Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева?

Статус
Затворена за нови мислења.

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Историјата е учителка за животот. Историјата се повторува. Ова се многу поучни латински изреки.

За жал Диво Насеље ме потсети на сценариото од Тетовско кале 2001 г.
Колку години имаше кога се случи тетовско кале? Јас мислам си немал повеќе од 10... Што тоа имаш доживеано и сфатено за тоа сценарио тогаш а не од пишаната историјата која ја пишуваат победниците (исто така поговорка зошто гледам дека ги љубиш) а ние „Македонија“ не бевме тоа... Дојде странецот ги собра терористите зошто не знаевме да ги средиме сами? Дојде и ни намести пишан рамковен па кој и да беше мораше да потпише? Зошто нема попис со години, за да не излезе дека тие 25% не треба да важат повеќе ете затоа, оти ќе треба анекс на рамковен со 20 или 15% за да остане бадентер во собрание или општините... Дојде и намести избори за да учк влезе во влада без разлика кој од македонски блок ќе има повеќе? Еве како просфетлен следач на денешнинава кажи зошто вчера после групнњакот со странците, албанските партии останале на нова средба со нив без македонци... А тоа што ема еден што името прво не знаете да му го кажите точно а го прогласувате за странец и непожелен. Е па тој наши мили гласачи ќе каже два збора и Македонија нема ни да ја има ако тие за кои работи одлучат така... намелете со фантазиите додека не биде доцна...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не е добро што смртта на човекот се поврзува со цела партија, со сите симпатизери. Тој што го направил делото, тој нека си одговара.
И мене ми пречи што се направи неуставно СЈО... и се надевам дека таа грешка Уставниот Суд ќе ја корегира, на процедурален начин, без насилство. Но, не се сите луѓе цивилизирани...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не е добро што смртта на човекот се поврзува со цела партија, со сите симпатизери. Тој што го направил делото, тој нека си одговара.
И мене ми пречи што се направи неуставно СЈО... и се надевам дека таа грешка Уставниот Суд ќе ја корегира, на процедурален начин, без насилство. Но, не се сите луѓе цивилизирани...
Каква врска има СЈО со случајот, тркало неписмено? Или да се направи спин по секоја цена?

Кај ве наоѓаат вакви имбецили, чудо едно.[DOUBLEPOST=1456150600][/DOUBLEPOST]
Не мора да ми кажуваш, јас сум од сличен дел на Скопје.
До пред 10 години од кај Дижонска (оп. Чаир) се пукаше често навечер, ние моравме рано да се прибираме дома.
Требаше почесто да одиш кај што се пука, може ќе имавме среќа ние другите.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Каква врска има СЈО со случајот, тркало неписмено? Или да се направи спин по секоја цена?

Кај ве наоѓаат вакви имбецили, чудо едно..
Па заради СЈО е убиството, нели? И заради тоа треба цело ВМРО ДПМНЕ да се осуди. Така е воведниот пост. Место да се осуди оној што згрешил.. Јас асоцирав на културен и процедурален начин на решавање на работите.
Гледам, убаво ниво држиш. Очекувам да си пофален од администраторите, како пример како треба да се обраќаме.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Па заради СЈО е убиството, нели? И заради тоа треба цело ВМРО ДПМНЕ да се осуди. Така е воведниот пост. Место да се осуди оној што згрешил.. Јас асоцирав на културен и процедурален начин на решавање на работите.
Гледам, убаво ниво држиш. Очекувам да си пофален од администраторите, како пример како треба да се обраќаме.
Не била кавгата заради СЈО. Кавгата била затоа што човекот рекол дека треба да одат во затвор тие што краделе. Темата е затоа што Гебелсовата пропагнада на ДПМНЕ почна да ги тера луѓето да тепаат неистомисленици. Ти текнува?

Јас сум културен спрема нормалните. Спрема сендвич луѓето не морам да бидам културен, затоа што тие не се луѓе.

Сакам нешто да кажам на темава. Можеби настанот не се случил вака. Можеби е спин на опозициските медиуми. Може да е и измислица. Но останува фактот дека медиумите на ДПМНЕ создаваат фиктивен свет кој ни го презентираат како реалност, свет кој после многу повторување во главите на празноглавите се претвара во вистина. Како велеше Гебелс, сто пати повторена лага, станува вистина.
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Не е добро што смртта на човекот се поврзува со цела партија, со сите симпатизери. Тој што го направил делото, тој нека си одговара.
И мене ми пречи што се направи неуставно СЈО... и се надевам дека таа грешка Уставниот Суд ќе ја корегира, на процедурален начин, без насилство. Но, не се сите луѓе цивилизирани...
Не треба да ти пречи, секако ако сакаш иднина за Македонија.[DOUBLEPOST=1456153281][/DOUBLEPOST]
Не била кавгата заради СЈО. Кавгата била затоа што човекот рекол дека треба да одат во затвор тие што краделе. Темата е затоа што Гебелсовата пропагнада на ДПМНЕ почна да ги тера луѓето да тепаат неистомисленици. Ти текнува?

Јас сум културен спрема нормалните. Спрема сендвич луѓето не морам да бидам културен, затоа што тие не се луѓе.

Сакам нешто да кажам на темава. Можеби настанот не се случил вака. Можеби е спин на опозициските медиуми. Може да е и измислица. Но останува фактот дека медиумите на ДПМНЕ создаваат фиктивен свет кој ни го презентираат како реалност, свет кој после многу повторување во главите на празноглавите се претвара во вистина. Како велеше Гебелс, сто пати повторена лага, станува вистина.
Добро кажано секако дека убиството не е организирано од било која политичка партија тоа е факт, но денешната политика ги исквари луѓето до таа точка што очи ке си извадат едни на другите заради тоа што нивен близок бил запослен од сендвичара агенција на позиција КЛАТИ ВРАТА ЗЕМАЈ ПЛАТА.
 
Последно уредено:

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Друга мајка друг ќе роди, истата тешко :icon_lol:.[DOUBLEPOST=1456153556][/DOUBLEPOST]Дај да разјасниме првин колку сведоци сведочеа дека за тоа била кавгата.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.421
Најстрашен е фактот што 80 годишен човек, кој не ни користи интернет бил посвесен за состојбата во државата од 90% од младината што "не се замара со политика" или таканаречените "неутрални" или "неопределени".
Неутралните критикувај ги пошо они се виновни за апатија ама не знам зошто плукаш за неопределените. Неопределени сме пошто немаме избор т.е можеме да бираме помеѓу волк и лав што е само илузија на избор.

Која е користа да бидеш определен кога можеш да бираш помеѓу лопов и уште поголем лопов.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Неутралните критикувај ги пошо они се виновни за апатија ама не знам зошто плукаш за неопределените. Неопределени сме пошто немаме избор т.е можеме да бираме помеѓу волк и лав што е само илузија на избор.

Која е користа да бидеш опредлен кога можеш да бираш помеѓу лопов и уште поголем лопов.
Неутрален и неопределен е синоним за мене. Не знам што да ти одговорам да не бидам погрешно сфатен.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
G

Goldie

Гостин
Долга е раката на ВМРО, и Ван Хојте туристот ќе дојде на ред.

/bitushanec mode on
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.294
Поени од реакции
5.365
Ете брколинда ја нема, ама кога беше таа си имаше ред. Тогаш редовно имаше полиција на Стража, кај Микрогранулат и Колари или Зајаз, сега гледаме каков башибозук стана. Зарем така ќе се води држава, си излегол на излет и не знаеш кој попат може да те нападне? Катастрофа.
Имаше многу ред да, 39 вооружени лица влегоа во вториот по големина град.

Инаку електризирана е политичката ситуација, политичките партии имаат многу слепи следбеници, еве ги и на форум, читајте им ги мислењата, и ќе видите дека убиството на старецот не е случајност, може да се повтори на друго место. Ако некој ви побара да го дефинирате зборот Сотрење, дајте им пример од 10 годишното владеење.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.977
Поени од реакции
12.522
Во правна држава за вакво нешто ќе се одговараше за говор на омраза.
:pos:
Ти 10 години на Сител и Канал5 слушаш говор на омраза ама никому ништо.
Многу интересно како последниов месец почнавте да се повикувате на термини како правна држава, презумпција на невиност, говор на омраза. Изгледа пред тоа не важеа нешо, м?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
:pos:
Ти 10 години на Сител и Канал5 слушаш говор на омраза ама никому ништо.
Многу интересно како последниов месец почнавте да се повикувате на термини како правна држава, презумпција на невиност, говор на омраза. Изгледа пред тоа не важеа нешо, м?
Тогаш поинтересно беше она „го виде го виде, еден саат на земја лежеше со лисиците на грб, сите да му се смеат и снимаат... “
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Тогаш мислеа дека стапот со кој маваат имат само една страна, сеа почнаја и нив да ги чукаат па ги болит.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Значи помизерен спин од овој не сум видел одамна. Да направиш приказна и патетичен пост за влијанието на медиумите врз основа на убиство извршено од малоумник кој издржал казна затвор за обид за убиство и кој го малтретирал целото село (во секое второ село има по некоја ваква будала, криминалец на кој му се плашат повеќето) е повеќе од глупо и безобразно. И уште овде слободумниве дискутираат небаре некој функционер од партија убил виден член на партија од другиот табор.
P.S. На форумов дефинитивно политика е дозволена и тоа во највулгарна смисла на зборот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom