Стари, а добри игри

Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Хм... овие ми текнуваат у мометов : River Raid, ( + една со подморници + жмурката + една со авиони со поглед од кокпит - ич не ми текнува како се викаат :ROFLMAO: ) - Atari 2600,

Tecmo NBA Basketball, Legend Of Kage, Super Mario Bros 3, The Flintstones - NES,

Crash Bandicoot ( сите делови !!! :cool: ) + Crash Team Racing, Medievil, Duke Nukem - PlayStation, на PlayStation 2 освен "фудбалот" едино "поозбилно" играв God of War 2

Heroes Of Might and Magic III, Pang, NFS 3 - Hot Pursuit, Midtown Madness, Twisted Metal 2, Worms Armageddon, Carmageddon, Rayman par ses fans, Quake 2, Unreal Tournament, Red Alert 2 + Yuri's Revenge, Dune 2000, Monster Truck Madness 2, Lotus - The Ultimate Challenge, Captain Claw, Hercules, Tarzan, Mig 29 Fulcrum, Commanche 4, Delta Force, Oddworld: Abe's Exoddus - PC
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161

некој можеби ќе се сети на играта...порано на времето ко ја игравме ја викавме дреам :D
Инаку играта се вика meikyu jima
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.492
Поени од реакции
63.047
Ако мојт да напишиш некој наслов не само слики да ставаш (y)
1.Ape Escape
2.nightmare creatures
3.C-12
4.gran turismo
5.ISS PES
6.Medal Of Honor
7.Duke Nukem - Time to Kill
8.Twisted Metal 4
9.Jersey Devil
10.Spec Ops Covert Assault
11.Jackie Chan Stuntmaster
12.NBA LIVE 2002
13.3Xtreme
14.Nascar Thunder 2004
15.Driver 2
 
K

kalimer0

Гостин
играта беше закон за разлика од поновите нејзини верзии....
2 години никако да ја свртам... Сега и не ја играм, ми стои така сочувано на 15-16та мисија па зимава планирам да се разиграм и да ја завршам конечно :rolleyes:
ПС Ја играм на најтешко ниво
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
2 години никако да ја свртам... Сега и не ја играм, ми стои така сочувано на 15-16та мисија па зимава планирам да се разиграм и да ја завршам конечно :rolleyes:
ПС Ја играм на најтешко ниво
јас уште тогаш ја свртив незнам на шо ниво ја играв...ама знам се отепав од играње не е мала играта :D
иначе многу јака игра ми била а и плус многу јака графика има ова видеово не чине :)
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Не видов некој да играл Тotal Аnnihilation. Многу добра игра според мене.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
386

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.178
Поени од реакции
30.759
Иако е многу многу постара, воедно во топ 5 игри ми вклучувајќи ги и поновите. Страшна приказна со страшни случувања и хорор во вистинска смисла на зборот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom