Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
каква младина, соселанец од 52 години, поранешен осуденик... глупости од жолт комуњарски печат и платени плукачи со лажни профили...
.. а овие на Стража што нападнаа автобус и тие во ГТЦ од кои партии беа :mad:
башка нели пензионерите биле против сдсм, па плукачите на ФБ извадија теза над 55години луѓе да немаат право на глас, немале иднина:facepalm:
.. А чекај сега, испадна по ваше СЈО = СДСМ :eek:
нели бараат да го чачкаат и Телеком ( афера на сдсм и дуи ??)
Извини гледам не си запознаен како функционирам. На идиотски коментари од испрани мозоци не одговарам, особено не на вакви манџи: гтц, стража, сјо, сдсм, 52, младина.

Поздрав сериозно не одговарам ова само да ти кажам да не се мачиш :D
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
каква младина, соселанец од 52 години, поранешен осуденик... глупости од жолт комуњарски печат и платени плукачи со лажни профили...
.. а овие на Стража што нападнаа автобус и тие во ГТЦ од кои партии беа :mad:
башка нели пензионерите биле против сдсм, па плукачите на ФБ извадија теза над 55години луѓе да немаат право на глас, немале иднина:facepalm:
.. А чекај сега, испадна по ваше СЈО = СДСМ :eek:
нели бараат да го чачкаат и Телеком ( афера на сдсм и дуи ??)
Сега тоа поранешен осудени (ако е вистина) е поглавно од тоа што извршил убиство оти некој му ги чепнал идолите?

Туку да се вратиме на муабетот, шо баклава сакаш грчка или турска?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сега тоа поранешен осудени (ако е вистина) е поглавно од тоа што извршил убиство оти некој му ги чепнал идолите?

Туку да се вратиме на муабетот, шо баклава сакаш грчка или турска?
Дај еден еклер, кој јаде денес баклава...
Баклава, ко малине деца... :icon_lol:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Многу ми е криво што ВМРО ќе ми стане најомрзената кратенка после САД ни криво ни должно тогашното ВМРО и ова сега веќе нема ниту една допирна точка тие идеали што демек се репер за работа на партијата останаа само на зборови и хартија...мене оваа партија ДПМНЕ само на едно ме потестува на работата на поранешната УДБА цел живот зборат против тоа време и начини на владеење ама многу добро ги користат нивните методи...бог да го прости човекот уште една жртва на системот...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ова се непроверени информации, a се молчи кога на Стража се напаѓаат крвнички навивачи на Будуќност, со тешки повреди. Каде била полицијата? Кој сега ќе одговара за оној скандал на Стража, за ваков тежок пропуст и загрозување на безбедноста на граѓаните?? Ете брколинда ја нема, ама кога беше таа си имаше ред. Тогаш редовно имаше полиција на Стража, кај Микрогранулат и Колари или Зајаз, сега гледаме каков башибозук стана. Зарем така ќе се води држава, си излегол на излет и не знаеш кој попат може да те нападне? Катастрофа.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.060
Поени од реакции
80.947
И таман коа ќе помислиш дека не може поише да ја напуни устата со гомна, он гњурнува подлабоко во нужникот и те демантира ефектно.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Дај еден еклер, кој јаде денес баклава...
Баклава, ко малине деца... :icon_lol:
Е па тие „малите деца“ кои се делат на предавници или патриоти после некоја чашка ракија а богами и на трезно може да не скинат затоа што не им е до еклерот (Македонија) туку сакаат грчка (сдсм) или турска (вмро) баклава.... :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
Сега тоа поранешен осудени (ако е вистина) е поглавно од тоа што извршил убиство оти некој му ги чепнал идолите?

Туку да се вратиме на муабетот, шо баклава сакаш грчка или турска?
na vremeto, koga počna vojnata među JNA i Hrvatska, vo edno prosrpsko selo na Skopska Crna Gora demoliraa avtomobil so reg.tablici ZA, mislele Zagreb a toa bil Zaječar..
.. taka ima tuka kup gluposti, a i denta po atentatot na Gligorov na državnoto sdsm radio se javuvaa penzioneri da kažuvaat deka atentatorite se luđe so bradi od Vmro...
.. celata rabota e deka tepačot - ubiec, a i site drugi nasilnici da si odgovaraat po zakon, a ne kako tie od divlje naselje da baraat politička agenda..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.060
Поени од реакции
80.947
Факт оф лајф е и тоа дека кај нас може комотно да биде измислена причината за убиството. Толку се нашите медиуми доверливи.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
na vremeto, koga počna vojnata među JNA i Hrvatska, vo edno prosrpsko selo na Skopska Crna Gora demoliraa avtomobil so reg.tablici ZA, mislele Zagreb a toa bil Zaječar..
.. taka ima tuka kup gluposti, a i denta po atentatot na Gligorov na državnoto sdsm radio se javuvaa penzioneri da kažuvaat deka atentatorite se luđe so bradi od Vmro...
.. celata rabota e deka tepačot - ubiec, a i site drugi nasilnici da si odgovaraat po zakon, a ne kako tie od divlje naselje da baraat politička agenda..
Тие од Диво Насеље еден ден ќе извршат самоубиство во кофа со вода... нив не ги мешај, што имаат тие со некој кој после малку ракија го извадил она што го ќутел на трезно и направил нешто на некому затоа што тој зборувал против некого што овај го обожава. Префрлате топка на сосема не битни работи за темава. Овде зборуваме за социолошки феномен од времето кога бил актуелен Голи Оток. „Ти зборуваш против Тито, ајде ќе те кажам во комитет да те рпатат на одмор малку да се средиш со умот“, е сега нема одмор сега поглава на лице место...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Тие од Диво Насеље еден ден ќе извршат самоубиство во кофа со вода... нив не ги мешај, што имаат тие со некој кој после малку ракија го извадил она што го ќутел на трезно и направил нешто на некому затоа што тој зборувал против некого што овај го обожава. Префрлате топка на сосема не битни работи за темава. Овде зборуваме за социолошки феномен од времето кога бил актуелен Голи Оток. „Ти зборуваш против Тито, ајде ќе те кажам во комитет да те рпатат на одмор малку да се средиш со умот“, е сега нема одмор сега поглава на лице место...
Ако се смени власта може ли да очекуваме тие од Диво насеље да се амнестираат?

Така беше 2001 година, демек Љубчо и Џафери ќе ја делеле Македонија, а всушност друг некој ја праеше војната и се амнестираа заслужните за таа војна.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
каква младина, соселанец од 52 години, поранешен осуденик... глупости од жолт комуњарски печат и платени плукачи со лажни профили...
.. а овие на Стража што нападнаа автобус и тие во ГТЦ од кои партии беа :mad:
башка нели пензионерите биле против сдсм, па плукачите на ФБ извадија теза над 55години луѓе да немаат право на глас, немале иднина:facepalm:
.. А чекај сега, испадна по ваше СЈО = СДСМ :eek:
нели бараат да го чачкаат и Телеком ( афера на сдсм и дуи ??)
Ја мислам да се преиспита малце биографијата на старецо, гарант има служено Титова гарда, одено по работнички акции а може и работеше за УДБА - мариовски округ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom