македонизација на славјанското населениe и се има некакво сознание создадено после 1945 година
И не глуми лудило!
 
N

n/a

Гостин
Хехехе :)
:pos2:
Не шупчат оние од Стразбур како ќе им текне.

Се жалат прво македонците,иде бугарскиот каур и кадијата му вика:
Дур бе ѓаур !!! Гаќите долу ела да те ебам и сто стапа гратис!
Па си иде бугарскиот каур со плачење и не вика ништо за кадијата,него три илјади мрсни мамки пцуе по македонците затоа што го натужил кај лошиот кадија.

Се жалат после едни што за себе викаат дека се бугари,па македонскиот каур иде кај кадијата и овој му вика:
Дур бе ѓаур! Гаќите доле и шупак на повидак! И пеесет стапа гратис!
Па и македонецот си оди и спомнуе некои мајки и шајки...

:toe:
Наравоучение.
Кадијата јаде баклава,а каурите се расправаат и јадат ќотек гратис од него.
:pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
МИА
17.03.2006 00:00
Апелацискиот суд во Скопје двојно ја зголеми казната на напаѓачите врз новинарот Спасе Шуплиновски.
Со пресудата што судот ја донесе на 9 март годинава на членовите на здружението „Радко“ Јован Стојановски од Скопје и Александар Марковски од Охрид кои, дури по цели пет години, од Основниот суд Скопје 1 беа осудени на по три месеци затвор, Скопскиот апелациски суд им ја зголеми казната на по шест месеци затвор, а врз основа на жалбата на јавниот обвинител.
Стојановски и Марковски го нападнаа новинарот Спасе Шуплиновски кој известуваше од промоцијата на здружението „Радко“ на 27 октомври 2000 година.
Уставниот суд на Македонија судската регистрација на здружението „Радко“ ја прогласи за ништовна поради програмата на здружението во која, оцени судот, има елементи на рушење на уставниот поредок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom