Стари, а добри игри

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Far Cry 1, PES 2004, Need For Speed Most Wanted, Hitman Blood Money, Brothers i Arms Earned in Blood, Crazy Taxi, Bully толку ми текнуваат во моментов. А да ве прашам да не знае некој, некоја јака игра (што било само да не е некоја како Лол, Дота и таквите) до 4 гига?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Yuri's Revenge. На оваа игра имам останато со саати и саати, и уште не ми е здосадена. Баш сега ја симнав и ја уклучив да се потсетам на старите гејмерски денови.Графиката да не ни зборам, водени боички.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Пред две недели ме фати носталгија и ја инсталирав Sid Meier's Pirates! Уште ја играм. :)
Играва ми е една од омилените стратегии шо ги имам играно. Мислам дека и беше една од првите стратегии што ги заиграв.
Стара е, ама мислам дека графиката сепак добро изгледа. Барем не е толку лоша како некои други игри од пред ~10 години.
Гејмпејот е супер, уникатен. Се отепав играње кога имав 8 години, а и сега се изнаиграв.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ninja Turtles
Прегледај го приврзокот 56087

Прегледај го приврзокот 56088

Golden Axe

Прегледај го приврзокот 56085

Прегледај го приврзокот 56086

Vectorman
Прегледај го приврзокот 56089

трите се на SEGA и ми го одбележаа детството.Покасно (и до ден денес) на PC се појавиа Age of Kings и StarCraft
detstvo ostaiv na zhelkite na nintendo...
 

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Ви текнува на играва? :)

Оваа не е толку стара ама е многу добра авантура

Исто така: Tekken 3, Soul Calibur, Crash Bandicoot - 1,2,3 и Crash Team Racing, Spyro 2, Spider-Man (PS1), Syphon FIlter 2, Point Blank, Tomb Raider 2, Gex, Rayman 2, Metal Gear Solid! xD
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Гледам неколку пати е спомната Age Of Empires 2 - пробајте ја неофицијалната експанзија Forgotten Empires : http://www.forgottenempires.net/ .
Нуди неколку нови племиња, поддршка за wide резолуции, поголем лимит на популација, нови мапи, редовно прават updates и такви ствари. Работи на Windows 7/8 - ако имате проблем со боите има и FIX за тоа ( треба само да внесете една вредност во регистрите, не мора да се гаси експорер-от ), може да се игра и мрежно на Windows 7/8 ( ако не ви ги "наоѓа" другите компјутери во мрежа - угасете uPnP - има програмче за тоа да не се замарате рачно - и после тоа работи без проблем ).
За да ја инсталирате FE потребно е да ја имате инсталирано AOE2 + Conquerors Expansion.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ви текнува на играва? :)
Лелеле никогаш нема да заборавам колку бев попален да ја играм играва... пошо цртанот ми беше најјак и не знам бев у некој филм дека играта ќе ми биде предобра... не можев нигде да ја најдам, само еден другар ја имаше... со ЕБАНИ МЕСЕЦИ го молев да ми ја даде, цело време ми праеше финти утре, утре, ваму ми е таму ми е.... на крај ептен некако ми ја даде, ја поиграв ден два и ми здосади, нишо посебено не беше :)

Патем,

 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Кој ја свртел, знае низ се што треба да помине..:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom